Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Dresor sf

Postări Recomandate

Pentru ca a demonstrat ca nu se lasa sclavarit de niste oameni, apoi sa mai si manifeste "iubire" fata de stapan.

Deci,...nu vrea sa se "umanizeze".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am inteles de ce a fost ucis tigrul.

 

Asa se face mai nou cand animalul ataca dresorul, ei cred ca este turbat dintr-un motiv sau altul si va mai ataca daca-l lasa in viata. Poate ai auzit si de cazul din Las Vegas cand tot asa in timp de spectacol a fost atacat dresorul insa cu chiu cu vai a supravietuit iar animalul a fost distrus, Siegfried & Roy Show cu un tigru alb in Hotel The Mirrage.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa se face mai nou cand animalul ataca dresorul, ei cred ca este turbat dintr-un motiv sau altul si va mai ataca daca-l lasa in viata.

 

Sa bage tranchilizante in el si sa il duca intr-o rezervatie. Ce vina are el ca isi urmeaza instinctele naturale?

Ca sa nu pun in discutie metodele de dresaj nord si sud americane, ca n-am chef......

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu pun in discutie metodele de dresaj nord si sud americane, ca n-am chef...

 

In cazul Siegfried & Roy, erau din Germania si au emigrat in State ca oricare alta persoana.

A fost groaznic de privit la TV la stiri cand aratau in direct ce s-a intimplat.

Las Vegas nu este doar pentru pierdut bani prin cazinouri, cele mai spectaculare prezentari de orice fel de arta se poate vedea acolo cu biletele vandute cu ani inainte ca si pentru Tom Jones si Celine Dion.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa bage tranchilizante in el si sa il duca intr-o rezervatie. Ce vina are el ca isi urmeaza instinctele naturale?

Ca sa nu pun in discutie metodele de dresaj nord si sud americane, ca n-am chef......

 

 

Si chiar nu inteleg de ce trebuie sa mai tinem in circuri animale salbatice - mai bine le lasam in salbaticie sau in rezervatii.

Chiar mi se pare aiurea sa fie aduse animale salbatice gen tigri, ursi, lupi, elefanti etc in circuri si in gradini zoologice.

 

Este chinuitor pentru orice animal sa fie scos din elementul lui natural si apoi dresat sa faca giumbuslucuri cu mingi si cercuri !! 8)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu stiu daca esti sarcastica sau nu, dar eu nu am propus o solutie extrema.

Editat de Aseneth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt sarcastica. Chiar consider ca nu este ok sa prinzi animale salbatice pe care apoi sa le chinui prin circuri.

 

Stiu, este interesant, copii se bucura - si pe mine ma duceau ai mei la circ cand eram mica si ma distra - acum mi-am schimbat parerea si nu mi se mai pare amuzant - cel putin nu acest gen de dresaj - admir de exemplu dresajul animalelor ce sunt folosite in actiuni de salvare sau dresajul animalelor de companie, dresaj care asigura un confort atat stapanului cat si animalului.

 

La fel, consider ok tinerea animalelor care nu mai pot trai in salbaticie din diferite cauze ( boala, accidente etc) in rezervatii sau gradini zoologice.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de animal. Dupa ce ca e o specie in pericol de disparitie intr-o buna zi si sunt vanati ilegal, mai sunt si omorati pentru ca fac ceea ce le este in natura. Prostia si lacommia umana nu are limite.:(

Editat de Stifler's Mom
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×