Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua! Pot sa cer si eu un sfat? Va rog sa ma ajutati! Am terminat relatia cu iubitul meu cu care am trait aprox 7 ani in continuare. L-am iubit enorm de mult. Era viata mea...si cred ca il iubesc si acum.

Este mai mare ca mine cu 20 de ani, dar arata mult mai bine decat orice barbat de 35 de ani. Eu am 29 de ani.

Anul trecut, mai exact in luna februarie el a trebuit sa plece din tara pentru aprox 3 luni de zile. Am fost foarte geloasa pe el, l-am jignit, am spus cuvante urate despre el si am terminat realtia cu el. Cand s-a intors in tara, nu l-am mai primit unde locuiam si l-am obligat sa stea in alta parte. Asa a si facut. El tot a insistat sa ne impacam. Eu nu mai vroiam nimic cu el, dar simteam ca il iubeam mult. Trebuie sa recunosc ca sunt foarte posesiva, fixista ca un bun berbec si sunt putin cam depresiva, chiar sufar de anxietate.

Pe la jumatatea luni iunie el s-a cam plictist sa ma tot caute si eu sa tot refuz, sa il jignesc si sa spun mereu ca s-a terminat. Cand am vazut ca el nu ma mai cauta, nu prea ma mai suna la tel sau nici nu mai trimitea sms-uri, am inceput sa disper pt ca simteam ca il pierd. Am crezut ca a gasit pe alta si am inceput sa il amenint ca o sa fac un "razboi" cu toate prietenele lui, etc.

Pana la urma l-am luat cu vorbe bune, l-am invitat ca daca m-a iubit vreodata, atunci sa facem dragoste pentru ultima daca ca de despartire. Stiam ca el ma iubiea enorm si ca ma iubesti si acum enorm de mult. Sincer, sunt sigura pe el. Pana la urma am facut dragoste dupa 4 luni de zile si a fost chiar bine, incat tot il rugam sa vina la mine si sa ne mai iubim. Chiar spuneam sincer ca mi-a placut mult.

Am hotarat sa ne mutam intr-un alt apartament impreuna si pe 15 iulie 2012 de am mutat.

La inceput ma simteam foarte indragostita de el, mai ales ca el se purta cu mine intr-un mod de invidiat de orice femeie. Ma rasfata mult, dar asa a fost si tot timpul de cand ne stim.

Daca eu din capricile mele il rugam la 11 noapte sa mearga sa-mi ia picaturi de nas, el se imbraca cat de obosit era si se ducea.

Orice si la orice ora eu il rugam cu ceva, niciodata m-a refuzat.

Daca intirtizia mai mult de ora 6 seara sa vina acasa, eu disperam si trimiteam diverse mesaje, uneori recunosc ca din gelozie si spuneam ca stiu ca nu ajunge devreme pentru ca este cu alta, cu vreo iubita si ma certam rau.

Cand ajungea acasa, recunosc ca el incepea si pregatea cina si inclusiv ma servea.

Nu a existat o zi sa nu pregateasca el micul dejun si eu sa nu fiu servita. Niciodata am fost nevoita sa arunc en gunoiul, sa fac curatenie, etc pentru ca el le facea tot.

In toata luna octombrie si noiembrie am facut dragoste foarte des pentru ca sinteam nevoie sa il simt al meu, sa ne iubim. In octomborie am inceput sa ma conversez cu un individ pe Tageed pe care il cunoscusem in tagged prin aprilie 2012. Nu stiu ce mi-a venit intr-o zi si am inceput sa povestesc despre el pentru ca eram suparata pe el in ziua respectiva ca nu a vrut sa mergem la munte.

Am spus acestui amic prea multe din intimitatiile noastre, l-am facut nebun, obsedat sexual pentru ca mereu vroia sa faca dragoste, ca mi era sila de el cand ma atingea, ca il urasc de moarte, ca nu il suport, etc.

Amicul respectivi de atunci a inceput sa ma sfatuiasca sa il parasesc, ca nu se merita, ca trebuie sa ma uit la alti barbati din jur,ca nu pot sa mai stau cu un dement, etc. Fara sa-mi dau seama vorbeam aproape in fiecare diminieata cu el si pe tagged si la telefon cand iubitul meu era la serviciu.

In luna noiembrie am inceput sa ne intilnim dar ca amici. Pana la urma el a tot insistat sa avem noi doi o realtie. Nu vreau sa spun ce s-a intimplat, dar a fost o singura data. pe urma am regretat enorm pentru ca nici punct de comparatie cu fostul meu iubit.

Dar am simtit pe urma ca am gasit motivul sa il parasesc pt ca simteam ca ma sufocam in realatia cu iubitul meu sin cauza ca el este mai greu de convins sa mergi la munte, la oexcursie, la un restaurant.

M-am simtit puternica pe 1 decembrie anul trecut si m-am certat cu el. El a vazut cu cine vorbeam pe tagged si s-a enervat...cred ca banuia sau stia deja deva, pentru ca a reactionat foarte violent, adica, a aruncat cu o geanta pe mine si ma lovit pe umar. Era foarte iritat. Eu m-am ridicat imediat si am spus sa plece din apartament, am luat lucrurile lui si l-am aruncat pe jos, l-am calcat in picioare, am luat ceasul lui si l-am dat de pereti, etc.

El a strins tot si a plecat.Banuiesc ca la bioul la firma lui sau la un hotel. Afara ploua si era tot inchis de sarbatori.

