Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Capitala, invadata de pisici maidaneze

Postări Recomandate

In ultima vreme le vedem la tot pasul. Prin cartierele de blocuri, pe acoperisurile caselor, pe strazi, peste tot in Capitala. Dragutele feline - pisicile cu ochi verzi sau albastri - au pus stapanire pe vechile culcusuri ale maidanezilor de pe langa blocuri, pe subsoluri, podurile caselor si pe presurile de la intrarea in unele apartamente.

 

Detalii in Libertatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar o sa aiba Basescu o preocupare demna de instinctul sau criminal!Va proceda,desigur,intocmai ca si cu bietii caini comunitari! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oricum ar fi, nu e numai vina pisicilor ca au ajuns pe strazi! foarte multi stapani isi iau un animal asa, sa fie si cand se staura de el il dau afara! si bineinteles, cel mai des o patesc pisicile! chiar nu inteleg: cum poate cineva sa renunte la asa fiinte superbe? nu o sa reuseasca nimeni, niciodata ca au dreptate cei ce o fac!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul ca in ultima vreme vad pisici peste tot... insa nu e vina lor ca sa-au inmultit simtitor.. cel mai bine ar fi sa se infiinteze niste centre unde sa fie castrate si tratate... precum in tarile occidentale... insa pana acolo mai e mult... din pacate... probabil vor fi omorate si aruncate la groapa de gunoi... e mai simplu asa, nu? :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si mai ieftin!  :x  :x  :)

 

In mod sigur, si oameni care le iubesc nu prea au ce face!! Eu am doua pisici la bloc care dorm in subsolul blocului si incerc sa le ajut cum pot (in casa nu pot sa le iau pentru ca am o persana foarte geloasa si ma mananca si pe mine si pe ele) le dau sa manance,......, le-am castrat ptr ca sunt femele dar sicer lucrul asta nu este la indemana tuturor, am dat 900.000lei + pastile......Dar sincer mi se rupe sufletul cand le vad asa nevinovate si fara aparare.

 

Cat despre BASESCU :) :) , imi vine sa il omor si pe le cum a omorat si el cainii, sper ca bietele pisicute sa nu aiba aceeasi soarta :) :) !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bate in lemn! sa-la fereasca Dumnezeu sa faca asa ceva! Oricum, e mai greu sa prinzi pisicle, doar sunt agere!!!! ::x:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×