Sari la conținut
Forum Roportal
Mr.Cristi

Primitivi...dar evoluati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La ce bun sa fac aceasta comparatie?

 

La ce e bun sa faci orice comparatie daca nu ai un rezultat concret?

 

Revin cu ce iti ziceam mai sus:

Compara nevoia de re-actualizare, informare, evoluare sau cum vrei sa-i zici la cei 2 indivizi ai tai: von Gigescu si Gigel de la Caransebes si dupa mai baga o fisa la tonomatul de zis tampenii.

Editat de Austerlitz
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu e vorba de nicio piramida a lui Maslow...

De unde stii ca cocalarul nu-si intelege propriile nevoi si dorinte?

Ce merit ai tu ca-ti intelegi nevoile si dorintele fata de cocalarul care nu-si intelege nevoile si dorintele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu e vorba de nicio piramida a lui Maslow...

Este vorba chiar de piramida lui Maslow, doar că tu nu conştientizezi asta

 

De unde stii ca cocalarul nu-si intelege propriile nevoi si dorinte?

Tocmai din faptul că e cocalar. Dacă şi le-ar înţelege, n-ar mai fi cocalar, ar evolua.

Asta n-are nicio treabă cu educaţia scolastică, există la ţară în RO. oameni cu 4 clase care îşi înţeleg foarte bine nevoile şi dorinţele. Şi există absolvenţi de universitate care nu şi le înţeleg.

 

Ce merit ai tu ca-ti intelegi nevoile si dorintele fata de cocalarul care nu-si intelege nevoile si dorintele?

Nu inventez şi nu regizez situaţii absurde ca să-mi satisfac nevoile şi dorinţele, nu-mi bat nevasta şi copiii, nu am nevoie să mă îmbăt ca să mă simt liber, nu mă ung la suflet manelele ... cam astea ar fi meritele mele.

 

Meritul tău pe topicul ăsta cam care ar fi? :spiteful:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

....

Ca sa intelegi ideile subiectului, iti pun doua intrebari.

Crezi ca esti mai evoluat decat un oligofren, daca da, de ce?

Ce merit ai tu ca te-ai nascut sanatos si ce vina are oligofrenul ca s-a nascut bolnav?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa intelegi ideile subiectului, iti pun doua intrebari.

Crezi ca esti mai evoluat decat un oligofren, daca da, de ce?

Ce merit ai tu ca te-ai nascut sanatos si ce vina are oligofrenul ca s-a nascut bolnav?

Intrebarile tale se raporteaza numai la "Ce merit ai" ?

Daca tot ai scris topicul asta total adevarat din punctul tau de vedere nu ne spui si noua tu in ce categorie te afli?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Este vorba chiar de piramida lui Maslow, doar că tu nu conştientizezi asta

2. Nu mă ung la suflet manelele ...

1. Nu e, pentru ca nu asta e ideea topicului.

Asa, si care-i meritul tau in asta? Ai ales tu sa nu-ti placa manelele sau insasi constructia organismului tau a decis ca nu-ti plac manelele? Cu ce e vinovat cocalarul ca s-a pomenit ca-i plac manelele?

Editat de Chistornete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu e vorba de nicio piramida a lui Maslow...

De unde stii ca cocalarul nu-si intelege propriile nevoi si dorinte?

Ce merit ai tu ca-ti intelegi nevoile si dorintele fata de cocalarul care nu-si intelege nevoile si dorintele?

 

Hai ca din ce vad trebuie sa o luam pe partea intunecata a Lunii ca sa-ti explicam tie de ce tocmai ai descoperit roata.

 

Cine iti zice tie ca tipul ala e educat ? Nu e. Sau ca tipa aia e educata ? Ca asa ai sustinut tu la inceputul postului, asta e o afirmatie subiectiva si lasa-ma sa nu te cred pe cuvant. Cine zice ca doar educatia formeaza caracterul unui om?

Din ce ai scris tu acolo nu inteleg de ce Gigel de la Caransebes e cocalar in cazul tau? Ce e condamnabil in a merge in club? Ce nu e in regula in a te crede mijlocul propriului univers? De ce nu trebuie sa fii increzator in fortele proprii? De ce e gresit sa stii ce vrea sa auda partenera ta? Vad ca nu stii ce inseamna un cocalar. Un cocalar e ala care scuipa seminte pe geamul BMW-ului cand sta la stop.

 

Premiza ta e gresita iar concluzia e oarecum valida.

 

Diferenta intre mine si BMW-ist e respectul de sine care-mi impune sa nu sparg seminte in intersectie la Charles de Gaulle.

 

Desenez ca sa intelegi sau se fini?

Editat de Austerlitz
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca esti mai evoluat decat un oligofren, daca da, de ce?

Comparaţia este absurdă, oligofrenul este un "rebut", tehnic vorbind, nu o persoană normală.

 

Oligofrenul are defecte de hardware, nu poţi rula software performant pe configuraţii cu defecte de hardware. Educaţia este un software.

 

Ce merit ai tu ca te-ai nascut sanatos si ce vina are oligofrenul ca s-a nascut bolnav?

Nimeni nu are vreun merit pentru cum s-a născut, de aceea în lumea civilizată sunt interzise discriminările pe bază de sex, rasă, etnie sau religie.

 

Vezi că ai început să inventezi situaţiile absurde despre care vorbeam mai sus :P

Manelele îţi plac? :spiteful:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

1.Premiza ta e gresita.

 

2.Diferenta intre mine si BMW-ist e respectul de sine care-mi impune sa nu sparg seminte in intersectie la Charles de Gaulle.

 

1.E gresita dptdv, dpmdv e corecta.

2. Si il judeci pentru asta?

Deci te consideri mai evoluat decat bemveistul care sparge seminte la Charles de Gaulle?

 

 

Manelele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×