Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cine? Eu is o fata si nu stiu la ce te referi.

 

am dedus asta, insa spune-mi tu mie , in situatia mea, ce trebuie sa fac? alta chestie, mi-a dat mesaj cum s-a trezit, eu nu prea o inteleg, ce vrea, cu cine, de ce zice de pauza cand inca ma cauta... se presupune ca intr-o pauza nu trebuie sa stii nimic de celalalt... da-mi un sfat, tu ca fata stii poate mai multe

Editat de Hellrot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am dedus asta, insa spune-mi tu mie , in situatia mea, ce trebuie sa fac? alta chestie, mi-a dat mesaj cum s-a trezit, eu nu prea o inteleg, ce vrea, cu cine, de ce zice de pauza cand inca ma cauta... se presupune ca intr-o pauza nu trebuie sa stii nimic de celalalt... da-mi un sfat, tu ca fata stii poate mai multe

 

Eu am o inteligenta emotionala destul de scazuta si nu as lua de bun vreun sfat de al meu, eu insami.. :crazy: POt doar spune parerea mea.Cred ca este importanta si ce varsta aveti.

In situatia ta,in care se presupune ca ea trebuie sa aleaga, tu nu prea mai ai ce face, ca ai facut totul. I-ai spus clar ca o iubesti.

Pai eu cred ca fata cand a zis de pauza, a dorit un timp de gandire....acu timpul asta de gandire, daca ea tinde spre tine (sper ca i-ai dus o floare de Sf. Valentin ieri.....doh....s-a vazut cu tine si nu celalalt - iau de buna, ca nu se vazu ieri si cu ala,vrea sa ii intaresti si tu convingerea ca nu face o alegere gresita.

E pauza, dar ca la o cura de slabire, ai voie de o zi de inselat ca sa te rasplatesti pt efortul depus. :crazy:

Daca o zis ca vrea cu tine, tu ia de buna informatia asta. Zau.

 

i le-a cam zis tipu, ca la lasat balta, ca nu stiu ce, ca inca mai tine la ea, cum a putut sa-i faca asta dupa atata timp

 

Vezi ca si ala lupta incorect pentru ceea ce a vrut?

 

eu in timpul asta nu iam gresit cu absolut nimic, am fost benefic pentru ea, are cea mai mare incredere in mine, si eu in ea, stim foarte multe chestii amandoi, nu ne ascundem nu nimic, mi-a povestit de fosta relatie, si intervenise monotonie de un an.... noi nu ne-am plictisit unul de celalalt, ne simtim ok, insa acum ma pus intr-o pauza sa se gandeasca f bine, insa la ce ? ca iubeste doi baieti? si nu stie care e mai bun ? ...

 

Numaiea poate sti cat de benefic ai fost pentru ea, benefic asta nu ii o mandrie in sine, cand iubesti esti de obicei benefic pentru persoana iubita.

Daca aveti asa o buna comunicare ai grija sa nu intervina intre voi plictiseala, monotonia intervine in fiecare cuplu. Daca in doi ii monotonie, cum fac aia de rezista impreuna o viata? Monotonia are si ea un farmec. Serios.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ehhh...femeia are 3 coaste de draq, de unde provin celelalte doua ca doar din una a fost facuta, ramane un mister...de aici am intelege sau concluziona ca barbatul reuseste sa inteleaga doar o treime din ea, niciodata in totalitate...insa 3 barbati ar face un intreg.... :spiteful:

 

si sigur va aparea al 3-lea....

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
insa am intrat intr-o pauza ca sa se gandeasca ea la alegerea cea mai buna...

 

Cand o tipa il paraseste pe unul pentru tine, e posibil ca la un moment dat sa te paraseasca si pe tine pentru altul. Acum, altul poate sa fie si fostul. Dupa inca o perioada s-ar putea sa repete figura.

 

Persoanele de genul acesta sunt instabile in relatii si chiar daca totul pare sa mearga bine, deodata le apuca dorul de schimbare...

 

Incearca sa depasesti durerea produsa de sentimentul pe care-l ai si pe viitor sa inveti sa profiti doar de partile frumoase ale unei relatii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca voi nu incurajati, ci numai incurcati tineretul.

Bun, atunci sa ii dea un sut in fund la asta si sa astepte pana una o sa pupe si pamantul pe care umbla doar pentru ca ii mascul.

Invatati-l sa isi trimita iubita/femeia sa se confeseze la o prietena, ca apoi sa se planga ca femeia nu vorbeste cu el.

 

Zici ca a devenit nefrecventabila si imputita ideea de a lupta pentru iubire. Daca isi construiesc relatia bine nu inseamna ca ar aparea si al treilea.

 

Plus ii vorba, cred eu, de adolescenti, nu ii cazul sa se ia atat de serios. Normal ca exista riscul sa il paraseasca in viitor,exista riscul si sa fie calcat de o masina, sa se imbolnaveasca si sa ajunga la spital, exista chiar 'riscul' sa uite cum sa respire.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca isi construiesc relatia bine nu inseamna ca ar aparea si al treilea.

 

Intr-o relatie, intotdeauna un al treilea sau o a treia sta la panda :P uneori sunt chiar mai multi la coada :o:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o inteligenta emotionala destul de scazuta si nu as lua de bun vreun sfat de al meu, eu insami.. :crazy: POt doar spune parerea mea.Cred ca este importanta si ce varsta aveti.

In situatia ta,in care se presupune ca ea trebuie sa aleaga, tu nu prea mai ai ce face, ca ai facut totul. I-ai spus clar ca o iubesti.

Pai eu cred ca fata cand a zis de pauza, a dorit un timp de gandire....acu timpul asta de gandire, daca ea tinde spre tine (sper ca i-ai dus o floare de Sf. Valentin ieri.....doh....s-a vazut cu tine si nu celalalt - iau de buna, ca nu se vazu ieri si cu ala,vrea sa ii intaresti si tu convingerea ca nu face o alegere gresita.

E pauza, dar ca la o cura de slabire, ai voie de o zi de inselat ca sa te rasplatesti pt efortul depus. :crazy:

Daca o zis ca vrea cu tine, tu ia de buna informatia asta. Zau.

 

 

 

Vezi ca si ala lupta incorect pentru ceea ce a vrut?

 

 

 

Numaiea poate sti cat de benefic ai fost pentru ea, benefic asta nu ii o mandrie in sine, cand iubesti esti de obicei benefic pentru persoana iubita.

Daca aveti asa o buna comunicare ai grija sa nu intervina intre voi plictiseala, monotonia intervine in fiecare cuplu. Daca in doi ii monotonie, cum fac aia de rezista impreuna o viata? Monotonia are si ea un farmec. Serios.

 

 

 

da si celalalt lupta murdar, legat de varsta intre noi 20-24 ani, aici e media :D sa zic asa, da ieri cand ne-am vazut nu m-am dus cu mana goala o floare o atentie, insa a zis ca se vede si cu celalalt... s-a vazut, dar in compania altor persoane, nu doar ei doi ca si cu mine... insa nu stiu ce sa mai cred.... simt ca cedez

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×