Sari la conținut
Forum Roportal
Sara'

Peisaje

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, este chiar foarte frig mai mereu, iti spun eu ca desi doar pana la Leeds, Manchaster si Bradford am fost si numai in lunile de vara continentala, muream de frig!!!

 

Ultima oara dupa 10 zile m-am obisnuit cu temperaturile arctice dar deja eram in mijlocul lunii Iunie cand devine ceva mai caldut si pe acolo vremea ... si la aeroport Scottland Yard imbracati in pelerine de Sherlock Holmes :giggle: ma intrebau de pulovere din lana virgina  cate am cumparat la pret de $3000 bucata???   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, e plin de gorse si in Irlanda si au un farmec aparte, pitoresc.

 

Superbe peisaje. Zi drept, insa, era racoare tare?

 

Era. Fusese cald inainte; cand am inceput noi cu plimbarile s-a racit brusc, batea vantul foarte tare. In iulie sau august speram la 20 de grade :) .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pare rosie din cauza pistei de alergare de langa lac. :) Mie imi place senzatia de moale pe care o ai atunci cand calci pe ea. Toamna mi se pare ca arata cel mai frumos pista aia, pt ca multe frunze galbene pica din pomi pe ea si combinatia de rosu cu galben parca te revigoreaza, iti baga energie in vene.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu fi asa de risipitoare, pastreaza-le pentru viitor intr-un plic cu mentiunea "Tichete de Vacanta 2018" ... nefolosite din cauza programului aglomerat!!!

Da' ce sint exact acele tichete ca eu nu inteleg???      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 27 minute, Rodica` a spus:

Iote cine si-a consumat tichetele de vacanta.... bravo. Io cred ca le arunc :doh:

Nu le arunca, sunt destule pensiuni cate accepta tichete, le poti consuma la sfarsit de saptamana. Nici eu nu le-am consumat și nu stiu cand se va întâmpla,  la Herculane am fost doar o zi, nici macar n-am dormit acolo noaptea. Nu stiu daca ma mai intorc acolo, peisajul e frumos, chiar daca pe alocuri e dezolant - prea multe locuri lasate in paragina, inclusiv Hotelul Hercule  - si mancarea e de calitate cam slaba, atat in ceea ce privește gustul, cat si condițiile in care e preparata si servita (nu stiu daca de la ea m-am ales cu indigestie sau organismul meu e prea slabit in urma unui tratament pe care l-am urmat si a fost dat peste cap de călătorie). 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 25 minute, The Unknown a spus:

Nu fi asa de risipitoare, pastreaza-le pentru viitor intr-un plic cu mentiunea "Tichete de Vacanta 2018" ... nefolosite din cauza programului aglomerat!!!

Da' ce sint exact acele tichete ca eu nu inteleg???      

Niste tichete valorice care se acorda salariatilor pt a le folosi atunci cand merg in concediu, se pot caza cu ele si isi pot asigura mancarea. Teoretic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×