Sari la conținut
Forum Roportal
Inteleptul Sorinica

Remedii minune la cancer.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se merge la scoala,se invata medicina si se intereseaza tot timpul de efacitatea diferitelor tratamente.

la scoala inveti cum sa vindeci oameni prin tratamente?ok,atunci de ce sunt farmaciile din ce in ce mai pline,bolnavi din ce in ce mai multi,medicamente care se retrag de pe piata si se scot altele?de ce?pentru ca tu ai mers la o astfel de scoala?pai atunci nu prea se leaga sanatatea oamenilor cu ceea ce indrumi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-mi pare rau dar ideile dumitale in privinta sanatatii se potrivesc la alte timpuri,nu la timpurile actuale in care se fac concomitent ,in toata lumea dar in special tarile "din apus" multe experiente si cercetari pe urma carori se scot remedii din lista remedilor si se baga altele care au fost testate si incercate timp de minimum 5 ani. Sunt remedii diferite dedicate boalei de cancer care au fost incercate si examinate mai mult de 15 ani.

 

Din pacate,dumneata traiesti intr-un mediu are este foarte impresionat de medicamentele babesti si "naturale"

 

Ieri, 11/9/13 am luat parte la o "zi de conferinte " in subiectul cancerului. Am ascultat opt conferinte in sir,fiecae in alt subiect dar toate in legatura cu cancerul. In una din conferinte care sa referit la cauze probabile la ivirea cancerului ,am aflat,de exemplu ca surplusul de calcium din produsele lactate care se uzeaza i mare cantitate poate sa produca cancer la colon sau la prostata ,rinichi si basica udului. Surplus de vitaminele A,E,B (toate numerele) pot provoca cancer. Surplus de selenium poate provoca cancer.

Aceste afirmatii se bazeaza pe experiente care au fost facute in SUA cu grupe de mii de persoane timp de 5 - 10 ani.

In legatura cu cancerul au fost amintite numai doua lucruri care pot trata cancerul,nu al nimici insa a diminua actiunilor lui: Licofenul care se gaseste in rosii si sport zilnic de o ora -o ora jumatate.

 

La aceste conferinte nu a fost facuta nici o rteclama sau publicitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-mi pare rau dar ideile dumitale in privinta sanatatii se potrivesc la alte timpuri,nu la timpurile actuale in care se fac concomitent ,in toata lumea dar in special tarile "din apus" multe experiente si cercetari pe urma carori se scot remedii din lista remedilor si se baga altele care au fost testate si incercate timp de minimum 5 ani. Sunt remedii diferite dedicate boalei de cancer care au fost incercate si examinate mai mult de 15 ani.

Imi pare rau sa crezi ca sunt invechite,dealtfel nu sunt indicii in acest sens.In medicina clasica nu se fac progrese si nu exista interes.NU EXISTA NICIUN MEDICAMENT INVENTAT VREODATA CARE AMELIOREAZA CANCERUL,DARAMITE SA-L TRATEZE,NICI VORBA DE VINDECARE.

 

 

Din pacate,dumneata traiesti intr-un mediu are este foarte impresionat de medicamentele babesti si "natural

''Din pacate'' sunt un om sanatos,indiferent in ce mediu traiesc.

 

Ieri, 11/9/13 am luat parte la o "zi de conferinte " in subiectul cancerului. Am ascultat opt conferinte in sir,fiecae in alt subiect dar toate in legatura cu cancerul. In una din conferinte care sa referit la cauze probabile la ivirea cancerului ,am aflat,de exemplu ca surplusul de calcium din produsele lactate care se uzeaza i mare cantitate poate sa produca cancer la colon sau la prostata ,rinichi si basica udului. Surplus de vitaminele A,E,B (toate numerele) pot provoca cancer. Surplus de selenium poate provoca cancer.

Aceste afirmatii se bazeaza pe experiente care au fost facute in SUA cu grupe de mii de persoane timp de 5 - 10 ani.

In legatura cu cancerul au fost amintite numai doua lucruri care pot trata cancerul,nu al nimici insa a diminua actiunilor lui: Licofenul care se gaseste in rosii si sport zilnic de o ora -o ora jumatate.