Pe urma pe 6 decembrie m-am dus la intilnire cu amicul si cred ca a aflat. Pe urma m-am dus la o manastire de pe limga Ploiesti tot cu amicul si din cate am inteles o colega doctorita care ma stia m-a vazut acolo si l-a anuntat.

Eu am negat totul! Pana la urma a facut cum a facut si reusit sa faca ca amicul sa povesteasca cuiva tot...cand mi-a trimis tot, nu imi venea sa cred. stia absolut tot. Pana la urma solutia mea a fost sa spun ca ala minte.

Am terminat relatia cu amicul respectiv Robert si acum stau singura.

El tot m-a cautat. De ziua lui m-a invitat sa ies cu el si am facut atunci greseala sa cer parerea amicului robert. acum am inteles de ce tot ma sfatuia sa nu ma mai intilnesc cu el niciodata.

Pana la urma acum cateva zile, am spus ca nu ma simt bine si ca cred ca am ceva infectie urinara si daca poate sa-mi prescrie si sa mi aduca medicamentele. El nu m-a refuzat dar eu nu am vrut sa il primesc in apartament si l-am rugat sa ne vedem la Mc Donalds. A doua zi am povestit amicului meu Robert si nu stiu cum se face ca ma pus sa ma cert din nou cu fostul meu iubit. Nu am mai raspuns la mesajele si nici la telefoanele lui si am trimis un sms sa ma lase in pace ca sa terminat tot intre noi.

Realitate este ca nu pot sa dorm, ca mi-e dor de el, dar in cursul zilei simt ca il urasc, ca nu mai vreau sa il mai vad. Nu stiu ce sa fac pentru ca nu stiu daca il mai iubesc sau nu, sau este infleutna a acestui amic Robert.

Va rog sa ma sfatuiti pana nu pleaca din tara de tot! Va multumesc.

Iroxana

post-385991-0-21761700-1360241068_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ba eu sunt de parere sa il lasi sa plece din tara...asa macar asa sansa sa scape de o femeie cum esti tu!

nici nu stiu cum te-a suportat atata timp, sincer...

ia ramai tu cu "amicul" tau, sub a carui influenta esti...desi la varsta ta ar cam trebui sa judeci lucrurile...

daca il iubeai nu povesteai vrute si nevrute cu un strain despre el, nu il barfeai si nu il faceai obsedat sexual, mai ales ca tu ai scris ca tu vroiai sa faci dragoste des cu el ca sa il simti al tau. "in toata luna octombrie si noiembrie am facut dragoste foarte des pentru ca sinteam nevoie sa il simt al meu, sa ne iubim. "

nu stiu de ce am un sentiment ca acest subiect e asa de fun...

Editat de Yadhira
  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai Alina, ai probleme grave cu nervii.

Plus ca gelozia si posesivitatea nu fac casa buna.

In rest, lasa-l sa se duca, nu il meriti.

Editat de Al Micu'
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai Alina, ai probleme grave cu nervii.

Plus ca gelozia si posesivitatea nu fac casa buna.

In rest, lasa-l sa se duca, nu te merita.

:blink: nu e invers ?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost foarte geloasa pe el, l-am jignit, am spus cuvante urate despre el si am terminat realtia cu el. Cand s-a intors in tara, nu l-am mai primit unde locuiam si l-am obligat sa stea in alta parte. Asa a si facut. El tot a insistat sa ne impacam. Eu nu mai vroiam nimic cu el, dar simteam ca il iubeam mult. Trebuie sa recunosc ca sunt foarte posesiva, fixista ca un bun berbec si sunt putin cam depresiva, chiar sufar de anxietate.

 

:doh: Mare norocoasa esti ca s-a gasit cineva sa te suporte 7 ani... Deee, baietii buni n-au noroc, parca asa spuneau mai multi pe forum, trebuie neaparat sa le iasa in cale cate una care sa le strice cheful de viata!

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci....sper sa nu radeti prea tare de ce-o sa scriu eu acu

 

Alina a zis ca-i berbeaca...am si eu unu singur in familie, in speta tata si e exact cum a povestit fata asta. asa o viata de dulce si palpitanta ne-a oferit mamei, ca sotie si noo, ca copchii.

 

o singura data am incercat o reatie cu un berbec si e complet imposibil.

 

asa ca, Alinuta, dormi linistita, nu esti tu de vina. e zodia ta cea....cornuta.

 

las' ca se mai gaseste barbati buni, ai timp sa-i cauti.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa ramai la manastire. Liniste, verdeata.. Asta ca sa nu te trimit la psihiatrie direct. De ce crezi tu ca ai dreptul sa tratezi oamenii in felul asta? Ai ceva ce n-au altele?

Care e realitatea, de fapt? Ce i-ai zis amicului Robert sau ce ai povestit despre tine aici? Sau nici tu nu esti sigura?

Ti se intampla sa auzi voci?

Iubitul tau de 49 de ani e cam babalau. Io-ti dadeam si un sut in gura aia proasta, dupa ce-ti dadeam cu geanta-n cap.

 

cum dreaq au noroc nebunele de barbati de-astia?!

  • Upvote 10

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io-ti dadeam si un sut in gura aia proasta, dupa ce-ti dadeam cu geanta-n cap.

 

cum dreaq au noroc nebunele de barbati de-astia?!

 

:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

 

deci nu ma pot opri din ras imaginandu-mi scena

 

Alinuta darling, da si mie te rog nr de tel a lu Robert. pliiiiiiz

 

daca mai vrea vreo fata cuminte acelasi lucru...dam click pe....share.... :spiteful:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×