Sari la conținut
Forum Roportal
Iolandamg

Va rugam sa votati compunerea unui baietel din clasa a IV-a!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nici nu am incercat sa ii insuflu ideea ca daca nu e votat nu este bun.

nu trebuie sa-i spui, el va subînţelege asta, ca nu a fost suficient de bun sau ca sunt altii mult mai buni decat el si cel mai probabil nu-ti va transmite ce gandeste, va tine in el.

 

competitia(la modul general si democratia) pe care voi o promovati atat de mult nu are efectele dorite, uneori chiar dimpotriva. intr-un concurs doar cativa sunt castigatori, marea majoritate sunt loseri iar impactul psihologic poate fi mare, cum a spus si Harald mai sus

 

----------------------

 

da, e bine ca sa fie educati sa fie eco-friendly. dar cand vor creste mari si se vor afla intr-un grup, presiunea grupului va fi mult mai mare decat ceea ce stiu ei ca ar fi bine(la modul ideal). adica atunci cand va iesi cu prietenii in natura şi ăia vor arunca gunoaiele la intamplare, la fel va face şi el.. se va face de râs daca le va spune ca gunoaiele trebuie stranse selectiv si puse corespunzător pentru a fi reciclate..

 

e la fel ca si regulile de politeţe(sau bune-maniere). degeaba le ştiu eu f. bine daca ceilalţi nu le ştiu sau nu le respectă

Editat de Redondo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

----------------------

 

da, e bine ca sa fie educati sa fie eco-friendly. dar cand vor creste mari si se vor afla intr-un grup, presiunea grupului va fi mult mai mare decat ceea ce stiu ei ca ar fi bine(la modul ideal). adica atunci cand va iesi cu prietenii in natura şi ăia vor arunca gunoaiele la intamplare, la fel va face şi el.. se va face de r

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ Redondo, asa scriu copiii din ziua de azi. Stilul compunerii pustiului este exact stilul literar anime-naruto, ca sa zic asa.

 

Foarte talentat kiddo, mi-am pus link-ul la semnatura, pana pe 10, ii tin pumnii. Si are si doua voturi de la mine pana acum :)

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ Redondo, asa scriu copiii din ziua de azi. Stilul compunerii pustiului este exact stilul literar anime-naruto, ca sa zic asa.

 

Foarte talentat kiddo, mi-am pus link-ul la semnatura, pana pe 10, ii tin pumnii. Si are si doua voturi de la mine pana acum :)

 

Buna!

Aseneth, esti tare!

Ne-ai nimerit cu Naruto!

Acum am trecut la Avatar!

Multumim pentru voturi! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de la mine 3 deja insa ma asteptam sa vad la numar mai mare la total!

 

 

Da asa este doar 498, in conditiile in care aveam deja vreo 200-300 inainte de postare si mai am rugat si prietenii, rudele, colegii...

Si totusi subiectul de aici are aproape 2000 de vizualizari...

Dar, asa cum am mai spus, unii nu au timp , pe altii nu reusim sa ii convingem noi sau compunerea.

Nu este nicio problema.

Va inchipuiti ca ar fi fost mult mai putine voturi fara sprijinul vostru!!!

E bine si asa!

Macar nu suntem codasi!!

 

Mai pun odata link-ul, poate e mai usor de accesat asa:

 

http://www.colecteazaselectiv.ro/nemuritoarea-2/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare, pustiulica!

Votat. Bafta !

 

 

Multumim!

Sa fie!

Desi altii au 5000 de voturi...

Ii dau tot mai multa dreptate lui Harald!

 

Dar ascultati aici gandirea puiului meu:

Incercam eu sa ii spun ca si daca are 5000 de voturi compunerea lui nu e neaparat cea mai buna, bla, bla, bla...

Iar el spune: Stiu mami. Din contra, are de pierdut, pentru ca cei din juriu or sa vada ca are prea multe voturi si nu avea cum sa le obtina asa, pentru ca e compunerea buna.

E mai bine ca mine, asa , mai pe la jumatate. :ok:

Azi trebuie sa tratam problema juriului, cumva.

Sunt curioasa ce replica mai are!

Cert este ca puiutii din ziua de azi sunt mult mai rezistenti ca noi, la varsta lor.

 

Toate cele bune!

 

http://www.colecteazaselectiv.ro/nemuritoarea-2/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Al 553-lea e de la mine, votez zilnic :good:

 

Azi trebuie sa tratam problema juriului, cumva.

 

Ma uitam la TV in Statele Unite la un program cu copiii mici la conurs de frumusete unde mamele de cate 2 tone fortau micutii la miscari sexy pe scena machiate si coafate sa nu zic cum arata, cateodata apar si cu o tigareta falsa pe scena imitand un showgirl. In spatele scenei sint filmate cum se pregatesc si ce le spun mamele ca incurajare: ca au nevoie de bani si mereu sa aibe contact de ochi cu juriul ca trebuie sa castige un premiu serios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×