Sari la conținut
Forum Roportal
Maria3010

Menstruatia dupa chiuretaj

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum sa nu-ti zica? Ti-a facut chiuretajul si nu a stat de vorba cu tine despre ce urmeaza?

Incredibil. :doh:

In locul tau, mi-as mai face o consultatie deoarece medicul tau imi pare incompetent. Vezi ca au existat cazuri de chiuretaje care nu au fost realizate intr-un mod eficient si s-au trezit femeile respective cu o sarcina de cateva luni.

totusi am fost la consultatie dupa si mi-a zis ca totul e ok.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da' esti ceas elvetian? Nu te mai panica atat, ai rabdare, cate chiuretaje ai facut pana acum, de esti asa sigura ca e ceva in neregula?

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maria, esti absolut fenomenala.

 

eu nu inteleg...presupun ca din prea multa "atentie" ai reusit sa ramai gravida.

de alta data sa tii minte ca un postinor e infinit mai ieftin si mai simplu decat un avort.

 

 

altceva ce nu pricep....e chiar asa de scump un test de sarcina? sau doo? sau 10?

 

dupa un avort, nici un medic din univers nu-ti poate spune pe de rost cum reactioneaza aparatul genital si tot organismul.

 

bine ca ai asteptat 6 saptamani si in loc sa fi fost deja de nspe ori la doctor, vii si intrebi pe forum.

 

tie chiar nu ti-e mila deloc de organismu TAU? e al tau, nu al alteia.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maria, esti absolut fenomenala.

 

eu nu inteleg...presupun ca din prea multa "atentie" ai reusit sa ramai gravida.

de alta data sa tii minte ca un postinor e infinit mai ieftin si mai simplu decat un avort.

 

 

altceva ce nu pricep....e chiar asa de scump un test de sarcina? sau doo? sau 10?

 

dupa un avort, nici un medic din univers nu-ti poate spune pe de rost cum reactioneaza aparatul genital si tot organismul.

 

bine ca ai asteptat 6 saptamani si in loc sa fi fost deja de nspe ori la doctor, vii si intrebi pe forum.

 

tie chiar nu ti-e mila deloc de organismu TAU? e al tau, nu al alteia.

Atat am sa iti transmit...nu comenta daca nu stii situatia!Nu ai nici un drept sa judeci!

Daca nu stii nimic despre avort,nu intra in discutie.E normal ca menstruatia dupa avort sa vina intre 4 si 6 sapt.Deci nu aveam pana in momentul de fata nici un motiv sa ma duc la medic.Si nici sa imi iau test de sarcina,deoarece am avut un singur contact,si ala protejat;)O seara buna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atat am sa iti transmit...nu comenta daca nu stii situatia!Nu ai nici un drept sa judeci!

Daca nu stii nimic despre avort,nu intra in discutie.E normal ca menstruatia dupa avort sa vina intre 4 si 6 sapt.Deci nu aveam pana in momentul de fata nici un motiv sa ma duc la medic.Si nici sa imi iau test de sarcina,deoarece am avut un singur contact,si ala protejat;)O seara buna!

n-ai decat sa sari in sus de 10 metri.

dintr-o treaba din asta una din surorile ele era sa-si piarda viata. asta asa, ca fapt divers.

 

daca tot esti tu asa de desteapta, crezi ca e cineva in masura sa-ti spuna mai mult decat un medic, dupa un control sau 100 de controale?

 

tu stai si asteapta ciclu pe ropo.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-ai decat sa sari in sus de 10 metri.

dintr-o treaba din asta una din surorile ele era sa-si piarda viata. asta asa, ca fapt divers.

 

daca tot esti tu asa de desteapta, crezi ca e cineva in masura sa-ti spuna mai mult decat un medic, dupa un control sau 100 de controale?

 

tu stai si asteapta ciclu pe ropo.

Asa judecam si eu ca tine,pana am fost pusa fata in fata cu situatia.Si crede-ma ca e cu totul altfel.Situatiile difera.

Nu fi asa de rautacioasa...ca totul se intoarce in viata.

Maine oricum am programare la medic,dar vroiam sa mai aflu pareri.

Mersi oricum pt msj.Sa ai o seara frumoasa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, va rog sa lasati rautacismele, ca nu-si au rostul.

 

Apoi da, ciclul poate intarzia. Nu stiu cat, ca difera de la organism la organism, insa, CU SIGURANTA, nu vine la data la care ar fi trebuit sa vina in conditii normale (adica fara chiuretaj). Mergi la medic, insa e normal sa intarzie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×