Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

RECLAMAREA UNUI ACT DE CRUZIME FATA DE UN ANIMAL

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, avem IP-ul, stim de unde este, stim si providerul, am trimis e-mail la Politia animalelor cu mesajul ce l-a scris si poza ce a postat-o si am cerut informatii despre ce se poate face cu IP-ul. Pentru ca nu cunosc legislatia referitoare la adresa IP din Romania.

Darianna a cautat chiar si pe FB si a gasit pe cineva care ar putea fi el, dar nu stim sigur. Burel cauta informatii pe net, dupa poza pe care a postat-o. Fiecare facem cate ceva, numai ca fara raspunsuri la mailuri si telefon, nu prea reusim nimic. Daca se va ajunge la semnaturi cu nume reale, va fi loc pentru oricine vrea sa se implice.

 

Si culmea este, cu toate ca l-am banat aseara pe individ, mai devreme era pe forum. Nickul lui este Adriano26, nu stiu la ce ar putea ajuta, dar poate ii vine cuiva vreo idee, ce am putea face mai mult.

 

 

l-am gasit aici:

 

http://www.tpu.ro/utilizator/aagfud

 

dupa vocabular si comportament pare un mucios minor.

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu si este o intrebare cu torturare pisicii ...daca s ar lua legatura cu TPU? Este posibil sa fie retardatul..

Editat de Kahila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acolo l-am gasit si eu raspunzand la o intrebare :

 

Daca o las cateva secunde in cuptorul cu microunde crezi ca va mai trai? postat la 25 Ianuarie 2013 19:07

 

Raspuns la intrebarea:

Recent am inceput sa imi torturez pisica si a inceput sa-mi placa (mai ales atunci cand sangereaza). >:)Ce metode si ce obiecte imi recomandati?

ps: pana acum am folosit un ac.

 

Pare ca altcineva a pus intrebarea si el a raspuns.Doar ca nu inteleg de ce posteaza el intrebarea dupa aceea pe roportal.Oricat am incercat sa-l caut pe cel cu intrebarea dupa cuvinte nu mi-a aparut si nici cautand intrebarile prietenilor ajutati de adriano26.Ciudat, posibil ca adminul de pe "toti pentru unul" (TPU) sa fi invizibilizat intrebarea dar nu si raspunsul.Posibil de asemenea ca adriano26 sa fi avut o clona pe TPU, si-a pus singur intrebarea ,dar intre timp clona i-a fost banata, nu si contul principal.

Oricum mai incolo adriano26 se plange de pisica :

 

Mi s-a stricat cuptorul cu microunde din cauza unei pisici. #-oCe trebuie sa fac?

 

Daca cineva cunoaste pe cineva dintre administratorii TPU ?! :good:

Pe ziua de azi eu am incheiat activitatea detectivistica.Dupa foto nu l-am gasit inca iar cel de pe facebook, inca nu pot spune.I-am trimis o cerere de prietenie sa vedem ce iese. :spiteful:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La inchisoare cu el...sau la spital de psihiatrie...

 

E inadmisibil sa se intample asa ceva.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este un mucos plin de muci...adminul de pe TPU cred ca a sters postul...nu am gasit nici eu....dat poate daca se ia legatura cu TPU? Ma repet...stiu.. :o:

Editat de Kahila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vorbit cu cineva de la o asociatie pentru protectia animalelor din Bucuresti si mi-a zis ca trebuie facuta plangere penala la politie, careia sa i se ataseze ip-ul, poza cu pisica si poza cu mesajul. Intrebarea mea acum este: eu la care politie dac plangere, la politia din orasul meu sau la cea de unde provine ip-ul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea mea acum este: eu la care politie dac plangere, la politia din orasul meu sau la cea de unde provine ip-ul?

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau s-ar putea trimite unui post tv? Sau postat pe youtube in numele forumului? Nu stiu ce sa mai zic dar mucosul trebuie pedepsit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, nu am nici cea mai mica sansa sa ajung la politia din orasul lui, asa ca voi forumula plangerea online.

 

Eu vreau sa il opresc, in primul rand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×