Sari la conținut
Forum Roportal
dan-marius

o secta noua in crestinism-ortodoxia romaneasca

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am vazut la stiri in ultimele zile ca niste fost preoti ortodocsi care acum nu mai sint recunoscuti de catre patriarhia ortodoxa romana au participat la diverse inmormintari. Unul dintre ei s-ar fi amestecat cu preotii ortodocsi de la inmormintarea Laurei Stoica si asa ar fi luat parte la inmormintare. Alti 3 au oficiat inmormintarea omului de afaceri care s-ar fi sinucis, sotul fostului consilier prezidential.

Ei sustin ca sint ortodocsi dar ca si-au luat "harul" de la patriahia din Ucraina.

La stiri (Antena 1) s-a sustinut ca ar pindi prin cimitire in cautare de adepti.

 

Ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut la stiri in ultimele zile ca niste fost preoti ortodocsi care acum nu mai sint recunoscuti de catre patriarhia ortodoxa romana au participat la diverse inmormintari.

Ce parere aveti?

 

"tu, ioane, la voi se ingroapa cu popa, ma?"

"da, ma!"

"sadicilor !"

"de ce ma? apai la voi cum ii?"

"pai la noi popa ramane afara, ma!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut la stiri in ultimele zile ca niste fost preoti ortodocsi care acum nu mai sint recunoscuti de catre patriarhia ortodoxa romana au participat la diverse inmormintari. Unul dintre ei s-ar fi amestecat cu preotii ortodocsi de la inmormintarea Laurei Stoica si asa ar fi luat parte la inmormintare. Alti 3 au oficiat inmormintarea omului de afaceri care s-ar fi sinucis, sotul fostului consilier prezidential.

Ei sustin ca sint ortodocsi dar ca si-au luat "harul" de la patriahia din Ucraina.

La stiri (Antena 1) s-a sustinut ca ar pindi prin cimitire in cautare de adepti.

 

Ce parere aveti?

 

 

Pai nu e hazliu sa vezi ca detinatorii "Adevarului absolut" nu se pun de acord asupra adevarului?

Editat de Maximus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai nu e hazliu sa vezi ca detinatorii "Adevarului absolut" nu se pun de acord asupra adevarului?

Partial hazliu, partial patetic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au dat iar aseara despre asta..am vazut si eu ceva..

nu stiu cum sa comentez, sa fie la mijloc interese personale? Sau doar...excesul de zel al celor excomunicati, vor sa slujeasca in continuare... pe cine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Au dat iar aseara despre asta..am vazut si eu ceva..

nu stiu cum sa comentez, sa fie la mijloc interese personale? Sau doar...excesul de zel al celor excomunicati, vor sa slujeasca in continuare... pe cine?

 

pe Dumnezeu. Parca era suficienta doar Biblia ca sa crezi? Sa formeze si ei un cult neoprotestant ceva.... :eat:

Ar putea sa ii zica Biserica Neoortodxa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe Dumnezeu. Parca era suficienta doar Biblia ca sa crezi? Sa formeze si ei un cult neoprotestant ceva.... :eat:

Ar putea sa ii zica Biserica Neoortodxa.

Ar putea. Eu tot nu stiu ce sa cred, nu am prins toate informatiile pe tema asta. Am vazut ca au ingropat sinucigasi sau tot asa o categorie din-asta la care popa e prohibited..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar putea. Eu tot nu stiu ce sa cred, nu am prins toate informatiile pe tema asta. Am vazut ca au ingropat sinucigasi sau tot asa o categorie din-asta la care popa e prohibited..

 

De ce e prohibited?

Scrie pe undeva in Biblie ca nu ai voie sa ingropi sinucigasi?

Doar Dumnezeu are voie sa il judece, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce e prohibited?

Scrie pe undeva in Biblie ca nu ai voie sa ingropi sinucigasi?

Doar Dumnezeu are voie sa il judece, nu?

Corect!

Numai Dumnezeu are dreptul sa judece.

Unii oameni se mai cred inca,,dumnezei,,.

Editat de rvsro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dadadada, n-am mai scris si asta, ca..de lene, dar da, asa e...Mi se pare a-be-rant sa nu ingropi un om cu popa, pastor, sau cineva care sa zica ceva acolo la capul lui. Ce zic preotii si toti cei care zic ca sinucigasii, inecatii, etc nu au voie sa aiba popa...la inmormantare... is prostii crase, cu ce schimba prezenta omului ala la inmormantare, destinatia mea (finala :eat: )?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×