Sari la conținut
Forum Roportal
Www_fl0ryn_ro

Arhiva messenger

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salutare :roll:

vreau sa imi schimb windowsul insa vreau sa salvez arhiva de messenger. vreau sa stiu si eu ce trebuie sa salvez acum, ca dupa ce voi pune windowsul sa-mi readuc arhiva inapoi :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mergi in C\Program Files\Yahoo\Messenger\Profiles si vei intalni un folder denumit www_fl0rin_ro (presupunand ca acesta este id-ul tau). Il salvezi pe un cd, iar dupa reinstalarea messengerului pe noul windows, il copiezi din nou in acea locatie.

 

Eu asa am procedat.

Editat de _Iskander_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mergi in C\Program Files\Yahoo\Messenger\Profiles si vei intalni un folder denumit www_fl0rin_ro (presupunand ca acesta este id-ul tau). Il salvezi pe un cd, iar dupa reinstalarea messengerului pe noul windows, il copiezi din nou in acea locatie.

 

Eu asa am procedat.

multumesc:) asa voi incerca si eu :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multumesc:) asa voi incerca si eu :doh:

Oricum nu-ti recomand sa-ti pastrezi date la care tii in arhiva mess-ului. O mica greseala si pac, s-a dus arhiva. Iar daca-ti pierzi contul sau nu ai acces la el, s-a dus iar arhiva. Ca sa fii sigur ca nu pierzi datele din greseala e bine sa-ti copiezi ce ai important in fisiere normale de text.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-o poti. si eu am incercat o treaba din asta si mi-a explicat un nene din asta cu capu-n forma de monitor ca nu se mai poate recupera.

Editat de DidaJames

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

am si eu nevoie de ajutor...

 

Am re-instalat windows-ul pe partitia C, si ma intreb daca am pierdut definitiv arhiva de Yahoo Messenger..??

 

Mentionez ca local din arhiva o stersesem de mai demult...de 3-4 ani...speranta era doar in C/Program files/Messenger...

Dar nu m-am gandit la salvarea folderelor..Calculatorul este acum intr-o magazine pt ca intre timp mi-am luat laptop...

Am vreo sansa sa mai gasesc ceva daca il conectez la monitor??

 

Multumesc din suflet!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

am si eu nevoie de ajutor...

 

Am re-instalat windows-ul pe partitia C, si ma intreb daca am pierdut definitiv arhiva de Yahoo Messenger..??

 

Mentionez ca local din arhiva o stersesem de mai demult...de 3-4 ani...speranta era doar in C/Program files/Messenger...

Dar nu m-am gandit la salvarea folderelor..Calculatorul este acum intr-o magazine pt ca intre timp mi-am luat laptop...

Am vreo sansa sa mai gasesc ceva daca il conectez la monitor??

 

Poti folosi unelte de recuperare a datelor si daca ai norocul ca pe zona de disc unde a fost arhiva sa nu se fi scris nimic ... recuperezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

am si eu nevoie de ajutor...

 

Am re-instalat windows-ul pe partitia C, si ma intreb daca am pierdut definitiv arhiva de Yahoo Messenger..??

 

Mentionez ca local din arhiva o stersesem de mai demult...de 3-4 ani...speranta era doar in C/Program files/Messenger...

Dar nu m-am gandit la salvarea folderelor..Calculatorul este acum intr-o magazine pt ca intre timp mi-am luat laptop...

Am vreo sansa sa mai gasesc ceva daca il conectez la monitor??

 

Multumesc din suflet!

Daca foloseai Y!M versiunea 11, arhiva e salvata pe site-ul Yahoo.

 

Deschizi Yahoo! Mail, in stanga ai Messenger, dai click pe sageata de la butonul de stare si ai Conversation History.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×