Sari la conținut
Forum Roportal
BestOne95

Influenta muzicii proaste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Au manelele o influenta proasta ? Eu cred ca da , exemplele vor urma . Multi dintre tinerii care au picat bac-ul erau ascultatori de manele , multi dintre cei prinsi la ciordit in Italia , Spania, Anglia au fost ascultatori de manele , de asemenea cei care o ard prin cluburi cheltuind sume exorbitante , aproape cat castiga altii in juma; de an. Oare sunt acestea sunt pura coincidenta ? Cum ai putea ca om sa fii atras de acest stil de muzica , evitand sa fii unul dintre protagonistii de mai sus . Mesajul versurile indeamna in unele cazuri la violenta *pumnii mei minte nu are*, bineinteles ca este gresit nu au * in alte cazuri la consumul excesiv de bauturi alcoolice *vreau sa beau sa ma fac manga* si exemplele pot continua . Oare de pictorii nu asculta manele ? Pentru ca ei sunt linistiti , blanzi si nu se potrivesc personalitatii lor . Cat de ciudati ar spune unii ca sunt rockerii , dar macar ei apreciaza arta si tot ce tine de asta , sunt buni cunoscatori de limba enleza , isi sustin opiniile prin argumente si nu prin violenta . nu pot sa inteleg cum in conditiile prezentate o persoana ar continua ascultand acesta non-muzica. Oare de ce un director de banca , nu ar putea asculta aceasta muzica , in schimb e ascultata doar de cei fara un viitor? la ce iti mai trebuie scoaala cand faci o smecherie cu telefoane , combinatie , si ai facut banul *sarcasm* Cam astea sunt frustrarile mele privind acest gen de muzica . Astept pareri/raspunsuri.

Editat de BestOne95

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred neaparat ca muzica are o influenta proasta asupra oamenilor. De obicei, oamenii prosti aleg muzica prosta. Nu muzica ii alege pe oameni, ci oamenii aleg muzica.

 

Muzica nu cred ca iti schimba mai mult decat starea de spirit.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vorbim de hipster in societate in general sau in Romania ? hipsterul nu asculta manele .

Nu asculta manele, dar mie nu-mi place nici categoria aceasta de oameni desi, in general, nu asculta muzica proasta. Inca o dovada ca muzica nu prea influenteaza oamenii

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:good: Iar cei carora nu le place muzica proasta, nu o asculta, deci nu prea are cum sa-i influenteze.

Reliativa treaba , doar ca faceam la referire la cei care o asculta deja .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vorbim de hipster in societate in general sau in Romania ? hipsterul nu asculta manele .

 

In Romania, pe cei de dincolo nu i-am vazut in mediul lor natural. Revenind la problema violentei promovata de manele vs. pacifismul rockerilor, imi amintesc ca atunci cand eram tanar muzica rock nu era despre sensibilitati si meciurile Toulouse - Lautrec, ci despre ura, agresivitate, revolta. Multumesc zeilor pentru perioada aia! La naiba, pana si reggae-ul "Trojan" este despre rude boys si skinheads. Nu stiam ca rockerii de acum culeg floricele si se tin de manute intonand cantecele hippie.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×