Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Străinii, atraşi de tratamentele din Rom

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Preturile sunt mai mici, dar conditiile si dotarile parca nu prea imi vine a crede ca sunt chiar asa de ok.

De stomatologie stiu ca este cautata mai ales pentru implanturi care sunt mai ieftine la noi decat in alte tari.

 

Si mai e ceva - preturile sunt convenabile la noi pentru straini, deoarece strainii au alt nivel al salariilor. Unui roman nu-i vine la indemana sa faca aceste operatii.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Preturile sunt mai mici, dar conditiile si dotarile parca nu prea imi vine a crede ca sunt chiar asa de ok.

 

De multe ori oamenii primesc tratamente mai bune in Romania decat in afara, bineinteles cu exceptia clinicilor de lux din strainatate si a faptului ca in Romania se cam sta rau cu ceea ce ar trebui sa se numeasca politete sociala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-as trata in Romania nici pe gratis.

 

De multe ori oamenii primesc tratamente mai bune in Romania decat in afara, bineinteles cu exceptia clinicilor de lux din strainatate

Tratamente bune exista in strainatate in spitale normale, nu numai clinici de lux. Spitale care arata de lux, ele insesi.

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori oamenii primesc tratamente mai bune in Romania decat in afara, bineinteles cu exceptia clinicilor de lux din strainatate si a faptului ca in Romania se cam sta rau cu ceea ce ar trebui sa se numeasca politete sociala.

 

Si eu am crezut multi ani ca scoala de medicina romaneasca este una dintre cele mai bune si ca medicii romanii isi fac meseria indiferent ca sunt prost platiti, ca nu au medicamente si ustensile la indemana.

In ultima vreme insa am constat ca lucrurile s-au schimbat mult - unele policlinici si spitale sunt efectiv focare de infectie - incat te duci sa te tratezi pentru o boala si ai sanse sa pleci si cu o infectie; iar medicii de multe ori iti recomanda tratamentul in strainatate ca fiind mai scump dar mai sigur.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mai e ceva - preturile sunt convenabile la noi pentru straini, deoarece strainii au alt nivel al salariilor. Unui roman nu-i vine la indemana sa faca aceste operatii.

 

Asta voiam sa aflu daca si romanii sint de aceas parere cu preturile.

Am prietene care traiesc acolo si si-au inlocuit toti dintii cu implanti individuali si sint foarte multumite de lucrare, a venit un roman inapoi din Oradea cu 2 implanti si-l doare si dupa 4 luni si nu poate sa manince deloc. De durere nici n-avea chef sa-mi spuna cat a costat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta voiam sa aflu daca si romanii sint de aceas parere cu preturile.

...

 

Preturile nu sunt accesibile. Sa-ti aranjezi dantura ( functie de problemele care sunt de tratat ) te poate duce financiar pana la echivalentul unei jumatati de masina, adica de la 6000 pana la 10000 euro si poate chiar peste, daca faci mai multe implanturi !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Preturile ... te poate duce pana la ... daca faci mai multe implanturi !!

 

Mie-mi spui??? si eu mereu-mi pun implanti daca vad ca originalul cere de lucrat ca nu se mai merita carpit dintele batrin ca se va rupe si asa iar pretul de carpeala cu coroana nu este departe de implant cu coroana si de ce sa platesc de 2 ori o lucrare??? Am patit cu 1 dinte si numai fac gresala, dupa 9 zile s-a distrus radacina si acolo s-au dus banii ca trebuia sa-l scot care-i alt ban si acum astept momentul cand dupa atita trauma imi va putea face operatia iar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×