Sari la conținut
Forum Roportal
Marieanne28

cum ne comportam cu barbatii instabili emotional?

Evaluează acest topic

barbatii  

10 membri au votat

  1. 1. cum ne comportam cu barbatii instabil emotional?

    • ii evitam, renuntam la ei?
      3
    • incercam sa ii ajutam sa treaca peste traume .
      3
    • nu stiu
      4
  2. 2. poti sa mai ai incredere intr-o persoana care minte ?

    • da
      2
    • nu
      5
    • depinde de gravitatea minciunilor
      3


Postări Recomandate

Wow parca ma vad pe mine in urma cu 3-4 ani, si eu am avut sa spun asa o "nebuna" dinasta, instabila, ma suna zi de zi, ne certam foarte des, odata imi zicea ca nu poate sa imi ofere ceea ce imi doresc de la o relatie, odata imi zicea ca nu poate renunta la mine, si tot asa....

 

Eu ma rugam sa nu ma mai sune, sa ma lase impace dar nici vb de asa ceva, 3-4 zile linite iar ma cauta, iar ne certam si tot asa..

 

Daca vrei sa scapi de acest "nebun" TU doar TU trebuie sa iei hotararea, nu mai raspunde, schimba nr de telefon, ignoral total, chit ca inima nu prea e deacord.

Lucrurile nu se vor schimba, eu am pierdut aproape un an de zile cu joaca asta, este o vorba : CINE NU TE LASA SA MORI NU TE LASA SA TRAIESTI

 

Doar TU poti scapa de el, nimeni altcineva...

 

Wow parca ma vad pe mine in urma cu 3-4 ani, si eu am avut sa spun asa o "nebuna" dinasta, instabila, ma suna zi de zi, ne certam foarte des, odata imi zicea ca nu poate sa imi ofere ceea ce imi doresc de la o relatie, odata imi zicea ca nu poate renunta la mine, si tot asa....

 

Eu ma rugam sa nu ma mai sune, sa ma lase impace dar nici vb de asa ceva, 3-4 zile linite iar ma cauta, iar ne certam si tot asa..

 

Daca vrei sa scapi de acest "nebun" TU doar TU trebuie sa iei hotararea, nu mai raspunde, schimba nr de telefon, ignoral total, chit ca inima nu prea e deacord.

Lucrurile nu se vor schimba, eu am pierdut aproape un an de zile cu joaca asta, este o vorba : CINE NU TE LASA SA MORI NU TE LASA SA TRAIESTI

 

Doar TU poti scapa de el, nimeni altcineva...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

instabilitatea nu apare asa din senin, un om nu se naste cu defectul asta sa spun asa

 

E ceva legat din trecutu lui, incearca sa vezi care este cauza, si incearca sa vezi daca il poti ajuta intrun fel sa depaseasca lucrul asta.

 

Bine inteles daca merita si daca TU doresti sa il ajuti.

 

O sa trebuiasca sa ai nervi de fieri si rabdare, discuti si discuti....

 

 

am scris mai jos care s-ar putea fi motivul schimbarii ,el a avut o relatie de cativa ani si povestea clasita a fost inselat,are cateodata o ura asa mare pe femei de ma sperie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evident ,altfel nici nu mai ma complicam.

Chestia e ca inainte nu era asa sa schimbat pe parcurs ,acum fiind sincera ,am avut niste divergente si cu niste prietene care i-au bagat in cap ca as fi zis eu de el ca e un prost, chestii din astea nu am vb o luna atunci eu nu stiam ca alea s-au apucat sa vorbeasca ceva ce nici macar nu am zis asta ma doare .Bineinteles ca au confirmat si ele ce au zis ca pe el nu il credeam ,au spus ca au zis la misto dar el sa schimbat mult de atunci.Oare sa fie si asta motivul schimbarii lui ?eu nu cred desii de atunci imi scoatea ochii cu multe ,sa racit dintr-o data cand se apropria mai mult ,efectiv tacea iar dintr-o data pe cand inainte era foarte constant.

Pai daca il iubesti si il doresti alaturi de tine, incearca sa faci ceva in privinta asta. E posibil sa fi avut si chestia cu prietenele tale o contributie. Lucrurile de genul nu pica bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

>de cativa ani ne-am cunoscut

>cand a venit in tara l-am prins ca ma insela.

>am incercat de nu stiu cate ori sa scap de el ,

>dar tot nu ma lasa inima si ma impacam,

>azi imi spunea ca ma iubeste de nu mai poate maine de abia mai ne mai vorbim

>cand ne certam ma terorizeaza in fiecare zi

> ultima oara ma cerut in casatorie

>minte de ingheata apele ,

>se lauda in fata mea ce femei mai are .

