Sari la conținut
Forum Roportal
Cialy

Cum rezolv problema cu fatal error ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-a cazut site-ul,cand incerc sa accesez adresa imi apare asa:

 

Warning: require(/home/blogcuf/public_html/wp-includes/load.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/blogcuf/public_html/wp-settings.php on line 21

 

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required '/home/blogcuf/public_html/wp-includes/load.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/blogcuf/public_html/wp-settings.php on line 21

 

Ce pot face in cazul acesta?

Va rog ajutati-ma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal ar trebui sa ai un back-up al site-ului de unde sa restaurezi fisierul lipsa ('/home/blogcuf/public_html/wp-includes/load.php').

Daca nu ai back-up, ia legatura cu cei care au construit site-ul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal ar trebui sa ai un back-up al site-ului de unde sa restaurezi fisierul lipsa ('/home/blogcuf/public_html/wp-includes/load.php').

Daca nu ai back-up, ia legatura cu cei care au construit site-ul.

 

Am incerca si acest lucru,la fel,niciun rezultat.

Am sters site-ul cu totul din Cpanel..dupa care am incercat sa-l reinstalez cu back-up-ul pe care-l aveam salvat.Dar tot intampin probleme.

Nu stiu la ce gresesc.Imi poti spune cum pot face corect, treaba aceasta?

 

Problema la reinstalare arata cam asa:

 

Warning: require(./wp-blog-header.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/blogcuf/public_html/index.php on line 17

 

Warning: require(./wp-blog-header.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/blogcuf/public_html/index.php on line 17

 

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required './wp-blog-header.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/blogcuf/public_html/index.php on line 17

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pagina wp-blog-header.php este chemata in index.php on line 17. Daca pagina wp-blog-header.php nu exista iti apare eroarea respectiva.

 

Exista pagina wp-blog-header.php?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sterge tot site-ul si reinstaleaza WP de la 0 dupa care inlocuieste baza de date cu cea din back-up. Copiaza din folderul wp-content/themes/ (din back-up) folderul cu tema activa pe blogul tau si uploadeaza fisierele in public_html/wp-content/themes/.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si nu uita sa faci upgrade la wordpress la ultima versiune tot timpul, sunt sanse destul de mari ca problema sa fie cauzata de un problema de securitate de la versiunea de wordpress care o aveai instalata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×