Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Atac armat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mereu aud de atacuri armate in SUA. Cred ca se pot cumpara mult prea usor arme de foc, prea multi oameni isi permit sa aiba o arma de foc si obtin permis de arma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Statul Arizona nu este nevoie de permis de cumparat sau de purtat arma. Fiecare cetatean

este liber sa-si cumpere arme sa-si apere familia si proprietatea personala in caz ca este la o rascruce cu niste persoane care n-au ce cauta acolo si legea este departe de acel loc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de la mic la mare, toata lumea trage

 

Era vorba de o pierdere din afaceri de 20,000 de dolari, de asta cred ca si-a pierdut mintile pentru acea secunda batrinul. La 70 de ani, la oricine se poate intimpla ca de la un mare soc sa aibe un scurt circuit mental nu cred ca a vrut sa faca asta.

Daca cineva era, el era unul cel mai calificati sa umble cu toate armamantele din lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mereu aud de atacuri armate in SUA. Cred ca se pot cumpara mult prea usor arme de foc, prea multi oameni isi permit sa aiba o arma de foc si obtin permis de arma.

 

Cred ca mai degraba este predispozitia catre asa ceva. Ii poti da omului tone de armament dar sa nu impuste decat rate. Bagajul genetic si mediul lor e ucigas, nu armele.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era vorba de o pierdere din afaceri de 20,000 de dolari, de asta cred ca si-a pierdut mintile pentru acea secunda batrinul. La 70 de ani, la oricine se poate intimpla ca de la un mare soc sa aibe un scurt circuit mental nu cred ca a vrut sa faca asta.

Daca cineva era, el era unul cel mai calificati sa umble cu toate armamantele din lume.

 

Chiar sa fie oameni asa calificati incat sa umble cu armament la indemana dupa propriul plac?

Si daca pierzi o suma de bani asta inseamna ca trebuie sa impusti in dreapta si in stanga?

Toti care pierd o afacere sau pe cineva drag inseamna sa ia o bazuca si sa traga cu ea in cine le iese in cale?

 

Cred ca mai degraba este predispozitia catre asa ceva. Ii poti da omului tone de armament dar sa nu impuste decat rate. Bagajul genetic si mediul lor e ucigas, nu armele.

 

Bagajul genetic si chiar mentalitatea, de razboinici, de cuceritotri cu arma in mana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bagajul genetic si chiar mentalitatea, de razboinici, de cuceritotri cu arma in mana.

 

As zice mai degraba de mutanti spalati pe creier, fara suflet si constiinta. Dar cum nu-mi da voie regulamentul sa fiu rasista, n-o s-o zic.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai degraba este predispozitia catre asa ceva. Ii poti da omului tone de armament dar sa nu impuste decat rate. Bagajul genetic si mediul lor e ucigas, nu armele.

 

Nu i s-a facut dreptate, avocatii, batrinul si-a pierdut calmul.

Imagineaza daca cineva-ti datoreaza o suma ca asta si refuza sa te plateasca. La curtea justitiei i se da lui dreptate ca nu e obligat sa te achite, zici mersi si te retragi???

 

Chiar sa fie oameni asa calificati incat sa umble cu armament la indemana dupa propriul plac?

 

 

In Arizona trebuie sa-l ai la vedere arma incarcata daca decizi sa porti una, nu ascuns!!! in caz de conflict adversarul vede ca ai arma. Asta e legal aici, face aproape toata lumea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×