Sari la conținut
Forum Roportal
BestOne95

Influenta muzicii proaste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar manelele fac parte din categoria muzica?

Compusa de cantareti celebri ca parizer,salam de vara-toamna-iarna :lol:

 

Pacat ca este clasat ca muzica pentru marele public, era mai bine in pivnite unde se asculta si pana atunci, dupa usi bine inchise!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu va luati de manelisti, sunt oameni f. sufletisti. oricum rockerii sunt o jignire mult mai mare pt specia umană

 

Nu mai spune. Si cum anume jignesc rockerii specia umana? :spiteful:

 

 

 

 

Ba da, manelele sau muzica rap glorifică infracţiunea şi promovează un anumit mod de a vedea lucrurile "să moară duşmanii", "banii

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum asa?

 

ei are plete blugi jegosi si cercei. doarme n cort la Costinesti si bea vodca cu halba

Aaaa si nare bani de bilet merge cu nasu ca-i studenti ...mama lor...smile.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei are plete blugi jegosi si cercei. doarme n cort la Costinesti si bea vodca cu halba

Aaaa si nare bani de bilet merge cu nasu ca-i studenti ...mama lor...smile.gif

 

 

da, e cam nebuni! :crazy:

 

de la Thin Lizzy citire, - unde se vede ca nu-i de mers la chef cu ei, daca esti manelist si liber-schimbist

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat au contribuit la PIB-ul tarii ascultatorii de manele si cu cat au contribuit ascultatorii de rock?

 

nu stiu. cu c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu stiu exact, dar daca ar fi sa facem o comparatie, oare care au contribuit mai mult?

eu votez pentru rockeri. Daca stam si analizam cate concerte rock mari au fost organizate in ultimii ani, festivaluri..plus ca sunt concerte rock la nivel local cam in fiecare zi. In schimb, eu nu am auzit in viata mea sa existe un concert de manele in CLuj cel putin.. Astea se tin in medii mult mai restranse. Esste adevarat, se arunca cu bani la genul acela de evenimente, dar totusi..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu stiu exact, dar daca ar fi sa facem o comparatie, oare care au contribuit mai mult?

Pai manelistii nu platesc taxe si impozite pe ceea ce fac . In schimb rockerii platesc , plus ca au lasat si ceva in urma lor, vb de cei adevarati , pe cand maneaua o sa dispara curand...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×