Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare, sa incep asa, acum 5 luni am cunoscut o tipa care din prima secunda mi-a atras atentia, ma fermecat, insa partea nasoala ea era intr-o relatie de aproape 2 ani, insa relatia lor nu mai mergea atat de bine, am inceput noi sa discutam pe net, vorbeam zilnic, foarte mult, eram dependenti unul de celalalt, am inceput sa vorbim la telefon, toate bune si frumoase, intr-o zi mi-a zis ca s-a despartit de prietenul ei, si vrea sa fie fericita alaturi de mine, am inceput o relatie f frumoasa, bine inteles cu inalniri pe ascuns, ore si ore la telefon nu ne mai saturam unul de celalalt, insa relatia noastra a mers f bine, plimbari, petreceri, iesiri, nu ne-am certat odata, nu ne-am jignit odata, ne-am completat mereu, insa intr-o zi imi zice, ca a discutat cu fostul ei prieten si a rascolit-o ceva, i le-a cam zis tipu, ca la lasat balta, ca nu stiu ce, ca inca mai tine la ea, cum a putut sa-i faca asta dupa atata timp, iar acum ea mi-a promis ca nu se departe de mine, ca nici nu ma compar cu celalalt, insa am intrat intr-o pauza ca sa se gandeasca ea la alegerea cea mai buna...

eu sunt disperat dupa ea, as face orice pentru sa nu o pierd, voi ce ma sfatuiti ? va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce cu intalniri pe ascuns daca se despartise de individ ?

Eu te sfatuiesc sa te uiti bine la ea, cu ochii mari deschisi, ca sa vezi intocmai ce si cum face/a facut. Apoi prelucreaza mental si ia o decizie.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ne vedeam pe ascuns cand ea nu mai era cu fostul ei prieten pentru ca avem prieteni comuni, si inca nu stiau de noi...

 

+ alta chestie

eu in timpul asta nu iam gresit cu absolut nimic, am fost benefic pentru ea, are cea mai mare incredere in mine, si eu in ea, stim foarte multe chestii amandoi, nu ne ascundem nu nimic, mi-a povestit de fosta relatie, si intervenise monotonie de un an.... noi nu ne-am plictisit unul de celalalt, ne simtim ok, insa acum ma pus intr-o pauza sa se gandeasca f bine, insa la ce ? ca iubeste doi baieti? si nu stie care e mai bun ? ...

Editat de Hellrot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam prea necoapta a fost relatia asta intre 2 teenageri am impresia, ca printre prieteni era si fostul si viitorul ca parintii se uitau in alta parte pana copiii se jucau.

Daca te ascunzi cu cineva deja ai o constiinta incarcata!!! ascunzi ceva si nu e bine.

Sa-ti fie referinta pentru viitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iar acum ea mi-a promis ca nu se departe de mine, ca nici nu ma compar cu celalalt, insa am intrat intr-o pauza ca sa se gandeasca ea la alegerea cea mai buna...

 

ai grija ca fata nu stie ce vrea

si nu mai fi asa disperat dupa ea, nu e singura

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sa incep asa, acum 5 luni am cunoscut o tipa care din prima secunda mi-a atras atentia, ..... insa intr-o zi imi zice, ca a discutat cu fostul ei prieten si a rascolit-o ceva, i le-a cam zis tipu, ca la lasat balta, ca nu stiu ce, ca inca mai tine la ea, cum a putut sa-i faca asta dupa atata timp, iar acum ea mi-a promis ca nu se departe de mine, ca nici nu ma compar cu celalalt, insa am intrat intr-o pauza ca sa se gandeasca ea la alegerea cea mai buna...

eu sunt disperat dupa ea, as face orice pentru sa nu o pierd, voi ce ma sfatuiti ? va multumesc

 

lasa-o sa se gandeasca la alegerea cea mai buna vreo 3-4 luni - apoi ii spune celuilalt sa ia o pauza si revine la tine si dupa alte cateva luni iar zice de o pauza , sa se gandeasca .... si tot asa...

...parca sunt 2 elefanti pe o panza de paianjen :crazy:

 

A, de prieteni va era frica ...

 

 

 

de cei comuni !!! :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa fie teribil sa astepti decizia domnisoarei...nu as accepta una ca asta si cred ca m-ar durea teribil sa ma stiu pusa in postura de a 2-a alternativa. as prefera sa tai durerea de la radacina si sa imi incerc norocul in alta parte. ce ii trebuie atata timp? stie deja ce a avut cu celalalt, stie ce are cu tine...ii Place sa alerge dupa 2 iepuri? stii cum e treaba aia cu alergatul dupa 2 ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia de aici....

 

Asculta bine da FOARTE BINE la ce zice OMUL ASTA si nu vei regreta nimic....

E doar 6 MINUTE...asculta si BAGA LA CAP....Nu mai iti trebuie alt sfat...

http://www.youtube.com/watch?v=LB4z1rFb8cw

 

Eu unu ti-as sugera altceva sa faci...dar sincer nu are rost deoarece AI SENTIMENTE FATA DE FATA...cum zice Badea "sa fii prost si sa o iubesti"..... si asa nu are rost...ca iar ma baneaza astia pt o zi sau doua....

Asculta ce zice BADEA si nu vei regreta....

 

Parerea mea e ca sa jucat cu tine

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×