Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Maia Morgenstern, formidabilă și

Postări Recomandate

Mă mir că nu vezi contradicţia: o actriţă care joacă fals n-ar putea face reclamă la o cafea realmente bună. Încearcă Dallmayr (acum se găseşte şi în RO, la Billa şi la Kaufland) şi mai vedem noi dacă Elita mai e cafea bună :P

 

Or fi altele mai bune dar si Elita verde ness e bună. Sunt unele care efectiv au nume sforăitor, dar nici măcar nu miros a cafea. Am patit asa chiar cu Iacobs. A fost odata bun si Amigo dar a ajuns rumegus ars de multa vreme.

O să încerc si ce recomazi tu. Pentru că asta doresc, miros puternic de cafea, si aromă, evident.

 

E o conexiune intre Maia si Elita. Ea este evreica si Elita a fost un produs al Israelului. Acum e firmă gobală.

 

On topic. Rămân la părerea e joacă fals. Si că e nevrozată. Se vede pe fața ei. Are ceva traume care o împiedică să intre in roluri. Nici măcar pe ea însăși nu se poate juca, așa cum fac alți actori consacrați pe un anume gen de rol. Ea e în afară de orice rol. Fără autenticitate. Parcă ar fi româncă, nu evreică. Dacă genul ăsta de femeie face mâncare la bucătărie, eu rămân flămând.

Editat de ONΞIRΘS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Or fi altele mai bune dar si Elita verde ness e bună.

 

 

Verde adica eticheta verde ca este fara cafeina sau este altceva???

 

Mai pune si o reteta maghiara dupa numel ei,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie-mi place cafea boabe pe care eu le mai prajesc putin si le macin, pe urma le prepar la filtru ... casa pluteste in aroma dar are si un gust foarte bun. Mai beau si Nes., rosu!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Verde adica eticheta verde ca este fara cafeina sau este altceva???

În Europa, cafeaua fără cofeină e în general în ambalaj bleu / albastru deschis. Sau cel puţin are şi zone bleu pe ambalaj. Ambalajul verde e de-obicei pentru cafeaua normală, dar nu prăjită prea tare. Cea prăjită mai tare e în ambalaj roşu-închis sau maro.

 

On-topic, Maia Morgenstern:

 

Rămân la părerea e joacă fals. Si că e nevrozată. Se vede pe fața ei. Are ceva traume care o împiedică să intre in roluri. Nici măcar pe ea însăși nu se poate juca, așa cum fac alți actori consacrați pe un anume gen de rol. Ea e în afară de orice rol. Fără autenticitate.

Şi mie mi se pare la fel. Nu ştiu niciun actor român cu vreun aer de autenticitate, ca Bruce Willis sau George Clooney. Şi la femei e la fel, Maia Morgestern şi Oana Pellea au un aer dement pe faţă, ca victimele din lagăre naziste, sărite de pe fix după violuri colective.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... ca victimele din lagăre naziste, sărite de pe fix după violuri colective.

 

O singura data am vazut-o intr-un film cu Dinica pe computer, desi tanara dar fara vlaga-n ea era, prefacuta si speriata ... parca uitase si randurile ... slab de tot a jucat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×