Sari la conținut
Forum Roportal
Costi67

Buletin expirat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua, as dori sa aflu daca imi pot renova buletinu' la ambasada romaniei de la Roma, avand in vedere ca dupa cum ati inteles stau in Italia si ca nu am posibilitatea de a ma duce in tara! Am mai auzit ca la ambasada ne da doar un titlu de calatorie valabil 30 de zile, iar noi tre sa ne ducem in Romania sa-l renovam... voi ce ziceti??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bine ca ai asteptat pana ti-a expirat. Acum trebuie sa mergi la ambasada Romaniei sa iei un act care o sa trebuiasca sa calatoresti si apoi in tara o sa trebuiasca sa platesti o penalizare de 1000 euro ca sa poti sa iti refaci buletinul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce tre sa plateasca banii astia?

 

ca pe aia de la evidenta populatiei nu-i intereseaza de ce nu si l-a refacut.

ar putea primi o amenda modica, nicidecum asa de mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaa stai linistita....Gelu a stat cu el expirat vreo 4 ani. a tot primit citatii acasa.

 

si l-a innoit, NU a platit ceva in plus peste taxa de vreo 5 lei si de bine ce l-a facut....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, as dori sa aflu daca imi pot renova buletinu' la ambasada romaniei de la Roma, avand in vedere ca dupa cum ati inteles stau in Italia si ca nu am posibilitatea de a ma duce in tara! Am mai auzit ca la ambasada ne da doar un titlu de calatorie valabil 30 de zile, iar noi tre sa ne ducem in Romania sa-l renovam... voi ce ziceti??

 

 

Din cate stiam eu se poate reinnoi cartea de identitate si la ambasada Romaniei din Italia, dar ar trebui sa ai la tine certificatul de nastere ( in original).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiam eu se poate reinnoi cartea de identitate si la ambasada Romaniei din Italia, dar ar trebui sa ai la tine certificatul de nastere ( in original).

 

Ambasada iti da un Pasaport nou dar nu si Buletin!!!

 

Ma intreb de ce-i trebuie buletin romanesc daca locuieste in Italia???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bine ca ai asteptat pana ti-a expirat. Acum trebuie sa mergi la ambasada Romaniei sa iei un act care o sa trebuiasca sa calatoresti si apoi in tara o sa trebuiasca sa platesti o penalizare de 1000 euro ca sa poti sa iti refaci buletinul.

 

 

Asa ceva nu pot sa cred cu mintea intreaga!!! Practic nici nu cred ca ar fi adevarat!!!

Pentru ce suma asta uriasa??? Buletinul este un document local intr-o tara, care n-ai cum sa-l folosesti in alta tara, deci este o identitate in plus de care n-ai nevoie, de ce ai plati suma asta. E buna gluma cine-l crede!!! Pe actele americane n-ai amenda decat 5-10 dolari daca ai neglijat sa le raportezi distrus sau pierdut, Pasaportul American si expirat este valabil ca act de identitate!!! Cu mintea limpede gandind, de unde sa aibe romanii mii de euroi pentru amenzi ... poate 10, dar nimic mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×