Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Proiectul "The Office" din Cluj-Napoca

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum va arăta cel mai mare complex de afaceri din afara Bucureştiului

 

 

 

Autor: Alexandru Urzică

 

Marţi, 12 Februarie 2013

 

 

 

Fondul sud-african New Europe Property Investments (NEPI), cel mai mare cumpărător de active imobiliare de pe piaţa rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Organizarea santierului nu a inceput , dupa cum am putut constata sambata :pardon:

Numai daca nu a inceput ieri. tease.gif

 

 

Si iata cum, cu ajutorul unor informatii drect de la fata locului, iesea o stire aproape adevarata. :yes:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Organizarea santierului nu a inceput , dupa cum am putut constata sambata :pardon:

 

 

Eu nu mai tin minte exact unde a fost fabrica Somesul in noul location, ca pe vremuri era pe o strada principala spre Stadion, matusa mea lucra acolo si noi o asteptam in fata fabricii era un geam prin care comunica unchiul cu portarul cand eram mici. Pe urma s-a mutat undeva dar nu mai stiu unde si cand am vazut raul mi-am dat seama ca e altu locul decat stiam. Ma intreb, e loc destul pentru acel desen??? nu va arata ridicol intre alte cladiri marunte acel titan al sticlei sau va fi darimat totul pana la urma ceea ce iar bate in originile Cluj-ului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Terenul acum e liber. De cand au demolat fabrica a crescut vegetatie si e imediat o padure acolo. Deci e bine ca fac totusi ceva deoarece amplasamentul e aproape de buricul targului. Si mie mi s-a parut cam grandoman propiectul dar in apropiere mai sunt cladiri de mari dimensiuni. Pozele alea din ziar nu sunt chiar conforme cu realitatea.

Sa vedem ce si cum. Oricum investitia va duce la "ridicarea" zonei din punct de vedere economic. Speram intr-o solutie arhitecturala si urbanistica optima.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cand au demolat fabrica a crescut vegetatie si e imediat o padure acolo.

 

 

Daca projektul da gres, va fi un Central Parc si la Cluj!!! ca padurea a crescut deja, niste banci si apa si e gata locul de plimbare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×