Sari la conținut
Forum Roportal
CavalerulJedi

Aberatii personale - Simplitatea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:yahoo:

 

Fa-mi te rog o favoare... daca nu l-ai postat deja, pune linkul te rog si la 'religie si spiritualitate'. Asta daca nu te deranjeaza sa fie 'disecat' :eat: . Eu inca nu am reusit sa primesc un raspuns edificator daca chiar conteaza in ce directie te inchini si daca ai impresia ca Dumnezeu e o persoana sau trei... sunt convinsa ca bunica ta nu avea astfel de probleme, si la fel de convinsa ca asta nu o impiedica sa fie un partener de discutie "valabil" pentru Dumnezeu.

Multumesc. :o:

 

http://www.sigmacore.net/2006/03/24/simplitatea/

 

Nu ma deranjeaza sa fie "disecat"... :party:

 

Deci... idei, impresii... si desigur daca gasiti greseli gramaticale sau de exprimare... va rog sa le punctati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
http://www.sigmacore.net/2006/03/24/simplitatea/

 

Nu ma deranjeaza sa fie "disecat"... :eat:

 

Deci... idei, impresii... si desigur daca gasiti greseli gramaticale sau de exprimare... va rog sa le punctati.

Se pare ca
Editat de annacondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De aceea nu Il mai putem vedea pe Dumnezeu in absolut nimic,pentru ca lucrurile s-au complicat prea mult si Dzeu s-ia pierdul esenta.

 

Dumnezeu nu si-a pierdut nimic din esenta, a ramas acelasi. Trebuie doar sa-l cauti putin mai mult sub muntele de zorzoane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dumnezeu nu si-a pierdut nimic din esenta, a ramas acelasi. Trebuie doar sa-l cauti putin mai mult sub muntele de zorzoane.

Stiu ca Dzeu a ramas acelasi,dar in mintea noastra si in conceptia noastra..Dumnezeu si'a pierdut din valoare.Oamenii nu Il vad pe Dumnezeu decat un batranel cu o barba lunga si un toiag in mana,stand pe un tron mai mare decat El...asta daca(dupa unii)nu a plecat in vacanta!! :doh:

Si nu cred ca Lui Dumnezeu ii place sa stea sub zorzoane,deci,s-ar putea sa nu il mai gasesti acolo...

Mhm?Ce zici?

Unde spune Biblia ca poate fi gasit El?

Editat de annacondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ca Dzeu a ramas acelasi,dar in mintea noastra si in conceptia noastra..Dumnezeu si'a pierdut din valoare.Oamenii nu Il vad pe Dumnezeu decat un batranel cu o barba lunga si un toiag in mana,stand pe un tron mai mare decat El...asta daca(dupa unii)nu a plecat in vacanta!! :doh:

Si nu cred ca Lui Dumnezeu ii place sa stea sub zorzoane,deci,s-ar putea sa nu il mai gasesti acolo...

Mhm?Ce zici?

Unde spune Biblia ca poate fi gasit El?

 

Nu te uita la cum trateaza lumea problema... daca mai toata lumea e indiferenta asta nu inseamna ca trebuie sa devii si tu indiferenta, daca mai toata lumea e nefericita asta nu inseamna ca asta e si destinul tau...

 

Unde spune Biblia ca poate fi gasit El? :doh:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu te uita la cum trateaza lumea problema... daca mai toata lumea e indiferenta asta nu inseamna ca trebuie sa devii si tu indiferenta, daca mai toata lumea e nefericita asta nu inseamna ca asta e si destinul tau...

 

Unde spune Biblia ca poate fi gasit El? :doh:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am regasit-o in text pe bunica mea...Aceeasi iubire, acelasi zambet, aceeasi... o persoana dincolo de cuvinte, un om de la tara..imi pare rau ca n-o mai am...Sunt offtopic..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Fiindca atat de mult a iubit Dzeu lumea,a dat pe Singurul Lui Fiu,ca oricine crede in El sa nu piara ci sa aiba viata vesnica"...Simplu de tot 8) !Daca intelegi asta,incepi sa traiesti in interior si sa te schimb(sa intelegi...adica sa intelegi cu adevarat!!)

 

Da...Excelent

Dupa care vine Biserica si mai adauga ceva, mai vin vreo cateva zeci de culte crestine fiecare cu ideile ei si ajungem de fiecare intelege ce vrea el.

Asta e omul. Nu ii plac lucrurile simple, tre sa puna pe deasupra ketchup. maioneza, mustar, cartofi prajiti si salata altfel nu e bun.... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am regasit-o in text pe bunica mea...Aceeasi iubire, acelasi zambet, aceeasi... o persoana dincolo de cuvinte, un om de la tara..imi pare rau ca n-o mai am...Sunt offtopic..

 

Esti foarte on topic 8)

Hai sa-ti spun o tactica de contact ce functioneaza la mine:

Candeste-te sa faci o fapta buna, nu e nevoie de ceva iesit din comun, un zambet ajunge... acum cu lucru asta in cap inchide ochii si uita-te in inima ta...

Eu daca fac asta o vad zambindu-mi... nu am pierdut-o... e aici cu mine :o:

 

Da...Excelent

Dupa care vine Biserica si mai adauga ceva, mai vin vreo cateva zeci de culte crestine fiecare cu ideile ei si ajungem de fiecare intelege ce vrea el.

Asta e omul. Nu ii plac lucrurile simple, tre sa puna pe deasupra ketchup. maioneza, mustar, cartofi prajiti si salata altfel nu e bun.... :good:

 

Biserica Catolica are dublu standard si asta e gresit in acceptiunea mea... Toti putem fi sfinti, toti avem datoria asta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da...Excelent

Dupa care vine Biserica si mai adauga ceva, mai vin vreo cateva zeci de culte crestine fiecare cu ideile ei si ajungem de fiecare intelege ce vrea el.

Asta e omul. Nu ii plac lucrurile simple, tre sa puna pe deasupra ketchup. maioneza, mustar, cartofi prajiti si salata altfel nu e bun.... :good:

Din pacate asa e!!

De ce nu poate fi raportat Dumnezeu doar la ceea ce este si nu la ceea ce vrem noi sa fie?De ce atatea flori si artificii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×