Sari la conținut
Forum Roportal
Lady.in.red

Cand sexul nu mai merge intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De jumatate de an sau mai mult, mi-am pierdut interesul in a face sex cu iubitul meu. Nu imi pot da inca seama daca e vorba de el sau de mine. Am trecut printr-o perioada deosebit de dificila, un deces in familie si alte cateva probleme care este posibil sa ma fi marcat mai mult decat mi-am dat seama. Cert este ca o relatie in care inainte aveam mereu sex de calitate si frecvent, s-a transformat in sex rar si de care nu ma bucur. Il iubesc si ma tem in ce directie vor merge lucrurile daca ceva atat de important in relatia noastra nu mai merge.

 

A mai patit cineva asta? As aprecia orice sugestie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu ai vb deschis cu el despre treaba asta?

 

Am vorbit despre faptul ca facem sex mult mai rar decat inainte si el mi-a spus ca nu il deranjeaza pentru ca si apetitul lui a mai scazut. Nu i-am spus insa ca de multe ori cand o facem nu imi mai place asa cum imi placea inainte. Mi-e teama sa ii spun asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As aprecia orice sugestie.

 

Luati o pauza sau chemati ajutoare. Monotonia trebuie sparta cu orice pret, daca nu, next, ca n-are sens sa ajungeti sa va chinuiti unul pe celalalt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate ar trebui sa-i spui lui prima data si nu noua. cred ca te-ar ajuta mai mult sa auzi de la el ce se intampla cu voi si nu de la niste straini. e o chestie sensibila si numai voi o sa-i dati de cap. vezi si tu exact care sunt cauzele reale pt pierderea libidoului. de murit moare mereu cate cineva, dar nu se opreste lumea din a face sex. e normal sa nu mai faceti sex ca la inceput,asta e o chestie f comuna.

 

Luati o pauza sau chemati ajutoare. Monotonia trebuie sparta cu orice pret, daca nu, next, ca n-are sens sa ajungeti sa va chinuiti unul pe celalalt.

asta gandeam si eu ..un Three some, dar nu cred ca o incanta ideea :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El nu este ingrijorat si pare a fi cat se poate de multumit. De asta am ales sa apelez intai la experienta de viata a altora, pentru ca de la el cel mai probabil nu voi afla nimic nou ci doar el de la mine. Libidoul lui nu a scazut decat foarte putin - al meu este cel care a scazut considerabil, lucru care nu mi s-a mai intamplat niciodata pana acum, inainte aveam un libido sanatos si probabil un pic mai mare decat al lui. Si chiar mai mare decat ai partenerilor avuti inaintea lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta gandeam si eu ..un Three some, dar nu cred ca o incanta ideea :crazy:

 

Macar ar trebui sa-l trimita pe barbatu-su' la alta. Asa o sa-i revina si lui cheful, ca s-o fi plictisit omu' toata ziua de acelasi fel de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu nu mai simti nevoia asa de des si el este multumit care este de fapt problema?

 

Faptul ca nu mai simt nevoia asa de des si faptul ca ma intreb ce sta in spatele acestei scaderi inexplicabile a libidoului. Sexul era o bucurie mare pentru mine iar acum mai degraba il evit. A disparut din viata mea un mod de relaxare si ceva ce asteptam cu nerabdare. As vrea ca lucrurile sa revina la normal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×