Salt la continut

Fotografie
- - - - -

Ce suplimente folositi pentru a slabi?

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
59 replici la acest subiect

#51 The Unknown

The Unknown

Orhidee

• Gold Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 24701 mesaje

Scris 10 December 2016 - 11:03 PM

Te intreb cat te costa gel de aloe vera aloe vera in concentratie de 91%???

• 0

#52 jenkos

jenkos

Boboc

• Members
  • Strica
  • 9 mesaje

Scris 26 May 2017 - 01:32 PM

Am vazut pe net isteria asta cu african mango. Sunt multe produse care se numesc african mango pe piata romaneasca.

Eu am vazut la african mango 900 reclame, dar probabil ca mai sunt 899 de tipuri de african mango :)

• 0

#53 The Unknown

The Unknown

Orhidee

• Gold Member
  • 24701 mesaje

Scris 27 May 2017 - 12:44 AM

Inca n-am auzit de acest fruct, ca in Arizona nu s-a reclamat nici in cel mai scump magazin alimentar organic!!!   

Africa fiind mai aproape de Europa, cred ca nu va a junge aici decat la pret de diamant ... se va face foamea pentru a cumpara un fruct, are efect de slabire deja  :sweating:

Doar mango Mexican se vinde pe aici sau cultivat in California ...

• 0

#54 dinno

dinno

Boboc

• Members
  • Strica
  • 7 mesaje

Scris 05 September 2017 - 01:32 PM

Interesant chiar nu stiam asta. Pai poate nu se face produsul asta din cauza cimei in africa. zic si eu....

• 0

#55 surdu87

surdu87

Boboc

• Members
  • Strica
  • 28 mesaje

Scris 10 November 2017 - 11:24 AM

Si ceaiurile se pot folosi pentru slabit.  Ceaiul verde spre exemplu e megacunoscut pentru ca ajuta la slabit, dar mai exista zeci de ceaiuri care si ele pot fi de un real folos pentru a elimina surplusul de kilograme.

• 0

#56 The Unknown

The Unknown

Orhidee

• Gold Member
  • 24701 mesaje

Scris 10 November 2017 - 11:56 AM

Eu mereu zic la cunostinte sa controleze mancarea zilnica decat remediile cu care pierd din greutate dupa sarbatori mai ales.

Fructele crude dau rezultate bune, dar nu oricine poate manca fructe din cate am auzit de la cei la care doctorii au recomandat.

De baut apa zilnic ajuta, in conditia ca si mancarea este pe masura mai pe partea de calorii reduse si cantitate mai mica.

Insa fiecare corp e altfel si reactioneaza la diferite produse alimentare!    

• 0

#57 vax

vax

Crin

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStrica
  • 667 mesaje

Scris 10 November 2017 - 07:30 PM

Tigari. La 2 pachete pe zi, cum naiba sa te ingrasi? :D

• 0

#58 The Unknown

The Unknown

Orhidee

• Gold Member
  • 24701 mesaje

Scris 11 November 2017 - 07:48 AM

Te gandesti sa comanzi o Pizza si imaginezi din ce este facut: carnaria sta acolo la temperatura camerei ca si restul de legume taiate si deja fac viermi ca se tine acolo si putrezesc, dar cu ardei iute nu se simte, plus sosul ala de rosii care-i parca din ulei de masini folosite-i facut ... parca ti se duce foamea pentru o vreme si doar apa cu lamaie poti sa bei, ajuta la slabit.

• 0

#59 jenkos

jenkos

Boboc

• Members
  • Strica
  • 9 mesaje

Scris 09 February 2018 - 12:08 PM

Suplimentele pentru slabit pot sa  accelereze metabolismul si sa sporeasca arderile din organism. Unele pot sa reduca si apetitul  pentru mancare sau sa dea o stare de energie mai mare. In principiu ajuta la ceva, dar singure nu prea pot sa faca minuni.

• 0

#60 Diana34

Diana34

Ghiocel

• Members
  • 1 mesaje

Scris Ieri, 11:56 AM

Pentru slabit intotdeauna se recomanda o dieta adecvata, cu un continut caloric scazut: carne slaba de orice fel, produse lactate, legume cat mai multe, cereale integrale, peste si toate acestea gatite cat mai simplu. Sa fim seriosi ca fara un regim alimentar ok nu avem cum sa slabim, iar fara sport nu se putem tonifia. Eu, de exemplu am apelat la suplimente alimentare, care au dat rezultate, insa combinate cu putin sport si un regim alimentar echilibrat. Am luat Dima Fit si Micotherapy Maitake de pe site-ul embreise.ro

• 0