Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Intrebari pentru cetateni ... dar si pentru politicieni

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tinand cont ca USL-ul NU a castigat alegerile nici datorita faptului ca PSD lui Nastase a vandut rezervele de gaz si titei ale tarii ....si nici ptr ca PNL-ul lui Tariceanu a vandut rezervele de titei din Marea Neagra prietenului sau Patriciu ....ca de fapt rezultatul scrutinului popular (care a fost de cca. 90% la referendum si cca. 70% la alegerile parlamentare,) se datoreaza doar faptului ca USL-sti au promis sa scape tara de dictachiorul securist T.B.!

 

In acest context cum interpretati faptul ca USL-ul prin primul ministru Ponta, nu numai ca nu are de gand sa -i vaneze pe cei ca Udrea care au dat o gaura de miliarde Romaniei, ba chiar vedem ca si-a imbarligat coada cu banditii din PD-L, ca sa nu se hartuiasca reciproc, (adica vesnicul refren al Hrebenciuc de dupa fiecare scrutin) ba chiar a fost de acord sa semneze o convetie de neagresiune cu Fuhrerul Base ...in conditiile cand acesta ii ataca dur in fiecare zi ata pe politicienii USL cat si poporul roman deci incalca pactul fara sa deranjeze pe nimeni!

 

Sa fie toate acestea din cauza ca lashul de Tonta este tot un securist?

 

Cum va explicati faptul ca Ponta a avut un discurs ingrijorator in parlament chiar la instalarea ca premier a securistul MRU-vita de Kobe?

 

Cum isi permite acest prim ministru presedinte al unui partid care a vandut bogatiile tarii, sa zica ca Basescu este un subiect terminat pentru istoria Romaniei, cand vedem clar ca acest Fuhrer si banda sa de tradatori umbla zilnic cu minciuni, imbarligari sau cu turnatorii pe la UE, iar rezultatul acestei tradari este acela ca loveste grav atat in Romania pe care o destabilizeaza politic cat mai ales economic, si mai ales loveste in poporul roman singurul care sufera consecintele acestei tradari?

 

Oare cat credeti ca i-i vor permite acesti guvernanti actuali, lashi si mincinosi, tradatorului Basescu, cel care a distrus Romania prin submediocritatea sa, sa - si continue opera de distrugere a Romaniei, dar mai ales cea de razbunare impotriva unui popor care a aratat clar ca nu-l mai vrea?

 

Cum vedeti faptul ca acest guvern USL condus de un LASH mai lash decat lashul de Boc... repeta exact faptele din guvernarea lui Boc ?

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de fapt rezultatul scrutinului popular (care a fost de cca. 90% la referendum si cca. 70% la alegerile parlamentare,) se datoreaza doar faptului ca USL-sti au promis sa scape tara de dictachiorul securist T.B.!

Nu, domnul meu, asta cu dictachiorul a fost agenda lui Voiculescu, dar Ponta are un pic de treabă acum, până când merge "dom'profesor" la puşcărie :P După aia o să mai bată el câmpii un pic, aşa ca un iresponsabil vesel ce se află, da' "dom'profesor" tot la puşcărie o să fie şi poate la vremea aia ai să ne scuteşti de comentariile astea, că nu cu ele ai să-l scoţi de-acolo, şi nici măcar cu Pivniceru.

 

In acest context cum interpretati faptul ca USL-ul prin primul ministru Ponta, nu numai ca nu are de gand sa -i vaneze pe cei ca Udrea care au dat o gaura de miliarde Romaniei, ba chiar vedem ca si-a imbarligat coada cu banditii din PD-L, ca sa nu se hartuiasca reciproc, (adica vesnicul refren al Hrebenciuc de dupa fiecare scrutin) ba chiar a fost de acord sa semneze o convetie de neagresiune cu Fuhrerul Base ...

Noi cam aşa interpretăm: Ponta a înţeles că odată ce şi-a văzut sacii în căruţă şi o majoritate confortabilă în Parlament, Voiculescu îl cam încurcă şi îl cam şantajează. Aşa că Voiculescu o să preia ştafeta de la Năstase, să ţină locul cald la Jilava, iar Ponta o să primească o bilă albă şi strălucitoare de la tanti Europa :P

 

De-aia a semnat Ponta convenţia cu Băse, mulţumit? :P

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum vedeti faptul ca acest guvern USL condus de un LASH mai lash decat lashul de Boc... repeta exact faptele din guvernarea lui Boc ?