> Fetelor mi-a dat teroare stau prost cu psihicul

>ce sa fac sa mai continui sau sa il las

>de cate ori ma suna am ajuns sa plang sa ma las in pace

> nu vrea parca e obsedat.

 

Draguto, nici pe tine nu te da stabilitatea emotionala afara din casa. Daca tu dupa toate astea te mai intrebi `CE SA FAC??`, inseamna ca ar trebui sa te ingrijoreze in primul rand dezechilibrul tau psihic pe care observ ca l-ai sesizat, nu al lui.

 

Nu ai cum sa ajuti un om cu probleme de acest gen daca si tu stai naspa la capitolul acesta. In afara de faptul ca o sa va innebuniti unul pe altul tot mai tare, eu nu vad nimic bun in aceasta "relatie".

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca il iubesti si il doresti alaturi de tine, incearca sa faci ceva in privinta asta. E posibil sa fi avut si chestia cu prietenele tale o contributie. Lucrurile de genul nu pica bine

 

Nu stiu daca mai pot ,nu mai am putere psihica mie foarte teama ca ma lupt degeaba ,eu sunt si o fire foarte orgolioasa eu nu stiu daca l-am cautat de 10 ori in timpul asta ,numai el .In trecut am mai suferit din cauza unuia pe care l-am iubit extrem de mult si jucam cu cartile pe fata si prea il disperam cu copilariile mele.El vreoia sa n-e mutam impreuna si am dat inapoi, de aveam 20 de ani ma speriasem si acum gandi-du-ma la trecut ,in gesturile actuale ale prietenului meu ma regasesc eu :cry: .

Gen ,te iubesc de nu mai pot si cand a fost sa facem pasul am dat inapoi .Asa aveam si eu schimbari de comporatment dar atunci credeam ca toata lumea e a mea ,era altceva ,e ciudat cateodata ca intalnesti o persoana in care te ragasesti iti dai seama de greselile trecutului si stau sa ma intreb ?acum sunt in situatia care era fostul, sa renunte sau sa ramana ?!

Scuze ca am deviat de la subiect dar acum mi-am dat seama de niste lucruri. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca mai pot ,nu mai am putere psihica mie foarte teama ca ma lupt degeaba ,eu sunt si o fire foarte orgolioasa eu nu stiu daca l-am cautat de 10 ori in timpul asta ,numai el .In trecut am mai suferit din cauza unuia pe care l-am iubit extrem de mult si jucam cu cartile pe fata si prea il disperam cu copilariile mele.El vreoia sa n-e mutam impreuna si am dat inapoi, de aveam 20 de ani ma speriasem si acum gandi-du-ma la trecut ,in gesturile actuale ale prietenului meu ma regasesc eu :cry: .

Gen ,te iubesc de nu mai pot si cand a fost sa facem pasul am dat inapoi .Asa aveam si eu schimbari de comporatment dar atunci credeam ca toata lumea e a mea ,era altceva ,e ciudat cateodata ca intalnesti o persoana in care te ragasesti iti dai seama de greselile trecutului si stau sa ma intreb ?acum sunt in situatia care era fostul, sa renunte sau sa ramana ?!

Scuze ca am deviat de la subiect dar acum mi-am dat seama de niste lucruri. :yes:

Las-o mai moale cu orgoliul. Si eu sunt orgolioasa si am dat cu piciorul la niste chestii din pricina asta.

Nu trebuie sa te transformi intr-o lipitoare, dar mai cauta-l din cand in cand, sa vada ca exista interes si din partea ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mariana, eu vreau sa-ti spun tie un singur lucru: decat cu un shit din asta, mai degraba fa-ti 50 de amanti. trimite-l la plimbare cu din alea de care-i plac lui si tu vezi-ti de viata ta.

 

 

Sisi, daca e asa cum ai povestit.....toata admiratia de la mine. eu n-am avut curajul si desteptaciunea sa intreb, macar de curiozitate si te asigur ca nu mi-a fost bine absolut deloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mariana, eu vreau sa-ti spun tie un singur lucru: decat cu un shit din asta, mai degraba fa-ti 50 de amanti. trimite-l la plimbare cu din alea de care-i plac lui si tu vezi-ti de viata ta.

 

 

Sisi, daca e asa cum ai povestit.....toata admiratia de la mine. eu n-am avut curajul si desteptaciunea sa intreb, macar de curiozitate si te asigur ca nu mi-a fost bine absolut deloc.

am noroc ca am intalnit pe cineva care imi place mult si m-a ajutat sa trec peste. Daca eram singura nu cred ca ma descurcam asa bine

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am noroc ca am intalnit pe cineva care imi place mult si m-a ajutat sa trec peste. Daca eram singura nu cred ca ma descurcam asa bine

 

 

si aici ai multa si infinita dreptate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×