Sari la conținut
Forum Roportal
s_s_s

Problema amoroasa partea a 2-a

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

te-ai gandit ca si tu ai putea fi just a bit instabila de-aia, emotional, da' fara acte? :o:

da. Sunt constienta ca sunt, tocmmai de aceea cand mi-a spus ca este instabil emotional nu am dat asa mare importanta

 

Se poate, oricum asta e din alt episod, in episodul de acuma a renuntat la ea pentru ca l-a vazut suparat pe cel care ii era prieten. Asta l-a afectat profund, si nu prea cred ca doar cei psihopati reactioneaza asa zic si eu (dar nu sunt sigur pentru legile diagnosticelor sunt schimbatoare).

Iar ea, intr-un acces de normalitate, l-a desfintat din existenta in realitatea virtuala. Asta cum se cheama?

Nu l-am desftiintat, doar am cerut niste sfaturi.

 

E normal ce se-ntampla. Daca nu erai indragostita teava de el nu mai deschideai topicul. Daca te vezi mai departe cu el si e ok, o sa fiti impreuna, daca n-o sa fie ok, te indepartezi tu si singura de el. Ca e el cum e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram doar curios de stiinta diagnosticelor. Ca sa stiu ce ne asteapta: in mod sigur maine sentimentul de iubire va fi declarat instabilitate emotionala si inclusa in randul bolilor psihice. Mai ales daca e vorba de dragoste la prima vedere, sa te indragostesti brusc de cineva cu toata fiinta: ce poate fi mai instabil emotional decat asta?

Nu zic ca asta e un lucru rau cu conditia sa se intample, pentru ca deocamdata acuzele aduse celui in cauza sunt mizilic.

o doamne

el mi-a spus ca este instabil emotional cu acte.. nu eu am dedus asta. Ca actiunile lui mi-au confirmat asta, asta e alta mancare de peste

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am desftiintat, doar am cerut niste sfaturi.

L-ai sters din lista de prietenei.

Dintre toti trei reactia lui a fost cea mai normala.

Daca nu era nimic intre tine si celalat preieten atunci reactia de suparare a aceluia a fost anormala.

Daca a fost ceva intre tine si prietenul celalalt atunci reactia ta a fost anormala.

Nu stiu ce hartii de diagnostic are si cine le inventeaza pe astea, dar din tot ce ai povestit nu reese deloc vre-o anormalitate din partea lui. Dincontra a pune prietenia unui amic vechi inaintea altor sentimente de dragoste noi nu este nimic anormal ci firesc, apoi poate ulterior si-a dat seama ca prietenul celalat a reactionat deplasat, drept urmare nu l-a mai luat in seama si a revenit la tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L-ai sters din lista de prietenei.

Dintre toti trei reactia lui a fost cea mai normala.

Daca nu era nimic intre tine si celalat preieten atunci reactia de suparare a aceluia a fost anormala.

Daca a fost ceva intre tine si prietenul celalalt atunci reactia ta a fost anormala.

Nu stiu ce hartii de diagnostic are si cine le inventeaza pe astea, dar din tot ce ai povestit nu reese deloc vre-o anormalitate din partea lui. Dincontra a pune prietenia unui amic vechi inaintea altor sentimente de dragoste noi nu este nimic anormal ci firesc, apoi poate ulterior si-a dat seama ca prietenul celalat a reactionat deplasat, drept urmare nu l-a mai luat in seama si a revenit la tine.

poate omul era suparat din alte cauze..poate nici nu ma place.

Nu a fost nimic intre mine si celalalt prieten, deci reactia astuilalt nu a fost normala. Putea sa zica frumos ca se simte prost, dar nu trebuia sa faca un tam tam din asta si sa ma scoata din minti.

Nu a pus prietenia unui vechi amic inaintea altor sentimente...doar a iscat o cearta in urma careia am luat hotararea de a pune punct. Se pare ca si-a incheiat socoteala si cu vechiul amic, deci...

 

there.. ai raspunsul.. va potriviti :lol:

Nu-i exclus :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram doar curios de stiinta diagnosticelor. ce poate fi mai instabil emotional decat asta?

 

Unu diagnozat, nu amorizat s-a dus la doctor sau a fost dus cu salvarea!!! a fost un episod de ceva acolo ce necesita atentie medicala si precum in Romania imediat se si clasifica un pacient, le mai traumatizeaza si asta si nu pot sa se mai comporte normal pentru restul societatii care percepe normalul in felul lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

el mi-a spus ca este instabil emotional cu acte.. nu eu am dedus asta.

 

Ce inseamna asta? I-ai cerut ceva detalii? Are vreo hartie de la doctori sau s-a laudat si el ?... Multi zic "moamaaaa, nu te pune cu mine, ca sunt nebun cu acte-n regula" ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in mod sigur maine sentimentul de iubire va fi declarat instabilitate emotionala si inclusa in randul bolilor psihice.

 

Nu asta a fost mereu?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna asta? I-ai cerut ceva detalii? Are vreo hartie de la doctori sau s-a laudat si el ?... Multi zic "moamaaaa, nu te pune cu mine, ca sunt nebun cu acte-n regula" ...

da..mi-a dat niste detalii despre depresiile lui spontane deoarece le avea uneori si cand eram impreuna. nu tineau mai mult de 5 minute.

Acte nu i-am cerut, ma gandeam ca nu este o chestie cu care sa te lauzi, asa ca l-am crezut numai ca nu am dat prea mare importanta faptului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×