 

Daca Boc a stat o vreme cu acele idei, de ce n-ar sta si acest politician, ca de obicei nimeni n-are nimic nou de spus sau de facut, doar timpul trece ... si se rotunjesc cumva lucrurile. Eu nu ma astept la nimic de la nimeni. Daca te obisnuiesti cu ideea, nu vei fi

asa de surprins si realizezi de ce votezi!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

De la mine se mai vede ceva:

Se vede ca Ponta a hotarat ca Antonescu este o carte moarta.In timp ce Voiculescu se indreapta cu talent spre Jilava, Antonescu dispare politic mazilit chiar de catre colegii lui liberali.

USL-ul mai joaca impreuna doar pentru euro-parlamentare, ca sa-i voteze fraierii indobitociti de lAtrina 3 si RTV-eiul PSD-ist al lui Ghita ,cu toate tampeniile astea anti-basiste.Dupa care se despart cu strigaturi intre lAtrina si RTV-ei.

In perspectiva alegerilor prezidentiale din 2014, Ponta, Dragnea,Tariceanu, Chiliman,Blaga si Cristian Preda se vor aseza la o masa rotunda onorata ca sef de ceremonii de catre Traian Basescu si vor negocia numele viitorului presedinte al Romaniei. Ponta si Tariceanu le-o vor trage PC-istilor si aripii Antonescu, Blaga si MRU le-o vor trage lui Neamtu cu noua lui Republica si taranistilor.Toti i-o vor trage lui Dan Diaconescu.

Ramane o necunoscuta numita Liviu Dragnea.De fapt necunoscuta este ce i-ar ajunge lui Dragnea sa se simta si el bine.Ce ar dori el se stie.L-ar dori pe Victor Ponta presedinte, ca sa-i ia locul la partid si poate la guvern.Este prea mult pentru ceilalti de la masa, desi lui Ponta i-ar surade dar nu cred ca se vor intelege pe varianta asta.Dragnea se va multumi cu mai putin.Doar un pic mai putin.

Cine va fi presedintele nu va spun ca nu stiu.Am doar o banuiala care insa imi place.O las pana o sa fie mai mult decat o barfa cu parfum de adevar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Asta e politica. Are la baza compromisul si negocierea !!

Si e greu sa ai idei novatoare cand partea financiara nu te ajuta iar RO e deja una din tarile uniunii europene care are prea multe taxe si impozite.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, domnul meu, asta cu dictachiorul a fost agenda lui Voiculescu,

Zau ca nu am stiut ca in Ro exista 7,5 milioane de Voiculescu!

 

dar Ponta are un pic de treabă acum, până când merge "dom'profesor" la puşcărie

Sper ca treaba lui pina atunci , sa fie aceea sa-l bage la puscarie pe cel care a furat flota!

După aia o să mai bată el câmpii un pic, aşa ca un iresponsabil vesel ce se află, da' "dom'profesor" tot la puşcărie o să fie şi poate la vremea aia ai să ne scuteşti de comentariile astea, că nu cu ele ai să-l scoţi de-acolo, şi nici măcar cu Pivniceru.

Sa sti ca si eu astept clipa cand toti hotii care au devalizat Romania sa fie in puscarie si astfel sa nu mai am ce posta !

 

Noi cam aşa interpretăm: Ponta a înţeles că odată ce şi-a văzut sacii în căruţă şi o majoritate confortabilă în Parlament, Voiculescu îl cam încurcă şi îl cam şantajează. Aşa că Voiculescu o să preia ştafeta de la Năstase, să ţină locul cald la Jilava, iar Ponta o să primească o bilă albă şi strălucitoare de la tanti Europa

Voiculescu singur?

Poi eu cred ca ar trebui respectate prioritatile si mai intai sa fie bagat la puscarie cel care a instrainat flota Romaniei! Nu de alta dar e pacat sa nu aibe Nastase si Voiculescu colegi de celula cu care sa faca campionate de table!

 

De-aia a semnat Ponta convenţia cu Băse, mulţumit? :P

NU ! Catusi de putin!

Multumit de asta trebuie sa fie doar tradatorul Basescu care poate sa-si continue razbunarea impotriva romanilor care i-au dorit asvara debarcarea distrugand tara ... de es. prin acordarea autonomiei secuilor ca prima mutare pe tabla de sah la meciul pe care l-a ince[put asvara parl;amentarul maghiar care a promis ungurilor ca pina in anul 2020 Ungaria isi va modifica frontierele!

 

Daca Boc a stat o vreme cu acele idei, de ce n-ar sta si acest politician, ca de obicei nimeni n-are nimic nou de spus sau de facut, doar timpul trece ... si se rotunjesc cumva lucrurile. Eu nu ma astept la nimic de la nimeni. Daca te obisnuiesti cu ideea, nu vei fi

asa de surprins si realizezi de ce votezi!!!