 

 

Ma bucur pentru dumneata.Insa nu am auzit vreodata sau nu am citit vreodata ca ceea ce ai insirat(mineralele) sau vitaminele ''produc'' cancer,sunt rezervat a comenta aberatiile acelor indivizi care au scos pe gura asemenea aberatii.Se scrie licopen si ajuta in tratamentul prostatei,iar sportul fara alimentatie adecvata este precum o masina super buna cu un ulei de floarea soarelui ca si lubrifiant.

a,sa nu uit ,sportul provoaca aciditate in organism....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai prefacut acest serios subiect intr-o cruciada contra mea. Esti cam straniu. Eu cred ca la aceste subiecte vin oameni bolnavi sau suspecti ca sunt bolnavi de cancer ,sa mai invete si sa se instruiasca ca sa stie cum sa se apere de boala. Ce gasesc la dumneata? O purtare cam copilaroasa care vrea cu orsice pret sa apere "remedii bazate pe acide si baze. Cam trasnit. Aduci aci informatii demne sa apara intr-un almanah de cuvinte incrucisate.

 

Uite la fotografie care am facut la conferintele despre cancer la care am luat parte.

post-238727-0-50766000-1379070507_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se merge la scoala,se invata medicina si se intereseaza tot timpul de efacitatea diferitelor tratamente.

Pai,au mers la scoala boi si au iesit vaci!

Ca bolnavii tot la vraci isi gasesc scaparea.

Prostata si multe boli nu,numai cancerele sunt HPV! Sau alti paraziti,bacterii,etc.

Prostata si cancerul de prostata se vindeca in ...3 luni,cu dieta si citeva produse naturiste.Ori,cu doua antibiotice.Nu ti le spun,pune burta pe studiu ca pe urma iei Nobel-ul pe nemeritate!

Prostata si cancerul de prostata sunt urmarea unor infectii BTS cronice ori,insificient tratate.Pe pariu!Apare la maturitate tocmai pentru ca are nevoie de cel putin zece ani ca sa se cronicizeze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt cateva lucruri care romanii inca trateaza cu tratamente de vrajitoare dar inca 100-200 de ani nu o sa mai scrie aci cum scrii dumneata.

Ai bagat toate pacostele in aceias oala si ai gasit un element ca el este vinovat de toate.

 

Cancerul nu este o boala ci o multime de boli care au efectul ca celulele noastre ,care sunt progamate sa moara in 2-3 saptamani ca sa lase locul la celule tinere si pline de temperament, Celule noastre nu mai mor dar nici sa traiesti nu te mai lasa ca ele imbatranesc si imbatranesc dar nu mor.La asta adauga ca ele se inmultesc in serie geometrica, (daca nu stii ce-i asta ,cauta pe net ) si dauneaza celulelor sanatoase apasand pe ele sau oprirea alimentarea lor cu sange.

 

Celulele omului sunt dirijate de nucleul lor care este cunoscut ca ADN .(si asta cauta pe net). Evolutia ,in general ,este provocata de o gresala care se intampla din cand in cand la acest ADN. De exemplu, se naste un copil albinos (vezi la net) la parinti care nu au nici un albinos in familile lor. aceste "greseli" se intampla tot timpul si majoritatea lor nu se simte sau ne-am obisnuit cu ele insa cand celule nu mai mor cum trbuie,ista se numeste cancer.

 

Aceste celule sunt mari bandite deoarece ele se feresc de celulele omului care au ca scop sa distruga celule "stricate" travestinduse in celule sanatopase imbracand pe ele acelasi haine care imbraca si cele sanatoase.

Problema-i mult mai complicata si nu se poate trata cu apa de izvor si ocus pocus. Chestia este mult mai serioasa decat crezi tu. Nu-i pentru tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

haha.gif Asta-i greseala medicilor!

Daca citeai cu atentie articolele acelea,pe care le blamezi ai fi inteles ca nu exista celule "stricate" threaten.gif ci,e ceva mult mai simplu ce provoaca o reactie in lant.Cauza e una singura,pentru "o multime de boli"!

Cand se va gasi un genetician istet sa faca vizibil acel virus care se camufleaza si se multiplica in ADN cancerul va fi o gluma. Ceva,au gasit ei dar,va dura ani de zile,prea mult... pina va ajunge la bietul bolnav.Deja, suntem o lume de zombie!

Constientizarea e solutia.Ridicarea vibratiei.Cum iti ridici vibratia? Cum constientizezi? Parazitii nu-s numai in plan fizic.threaten.gif

Ok...chestia e pentru tine,rezolv-o!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc,pentru amabilitate dar,nu cred ca stiinta si medicina sunt in masura sa ofere vreo solutie!

Atit stiinta cit si medicii au inca ochelari de cal;cind vor renunta la ei,vor vedea piatra de care se poticnesc.

Raspunsul la orice,sta in noi! Evolutia nu consta in explozie ci,in implozie.Adica,intoarcerea la origini.Cum transformi geometria in sunet?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×