Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

insa a zis ca se vede si cu celalalt... s-a vazut, dar in compania altor persoane, nu doar ei doi ca si cu mine...

 

asa i-a zis si celuilalt ;)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asteapta. In ani sentimentul asta de "simt ca cedez" o sa iti fie foarte drag.

Garantii nu iti poate oferi nimeni, ai facut, credeu, tot ceea ce ai fi putut sa faci, nu ai ce sa iti reprosezi si nu ai ce reprosa nimanui. Dragostea este o cale lunga si plina de greseli, dar de asta ii frumoasa.

Si daca te alege pe tine nu is garantii ca o sa fie pentru totdeauna, nu is garantii pentru nimic.

Simti ca te poti bucura doar de sentimentul ca iubesti? (bine ideal ar fi sa fie si reciproc, dar zilele nu is in sac,ori ea, ori alta, dar esti un om bun si iubesti)

 

asa i-a zis si celuilalt ;)

 

Zic toti "toma necredinciosii" :stars: . Nu ai fost acolo, nu ai auzit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asteapta. In ani sentimentul asta de "simt ca cedez" o sa iti fie foarte drag.

Garantii nu iti poate oferi nimeni, ai facut, credeu, tot ceea ce ai fi putut sa faci, nu ai ce sa iti reprosezi si nu ai ce reprosa nimanui. Dragostea este o cale lunga si plina de greseli, dar de asta ii frumoasa.

Si daca te alege pe tine nu is garantii ca o sa fie pentru totdeauna, nu is garantii pentru nimic.

Simti ca te poti bucura doar de sentimentul ca iubesti? (bine ideal ar fi sa fie si reciproc, dar zilele nu is in sac,ori ea, ori alta, dar esti un om bun si iubesti)

 

 

 

Zic toti "toma necredinciosii" :stars: . Nu ai fost acolo, nu ai auzit.

 

ai dreptate, iti foarte multumesc pentru toate sfaturile, si mai am mult de zis, ce se intampla intre noi in zilele astea, ce vorbim... vorbim numai lucruri bune, eu incerc s-o calmez... sa-i ofer tot ce-i mai bun si ea imi raspunde exact la fel...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai ce sa multumesti, ca poate te reintorci sa imi dai in cap daca nu te alege.

Lectie de viitor, eu cred ca trebuie ,daca poti, sa ai intotdeauna incredere in iubire si sa oferi fara a astepta garantii, care oricum nu vin.

Ai o baza buna daca comunici, este o baza buna daca simte ca nu trebuie sa iti ascunda nimic. Daca te alege, ai grija sa comunicati, incat plictiseala sa nu intervina prea repede.

Si femeile vor sa fie fericite - cam asta vor-, pauza ii pauza, dar poti sa reintaresti sentimentele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am dat cel mai indicat sfat...

 

Vad ca cineva s-a luat indirect sau direct de postarea mea cu Badea...

 

Dar, daca gagica il iubea cum tot spune, pt ce ii trebuie PAUZA??

 

El a facut din punctul meu de vedere o gresala , s-a vazut cu gagica si il loc sa fie dur, hop a sarit in brate si sau giugiuluit...

 

Eu unu ai vrut pauza,pauza sa ai?? Ce sa ne mai vedem, ce sa mai discutam, ce sa ma mai ti in brate... Cand totul a fost ok, cum a spus el...

Al doilea lucru, cand cineva incepe o relatie pe ascuns...din start nu e bine...dece sa se ascunda???

Aia nu e iubire,daca sambata vine ok m-am gandit si voi ramane cu tine...dar dupa doua luni iar vine si zice pauza sau mai rau GATA sa terminat...cine pica de GASCA??? cine va suferi mai mult???? OARE NU EL....

Miramas sa iasa ceva bine deaici cand FEMEIA AIA E INSTABILA sentimental...fostu trage de EA...Actualul cu care e in pauza si el....si ia habar nu are pe cine ALEGE....

 

Eu unu ii ziceam ai vrut pauza...apu mama pauza pt tot deauna, nu sunt o carpa cu care sa faci ce vrei tu, ti-am aratat cum sunt, ce vreau ....

UNDE ITI E ORGOLIU sau DEMNITATEA DE BARBAT????