Chiar crezi asta?

Tu crezi ca niciun politician nu se poate gandi sa lucreze pentru binele poporului roman ...motiv pentru care sunt cu totii ancorati in rau?

Poi ce Romania nu are oameni de calitate?

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De la mine se mai vede ceva:

Se vede ca Ponta a hotarat ca Antonescu este o carte moarta.In timp ce Voiculescu se indreapta cu talent spre Jilava, Antonescu dispare politic mazilit chiar de catre colegii lui liberali.

Inseamna ca nu vezi nici prea multe si nici destul de clar!

Eu vad ca si Ponta si Antonescu nu sunt decat niste zdrente, mari in vorba si pitici in fapte!

Si degraba saritori la lins funduri care put a basini!

 

USL-ul mai joaca impreuna doar pentru euro-parlamentare, ca sa-i voteze fraierii indobitociti de lAtrina 3 si RTV-eiul PSD-ist al lui Ghita ,cu toate tampeniile astea anti-basiste.Dupa care se despart cu strigaturi intre lAtrina si RTV-ei.

Eu sper sa scapam cat mai curand de toti politicieni tip latrine securiste!

Si cum deocamdata nu exista decat sansa de a se vota diferite grupuri de banditi puse pe capatuiala, eu sper sa se curete masa de rahatii puturosi care o ocupa!

Dar se pare ca planul de desfintare a Romaniei nu va dura prea mult pentru ca se vede ca tradatorul Romaniei , Basescu, isi pune opera de tradare si desfintare a Romaniei in practica si se pare ca in viitorul apropiat el va fi primul mare erou al Europei (si aceasta este una din cauzele pentru care il sustine UE, adica ptr ca sprijina desfintarea Romaniei) prin aceea ca isi va fi sacrificat propria tara pentru a da tonul unirii adevarate a UE fara tari si granite

In perspectiva alegerilor prezidentiale din 2014, Ponta, Dragnea,Tariceanu, Chiliman,Blaga si Cristian Preda se vor aseza la o masa rotunda onorata ca sef de ceremonii de catre Traian Basescu si vor negocia numele viitorului presedinte al Romaniei.

Sa stii ca este mare lucru sa alegi in modul cel mai democratic rahatul cel mai mare din toate gramezile de rahat amintite de tine!

Ce s-ar face biata Romanie daca nu ar avea atati rahati?

 

Ponta si Tariceanu le-o vor trage PC-istilor si aripii Antonescu, Blaga si MRU le-o vor trage lui Neamtu cu noua lui Republica si taranistilor. Toti i-o vor trage lui Dan Diaconescu.

Lui Diaconescu?

Ce naiba o alta tinta mai proasta decat pe acest Diaconescu nu au gasit?

De ce sa nu i-o traga lui Bercea Mondialul sau lui Cioaba imparatul romului? Ca astia sunt mai tari decat Diaconescu?

Cine va fi presedintele nu va spun ca nu stiu. Am doar o banuiala care insa imi place.O las pana o sa fie mai mult decat o barfa cu parfum de adevar.

Poi eu cred ca se va schimba pina atunci constitutia si functia de presedinte va fi egala cu cea de presedinte de bloc!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De la mine se mai vede ceva:

Se vede ca Ponta a hotarat ca Antonescu este o carte moarta.In timp ce Voiculescu se indreapta cu talent spre Jilava, Antonescu dispare politic mazilit chiar de catre colegii lui liberali.

USL-ul mai joaca impreuna doar pentru euro-parlamentare, ca sa-i voteze fraierii indobitociti de lAtrina 3 si RTV-eiul PSD-ist al lui Ghita ,cu toate tampeniile astea anti-basiste.Dupa care se despart cu strigaturi intre lAtrina si RTV-ei.

In perspectiva alegerilor prezidentiale din 2014, Ponta, Dragnea,Tariceanu, Chiliman,Blaga si Cristian Preda se vor aseza la o masa rotunda onorata ca sef de ceremonii de catre Traian Basescu si vor negocia numele viitorului presedinte al Romaniei. Ponta si Tariceanu le-o vor trage PC-istilor si aripii Antonescu, Blaga si MRU le-o vor trage lui Neamtu cu noua lui Republica si taranistilor.Toti i-o vor trage lui Dan Diaconescu.

Ramane o necunoscuta numita Liviu Dragnea.De fapt necunoscuta este ce i-ar ajunge lui Dragnea sa se simta si el bine.Ce ar dori el se stie.L-ar dori pe Victor Ponta presedinte, ca sa-i ia locul la partid si poate la guvern.Este prea mult pentru ceilalti de la masa, desi lui Ponta i-ar surade dar nu cred ca se vor intelege pe varianta asta.Dragnea se va multumi cu mai putin.Doar un pic mai putin.

