Sari la conținut
Forum Roportal
Fernandaa

Cum ne comportam cu femeile instabile emotional ?

Evaluează acest topic

Cum va comportati cu femeile instabile emotional ?  

11 membri au votat

  1. 1. Cum va comportati cu femeile instabile emotional ?

    • Iuby, te salvez eu.
      2
    • Flit nebuno !
      8
    • Sa o las....sa nu o las....
      1


Postări Recomandate

E atat de bine sa faci/spui ceea ce simti pe moment, sa-ti traiesti si sa-ti exteriorizezi starile, n-as da asta nici pe cinci tone de stabile emotional. Eu cand vreau sa rad, rad, cand vreau sa plang, plang, iar cand vreau sa trimit la mama dracului, trimit la mama dracului (ce bine ca in viata de zi cu zi nu exista moderatori). Prea putin ma intereseaza ca astea se intampla la 30 de minute distanta una de alta. :haha:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E atat de bine sa faci/spui ceea ce simti pe moment, sa-ti traiesti si sa-ti exteriorizezi starile, n-as da asta nici pe cinci tone de stabile emotional. Eu cand vreau sa rad, rad, cand vreau sa plang, plang, iar cand vreau sa trimit la mama dracului, trimit la mama dracului (ce bine ca in viata de zi cu zi nu exista moderatori). Prea putin ma intereseaza ca astea se intampla la 30 de minute distanta una de alta. :haha:

 

nu esti singuralaugh.gif...e tare relaxant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E atat de bine sa faci/spui ceea ce simti pe moment, sa-ti traiesti si sa-ti exteriorizezi starile, n-as da asta nici pe cinci tone de stabile emotional. Eu cand vreau sa rad, rad, cand vreau sa plang, plang, iar cand vreau sa trimit la mama dracului, trimit la mama dracului (ce bine ca in viata de zi cu zi nu exista moderatori). Prea putin ma intereseaza ca astea se intampla la 30 de minute distanta una de alta. :haha:

 

Pai de asta am opinat eu ca mai intai trebuie vazuta cum se manifesta instabilitatea asta emotionala, pentru ca instabilitatea emotionala poate fi de cele mai multe ori doar o simpla pofta de viata, pentru ca viata e scurta si gustul i se duce destul de repede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Raspundeti la intrebarea din titlu.

Prima data da o explicatie sau definitie a ce intelegi sau ce reprezinta in opinia ta o persoana instabila emotional.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai "nebunia" asta vine de la faptul ca multa lume se asteapta sa procedezi exact ca ei si sa le urmezi sfaturile "intelepte", chiar daca lor "nu le-a iesit". :doh:

 

Plus de alta sunt foarte multe persoane carora le este frica de o schimbare sau de schimbari in general si catalogheaza ca "nebunie" orice "abatere".

 

Asta nu descrie instabilitatea emotionala, dar descrie felul cum poti fi perceput ca putin altfel, iar oamenii incearca sa te uniformizeze ca sa te poata accepta.

 

Cred ca adevarata instabilitate emotionala este resimtita de persoana in cauza ca o relativa pana la aproape toatala lipsa de control. Cand iti intelegi starile si le accepti/te accepti asa cum esti, nu esti decat cel mult "intr-o ureche" pentru ca se poate convietui cu astfel de oameni. Dar atunci cand chiar si tie ti-e greu sa te intelegi si sa te placi, este o problema de instabilitate cronica. Si nu este o toana sau o faza trecatoare, nici o placere a vietii, ci un carusel de trairi confuze si distructive, greu de conciliat intr-un mod de viata normal.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu-s instabila emotional in fiecare luna (PMS-ul). In cele 2 zile cand o iau pe 'aratura' trebuie sa ma lase in pace, sa spuna ca mine si sa faca cum vrea el daca este cazul, sa imi dea dreptate indiferent daca nu am sau nu, sa ma faca sa cred ca-s buricul pamantului si ca-s cea mai cea pentru din viata lui.

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E greu de razonat cu instabile, eu le evit si chiar le spun de ce, dar si accentuez unde gresesc cu ceea ce fac.

N-am rabdare cu ele si nu e in firea mea sa cad in nebunia lor si sa ma joc de-a bebelusa fara minte doar sa-i fiu pe plac!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mesajul si cuvintele cheie au fost deja rostite/scrise, s-a si luat un suspend pentru ele acum 2 zile.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×