Oare daca TU CEREAI PAUZA si ii spuneai de FOSTA ce ar fii spus sau cum sar fii comportat????

 

ASCUTA tu Dusmanu cum spune SR ,

 

Cumparai 1000 de trandafiri ROSI, plange ca o fetita si spunei ca o iubesti....

 

Si vezi ce va iesi...

 

Am o intrebare pt toti:

 

Dece circa 90% din femei stau cu BARBATI sa spun asa mai badaraini??? Aici ma refer la cel care o ignora, care nu o cauta, care o injura,ii mai da cat o palma, cand cere pauza hop barbatu dur se afiseaza cu alta si ea turba si vine in genunchi dupa el...

Da il IUBESTE sa spun asa....

 

Si cand da de unu care se coporta sa spun asa baiat bun, ascultator....face ce vrea cu el????

 

Si nu ma contraziceti deoarece cunosc 100 de cazuri si nu intelegeam cum poate sta cu un asemenea BARBAT.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... se presupune ca intr-o pauza nu trebuie sa stii nimic de celalalt...

Nu e nici o pauză, tu eşti varianta de rezervă. Iar din când în când, ea trebuie să se asigure că eşti în continuare varianta de rezervă, aşa ar face orice om prevăzător. Iar tu doar ţii la ea, aşa că nu vrei să ajungă să le povestească prietenelor că a încercat să stea cu fundul în două luntri şi a luat flit în ambele. Tu fii în continuare varianta de rezervă şi continuă să deschizi topice: într-o zi o să-ţi spună că nu mai e atrasă de tine, în altă zi o să-ţi spună că vrea să mai cunoască şi pe altcineva etc. etc. O să ai motive de deschis topice, tot înainte! :o:

 

Indiferent ce susţin ele, fetele se simt inconştient atrase de un tip care nu prea le acordă atenţie, nu de unul care miorlăie tot timpul pe lângă ele ca un pisoi. Pisoiul care miorlăie le agasează până la urmă, chiar dacă e drăgălaş şi se simte mişto să te joci cu degetele în blana lui. În special când ea e cu gândul la un alt tip, e o senzaţie nemaipomenită să poată să mângâie pisoiul şi el să înceapă să toarcă :o:

 

Ea nu e dependenta de tine

Good point! :flowers:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Dece circa 90% din femei stau cu BARBATI sa spun asa mai badaraini???

Si nu ma contraziceti deoarece cunosc 100 de cazuri si nu intelegeam cum poate sta cu un asemenea BARBAT.....

 

Eu cred ca ai cunoscut prea putine femei, iar cele 100 de cazuri nu is chiar relevante.

Fetele vor sa se simta bine si sunt atrase de baieti inteligenti si care stiu sa comunice.

 

Barbatii cu care ea face ce vrea pot sa gaseasca alta sau sa devina homosexuali. :crazy:

 

Specific in acest caz baiatul asta pare sa aiba o structura DE OM, ceea ce o mare parte a fiintelor umanoide nu o prea mai au.

Indiferent de rezultatul acestui caz trebuie sa inteleaga ca iubeste si este foarte bine. El vroia sa auda sa aiba incredere in dragoste, nu ca sexul opus ii dusmanul, sa renunte la a mai discuta cu iubita si sa o trimita sa vorbeasca cu prietenele, ca dacaisi arata sentimentele ii un prost, ca aia ii o curva si el e doar o rezerva,ca femeile nu stiu ce vor si alte aiureli. El ii convins ca nu are garantii si daca va suferi ii va trece.Trebuie sa aiba incredere in dragoste, asta vroia sa auda. :crazy:

Are timp sa faca greseli, sa creasca, sa devina hiena.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am dat cel mai indicat sfat...

 

cunosc 100 de cazuri si nu intelegeam cum poate sta cu un asemenea BARBAT.....

Poţi să cunoşti şi 500 de cazuri, orice femeie care se consideră respectabilă o să-ţi spună că cele 500 de cazuri pe care le cunoşti tu sunt absolut nerelevante şi că ea oricum e unică, iar dacă tu îndrăzneşti să faci comparaţii cu altele, eşti un bădăran. Ceea ce de altfel ea bănuia demult! :lol2: :lol2:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×