Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Atunci daca tu stii sa scrii corect in limba ta materna, chiar daca esti plecat din tara, da-mi voie sa ma enervez cand zice tanti ca e ok sa scrie asa in limba ei materna, ca e plecata demult si ce-i asa mare scofala?!

Si daca ea nu a citit si scris in limba romana, de ce sa nu ma iau eu de educatie?!

Ce ai scris acum, e in contradictie cu desteptaciunea pe care o dezbateai mai devreme?

Daca imi zici ca-s oameni destepti printre aia care nu deschid o carte si care-s agramati...nu o sa te pot crede.

 

Ba da, are foarte mare legatura cu problema ei, daca era altfel educata(aici e inclusa si scoala) nu ajungea sa stea in casa cu unu' care o bate ocazional.

Acelasi lucru se aplica si in cazul in care era atat de desteapta, judecand dupa portretizarea ta, desigur.

tu chiar ma enervezi..nu te mai da mare educat cu scoala si cu creierul pe care il ai(saracul cap)nu ma mai critica atat ca nu ai fi mare critic de arta si scriitor. eu vreau sa fiu lasata in pace de persoanele ca voi.ma refer la CRITICI..criticativa viata,pt ca e scurta..si vedeti gunoaiele di ochii vostri. AMEN

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici ai dreptate. Dar in acelasi timp, cand un om spune asta, inseamna ca-si asuma ce spune si cum spune si accepta consecintele.

 

 

N-are nicio treaba educatia scolastica aici. Vezi inteligenta emotionala, a.k.a. cum simti chestii. Degeaba stii rational ce stii, daca de simtit simti altfel. Pe principiul asta unele tipe cu MBA intretin pierde-vara.

Iar educatia emotionala, aia se deprinde in mediul de viata - intai in familie, apoi in societate in general.

stii cand trebuie sa accepti consecintele? cand ,FURI,OMORI,E.T.C nu eu .pt ca nu am omorat si nu vam furat nic!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai de aia te intrebam de diagnostic, e posibil sa fi intrerupt tratamentul prea devreme.

Daca iti ziceau si tie parintii, in special tatal tau, ca nu e ok sa stai sa te bata unul, altul, nu mai aveai problema asta, nici nervoasa nu erai.

Da' daca probabil vezi in casa scandaluri, esti crescuta cu o atitudine submisiva, adanc implementata, nu prea ai cum sa realizezi ce si cum.

Macar daca ti-ai scoate capu' dintr-un loc(nu zic din care) si ai face, cat se poate de repede, cel mai bun lucru pentru copilul tau.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa fiu lasata in pace de persoanele ca voi.ma refer la CRITICI..criticativa viata,pt ca e scurta..si vedeti gunoaiele di ochii vostri.

Să nu-ţi fie frică de critici ! Oamenii cu multă

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×