Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

:sweetgizasdoublefacepalm:

Nu, nu tine de noroc, la fel cum nici zicala "asa a vrut Dumnezeu" nu te scuteste pe tine de consecintele alegerilor facute.

Tine de educatie si daca o sa poti trece peste educatia data acasa, conform careia tre' sa stai cu sotul chiar daca-ti mai trage cate un high kick in tampla, din cauza ca ciorba nu e destul de sarata, o sa fie bine pentru tine si pentru copilul tau.

Asta inseamna ca atunci cand o sa ai ocazia, sa pleci, sa nu ii cauti scuze, sa nu spui: uite, parca Gigel s-a schimbat, nu mai bea atat de mult Milcov si cand ma loveste, o face totusi mai bland si poate si eu merit cateodata.

aici te contrazic..de ce dumnezeu mia dat viata SA O TRAIESC.nu inseamna ca daca sunt femeie trebuie sa vad ca sotul se duce cu una si cu alta fara sai pese de femeie si copil,si sa l vad dupa saptamani de velgiaturi.hai sa fim seriosi..odata ce am doua maini si doua picioare pot munci pot face ceva cu viata mea..in joc nu sunt eu mai e si baiatul !!!!! de ce sa vada baiatul ca tasu vine acasa dupa saptamani si te si mai ia la 3 cai pazesti ? ma crezi chiar de la tara? nu mai suntem pe timpul lui ceausescu..suntem liberi sa alegem cei mai bine pt noi..o viata am si cred ca la 31 de ani ai mei am dreptul sa o traiesc asa cu altii aleg sa traiasca cum vor.aia e lalegerea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ai inteles nimic din ce am scris, plus de asta, citeste-ti prima postare, la sfarsit tu nu ceri sfaturi despre cum ai putea sa iesi din relatia asta, ceri sfaturi despre cum ai putea sa te impaci cu toata lumea si unde gresesti.

Am inteles, vrei sa ti se spuna ca o sa fie bine, nu, nu o sa fie bine, o sa te mai bata si in alte ocazii si nu o sa fie pentru ca asta-i soarta, asa a vrut Dumnezeu sau ca esti tu o ghinionista, o sa fie din cauza ca stai cu el.

Am mai inteles si ca nu ai unde sa te duci acum.Cum scriam in postarea precedenta, asteapta sa ai unde sa pleci si pleaca(stiu ca ti-am dat degeaba sfatul asta)

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aici te contrazic..de ce dumnezeu mia dat viata SA O TRAIESC.nu inseamna ca daca sunt femeie trebuie sa vad ca sotul se duce cu una si cu alta fara sai pese de femeie si copil,si sa l vad dupa saptamani de velgiaturi.hai sa fim seriosi..odata ce am doua maini si doua picioare pot munci pot face ceva cu viata mea..in joc nu sunt eu mai e si baiatul !!!!! de ce sa vada baiatul ca tasu vine acasa dupa saptamani si te si mai ia la 3 cai pazesti ? ma crezi chiar de la tara? nu mai suntem pe timpul lui ceausescu..suntem liberi sa alegem cei mai bine pt noi..o viata am si cred ca la 31 de ani ai mei am dreptul sa o traiesc asa cu altii aleg sa traiasca cum vor.aia e lalegerea !

 

si daca erai de la tara cum erai?...probabil ca mine dar n-ai sa vezi....8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ai inteles nimic din ce am spus, plus de asta, citeste-ti prima postare, la sfarsit tu nu ceri sfaturi despre cum ai putea sa iesi din relatia asta, ceri sfaturi despre cum ai putea sa te impaci cu toata lumea si unde gresesti.

Am inteles, vrei sa ti se spuna ca o sa fie bine, nu, nu o sa fie bine, o sa te mai bata si in alte ocazii si nu o sa fie pentru ca asta-i soarta, asa a vrut Dumnezeu sau ca esti tu o ghinionista, o sa fie din cauza ca stai cu el.

Am mai inteles si ca nu ai unde sa te duci acum, cum ziceam in postarea precedenta, asteapta sa ai unde sa pleci si pleaca(stiu ca ti-am dat degeaba sfatul asta)

ocazia va fi cat de curand pt a pleca...am vrut sa stiu daca gresesc din tot ce vam destainuit pt ca de fiecare data el imi spune ca eu gresesc si am vrut sa aud si de la voi daca e asa cum spune el,eu cat voi mai sta cu ei in casa nu vreau sa mai aud ca imi reproseaza anumite tampenii si de asta am scris cum asi putea sai impac pt a fi si eu inpacata in faptul celor intamplate.. mai inteles?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, tocmai de aia iti si ziceam despre educatia "benefica" data acasa, aia care te transforma intr-o sluga submisiva.

Daca nu era aia, nici nu-ti puneai comportamentul sub semnul intrebarii(wink wink)

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ocazia va fi cat de curand pt a pleca...am vrut sa stiu daca gresesc din tot ce vam destainuit pt ca de fiecare data el imi spune ca eu gresesc si am vrut sa aud si de la voi daca e asa cum spune el,eu cat voi mai sta cu ei in casa nu vreau sa mai aud ca imi reproseaza anumite tampenii si de asta am scris cum asi putea sai impac pt a fi si eu inpacata in faptul celor intamplate.. mai inteles?

si inca ceva poza ta ma face sa rad la maxim!!! :)))))))))))))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.stii cum se spune TE NASTI FARA NOROC ,FARA NOROC VEI MURI..am ajuns sa ma consider o ghinionista!

 

NOROCUL ti-l faci TU. Si nu mai crede in prostii gen soarta, destin.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa stiu daca gresesc din tot ce vam destainuit

 

cum asi putea sai impac pt a fi si eu inpacata in faptul celor intamplate..

Normal ca gresesti. Cand te intorci de la munca, moarta coapta, pune mana si gateste. Apoi curatenie. In tot timpul acesta sa zambesti, sa faci conversatie cu toti prin casa, sa spui cate o gluma, sa-i binedispui. Fara pufaieli si ochi invartiti in cap. Daca cineva vrea sa te ajute, tu sa nu accepti. Nu uita sa arati bine, ingrijita, chiar daca faci treaba prin casa, sa nu cumva sa te imbraci neglijent, cu haine patate, rupte sau care sa stea pe tine ca un sac. Apoi seara sex si xes. Fara comentarii ca esti obosita sau ti-e rau.

 

Daca iubitul tau e plecat cu prietenii, e un prilej ideal sa-i arati respectul tau, cand revine acasa. Ii faci un masaj ca o fi ostenit, ii pregatesti o baie aromata daca doreste, ii servesti cina, ii oferi un pahar de vin daca ii e inca sete. Si desigur, daca doreste sa faca niste kickboxing cu tine, tu sa te simti privilegiata, ca nu toate avem parte de asemenea tratament.

 

In acest mod cred ca reusesti sa-i multumesti pe toti. Si cand toti sunt multumiti si fericiti datorita tie, tu n-ai cum sa nu te simti implinita si impacata cu tine insati. :crazy:

  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

In acest mod cred ca reusesti sa-i multumesti pe toti.

 

 

Ma indoiesc ca o sa reuseasca, desi sfaturile tale sunt foarte valoroase. Pentru orice femeie, nu numai pentru Ana Maria.

 

 

 

 

Ana Maria, vezi ca nu am vorbit serios.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×