Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna ziua,,mam gandit sa ma inscriu pe acest site pt ca nu am prieteni si nici familia langa mine sa ma poata ajuta cu sfaturi,de aceia va rog pe voi sa ma sfatuiti pt ca eu una nu mai stiu ce sa mai fac.... Am o relatie de un an si ca la inceput totul a fost bine si frumos,dupa ceva timp sau inceput certurile intre mine si prietenul meu,cateva luni in urma eu am avut o perioada putin mai particulara si am urmat un tratament pe fond nervos pt ca problemele si munca ma adusera la disperare,am fost la medic si iam explicat cum ma simt si ce pot face de a ma putea calma si de a putea ajunge la normalitate asa cum eram inainte ..fara nervi.. Prietenul meu incepuse sa gaseasca mereu iesiri cu prietenii si sa plece mereu singur fara sa ma intrebe daca vin cu el,cauta mereu sa se certe cu mine ca sa poata pleca spunandumi ca are nevoie de iesire pt asi pune gandurile in ordine,si uite asa venea dimineata baut si fumat,sa repetat de multe ori asta pana intro zi cand tot la fel iesise cu prietenii si sa intors drogat si baut,pt ca eu iam pus intrebari si mam suparat ca a facut asa ceva,lui a dat in mine! eu iam spus ca il las si plec pt ca eram decisa,lui a inceput sa planga si sa si ceara scuze ca nu se va mai intamlpa asa ceva,si sa tinut de cuvant nu a mai esit cu prietenii si nu a mai avui esiri singur dar a inceput cu bagarea de vina si sa mi reproseze mereu faptul ca eu am avut acea perioada de nervi si ca cautam mereu sa ma cert cu el si ca nu mi convenea nimic asta si pana in momentul de fata,a ajuns sa mi spuna ca el vrea o perioada de pauza intre noi pt faptul ca nu ne intelegem si ca ne certam mereu..certurile noastre sunt banale de la nimicuri,cum el lucreaza de noapte mereu dimineata vine acasa si se culca pana tarziu se trezeste la pranz manca si se pune la somn din nou,asta e lege pt el...eu lucrez de zi si cand ma intorc acasa fac ce trebuie prin casa si dupaia caut sa ma odihnesc si eu ca tot omul,cum noi suntem in italia si chiria e cam scumpa pe aici am decis in noiembrie sa ne mutam cu unchiul lui si familia acestuia,platim casa si dividem tot intre noi,faptul ca fiecare trebuie sa ajute prin casa,curat,mancare,piata,pt mine e mai dificil pt ca lucrez de dimineata pana la 16.30 si ajung acasa la 18.30 sunt cameriera in hotel fac curat in camere,e cam obositor pt lucrez 8 ore la zi si am o zi de odihna pe saptamana..cum 2 zile am avut mult de munca la lucru nu mam simtit in stare sa mai fac curat in casa si sa fac de mancare,si facuse matusa lui de mancare..duminica sau suparat pe mine si lau chemat pe el sai reproseze ca eu in loc sa dau o mana de ajutor am stat in camera si nu am ajutat la facut de mancare si uite asa sa inceput alta cearta...asta inca nu e tot din poveste,,,dar ca sa mai scriu imi ia o zi jumate si inca nu termin am scris doar in mare...ce am de facut)cum trebuie sa ma comport si cum sa impac pe toata lumea..am nevoie de voi sa ma indrumati cu sfaturi si sa mi spuneti unde gresesc VA ROG DIN SUFLET AJUTATIMA!!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

....

Iti permiti sa te muti singura in chirie?

 

 

deja s-au mutat cu unghiul lui si banuiesc ca au facut asta pentru ca nu se ajungeau cu banii.

Editat de Indigo 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,,mam gandit sa ma inscriu pe acest site pt ca nu am prieteni si nici familia langa mine sa ma poata ajuta cu sfaturi,de aceia va rog pe voi sa ma sfatuiti pt ca eu una nu mai stiu ce sa mai fac....

 

 

Deja sunt prea multe lucruri urate in povestea asta! Noi de aici putem sa te ajutam doar cu un sfat sau o parere dar tu ai nevoie de cineva care sa te ajute sa pleci de acolo, sa o iei pe un alt drum pentru ca nu prea este viata ceea ce povestesti tu.

Prietenul tau s-ar putea sa inceapa sa bea sau mai rau sa se drogheze ( cand am citit de asta am zis ca nu e adevarat :swoon: )si lucrurile nu prea iau o intorsatura buna.

Ce sa te mai intreb cand ai fost ultima data intr-un concediu, sau la o plimbare, sau la un spectacol ca nu prea vad cand ai mai avea timp de asa ceva.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt cameriera in hotel fac curat in camere,

 

 

In hotel nu se ofera si camere pentru angajati? ma mir ca neamurile lui nu vad care-i problema cu el si tot pe tine se uita urit.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Habar nu am cine e de vina, desi faza cu datul in tine il pune pe el intr-o lumina foarte proasta. Din ce ai scris reiese ca ai niste probleme de sanatate de care trebuie sa te ocupi neaparat (problemele cu nervii). Vorbeste cu el si vezi daca gasesti intelegere si suport din partea lui in privinta asta (las-o incolo de mancare, ca s-ar putea sa te trezesti ca prioritatea sunt medicamentele, nu mancarea. El nu stie sa gateasca?). Daca nu te sprijina el, singura cale e independenta. Pare greu la inceput, dar cu timpul o sa fie bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2 zile am avut mult de munca la lucru nu mam simtit in stare sa mai fac curat in casa si sa fac de mancare,si facuse matusa lui de mancare..duminica sau suparat pe mine si lau chemat pe el sai reproseze ca eu in loc sa dau o mana de ajutor am stat in camera si nu am ajutat la facut de mancare si uite asa sa inceput alta cearta...

Cred că ar trebui să-ţi găseşti o colegă sau o prietenă cu care să poţi

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa pleci cand erai decisa. Ce s-a schimbat de-atunci, acum de ce nu te mai poti decide? Inainte de a avea relatia asta, unde locuiai? Un an e foarte putin, daca dupa un an esti in situatia asta, dupa doi o sa-ti rupa oasele.

Se gasesc anunturi de camere cu chirie in toate statiile de autobuz si pe toti stalpii, doar sa vrei. Nu costa mult. Nu apartamente, camere, fetele sunt preferate pt ca sunt linistite si pastreaza curatenia.

 

Ah si pt viitor, un barbat care are iesiri cu baietii n-o sa fie decat calcat pe nervi de miorlaielile tale (oricum, ce dreaq sa cauti cu tu golanii?) si nu mai avea impresii sa te ia si pe tine, ca nu se va intampla asta. Ori te ia din prima, ori nu te ia. Deci obisnuieste-te cu ideea si inghite-i comportamentul de homo romanescus, ori tai-o si data viitoare gaseste-ti unul care se uita la tine si altfel decat ca la un obiect de uz casnic.

Editat de Amarena
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×