Sari la conținut
Forum Roportal
Anag

Joc educational pentru copiii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua,

 

Am deschis acest topic pentru a afla parerile voastre.

Baietelul meu, 4 ani si 3 luni, a venit de la gradinita cu un cd cu joc educational Visul lui PitiClic.

Intr-adevar invata literele, cifrele, culorile, sa construiasca si chiar ii place. Am cautat pe site-ul producatorului si am achizitionat un alt cd English like a game - cd cu expresii in engleza si franceza.

Petrece aproximativ o ora la 2 - 3 zile in fata calculatorului, intotdeauna supravegheat de cineva si pentru a-l ajuta acolo unde nu stie, adunari/ scaderi.

Cd-urile sunt recomandate pentru varste cuprinse intre 3 si 7 ani.

Mai nou a vazut si covorasul lui PitiClic cu ajutorul caruia se joaca anumite joculete de pe cd-uri si il vrea. Probabil va fi urmatoarea achizitie si am inteles ca are si acesta un cd cu jocuri doar pentru el.

Eu vreau sa va intreb daca va jucati cu copiii vostri si ce anume. Ce jocuri si cat timp petrec ei in fata calculatorului?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat si noi din Piticlicul asta si sunt ok, dar evit sa o las foarte mult la calculator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai nou a dat pasiunea quilingului in noi

 

 

Eu admir in hoteluri cum stiu sa faca dintr-un prosop o lebada sau dintr-un servetel la masa nu stiu ce figurina!!! eu abia reusesc sa fac un pahar!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pustiul meu a devenit fan PitiClic ,ultima data i-am luat Piticlic si Emotica ,e foarte tare cd-ul am stat langa el si am observat ca are si vreo trei modalitati de instalare.Ce pot sa va spun cei de acolo fac lucruri minunate pentru ai nostrii copii .Bravo lor.

Editat de dragost_07

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Contul dragost_07 ti-a fost inchis. Cu urmatoarea ocazie cand iti vei face o clona doar pentru spam vei fi banat si dupa IP.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa va aduc cunostinta niste jucarii educative ce le folosesc pentru baietelul meu de 6 ani , acestea sunt jucariile seturi de constructie de tip lego ce le stimuleaza inteligenta . Baietelului meu ii plac foarte mult ca sunt foarte frumoase ca design ,dar si folositoare pentru ca ii capteaza atentia in fiecare zi.

Editat de samsara
scos reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am cumparat copilului meu cateva jucarii educative, care il ajuta sa-si dezvolte intelgienta si logica. Recomand tuturor parintilor sa le achizitioneze copiilor jucarii cu rol educativ, care sa-i atraga prin culori vii,  prin forma si complexitatea acestora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×