Cine va fi presedintele nu va spun ca nu stiu.Am doar o banuiala care insa imi place.O las pana o sa fie mai mult decat o barfa cu parfum de adevar.

 

Voiculescu este cel mai puternic roman la ora actuala. Nu cred ca o sa ajunga vreodata la puscarie. Controleaza un influent trust de presa, excelent in manipulare. Un nou argument ar fii faptul ca acum ceva timp Basescu nu era bagat in seama de nici un oficial european si acum ii are pe toti in buzunar pentru ca scriu ce vrea acesta. :spiteful: Cei care se uita la A3 cred ambele afirmatii. :suicide: Asa ca dupa cum vezi Voiculescu are putere asupra maselor... :roll:

Editat de marinaru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voiculescu este cel mai puternic roman la ora actuala. Nu cred ca o sa ajunga vreodata la puscarie. Controleaza un influent trust de presa, excelent in manipulare. Un nou argument ar fii faptul ca acum ceva timp Basescu nu era bagat in seama de nici un oficial european si acum ii are pe toti in buzunar pentru ca scriu ce vrea acesta. :spiteful: Cei care se uita la A3 cred ambele afirmatii. :suicide: Asa ca dupa cum vezi Voiculescu are putere asupra maselor... :roll:

Ce stupizenie!

Daca Voiculescu ar fi fost puternic nu se kca pe el de frica sa fie judecat ca senator de Inalta cur-te!

 

Cel mai puternic om din Ro este tradatorul de neam si vanzatorul de tara, securistul ceausist basescu, care este sustinut de UE ... ghici pentru ce?

 

Si raspunsul il vedem in desfasurarea evenimentelor istorice incepand cu August 2012, cand votul a 7,5 milioane de romani a fost aruncat la gunoi ca un servetel plin de muci... si de fapte precum atitudinea premierului Ungariei care impreuna cu Tokes le cerea ungurilor din Romania sa nu mearga la vot...pentru ca ei nu cunosc dedesubturile problemei ...si anume acela pe care l-au aflat dupa referendum din gura unui parlamentar maghiar precum ca pina in anul 2020 Ungaria isi va revizui granitele, a se citi cu sprijinul lui Basescu (asta din moment ce el nu trebuia demis de unguri la referendum) si apoi confirmate la congresul PPE cand Basescu Baoroso si Merkel au vorbit despre o Federeratie Europeana unita fara state nationale...tema la care Basescu a anchesat primul, in sensul desfintarii Statului numit Romania si contopirea lui in UE, ca prim exemplu de urmat pentru toate tarile din UE!

 

Si acesta este motivul pentru care tradatorul Basescu este sustinut de occident, motivul pentru care banda de tradatori securisti ai lui basescu toarna Romania la UE astfel ca UE sa-i bage bete in roate Romaniei si sa scada nivelul de viata al poporului roman, si neaderarea in spatiul Schengen ... in timp ce Ungaria ofera pasapoarte si cetatenia maghiara tuturor romanilor care o solicita, si o face in conditii foarte avantajoase, adica rapid si pe gratis, pasapoarte care le asigura romanilor libertatea sa se angajeze usor in statele Schenghen si calatorii fara viza in SUA Australia si Canada!.. si asta nu se face dezinteresat ...desi poporul roman si cel maghiar sunt popoare fratesti de cca 1000 de ani, adica de cand regele Stefan cel Sfant al Ungariei facea parte din neamul lui Vaik, adica pe romeneste din neamul lui Voicu!

 

Asa ca dupa cum vezi Voiculescu are putere asupra maselor... :roll:

 

Orice televiziune are putere asupra maselor! ... si asta am vazut si la Televiziunea Popo-ului

Si cu atat mai mult la Antene pentru ca o televiziune cu cat este mai profesionista si nu se compromite cu minciuni ...cu atat este mai credibila si influenta ei este mai puternica!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

INTREBARE:

Vi se pare corect ca astazi Basescu a fost acuzat din nou de inalta tradare?

 

Aceasta acuzatie are la baza faptul ca Basescu a venit astazi de la Bruxelles unde s-a impartit Bugetul EU .... cu o gaura in bugetul UE destinat Romaniei de cca 9 miliarde de EUR!!!!

 

Adica 25 % din intreaga suma care s-a taiat din bugetul UE va fi suportata de saraca Romanie si de oamenii ei cei mai saraci din UE, adica s

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×