Sari la conținut
Forum Roportal
s_s_s

Problema amoroasa partea a 2-a

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fetita tatei, daca vrei ceva frecus emotional, niscaiva framantari mentale si sufletesti, ti-ai gasit amicul perfect.

De nu vrei, lasa-l dracului sa-si joace dramoletele in alt decor.

 

 

Sper ca nu esti genul care sa se autoiluzioneze cu aiureli feminine de genul "poate il educ / salvez / maturizez, etc.".

Nu ma pot educa/salva/maturiza nici pe mine, cu atat mai putin pe altii. In plus, nici nu sunt dispusa sa-mi consum energia cu asa ceva

 

Dar totusi, incetati sa-l mai demonizati in halul asta. Nu o fi tipul potrivit pentru mine, dar e baiat bun in sinea lui :o:

Poate daca ati vedea si versiunea lui eu as devenit psihopata din ecuatie..cine stie, poate am perceput eu gresit totul.

 

sss, ce te-a determinat sa crezi ca este instabil?

in afara de faptul ca ti-a zis el

Schimbari bruste de comportament (nu radicale, dar perceptibile, totusi) si depresiile spontane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori, la inceput, cand te indragostesti, pari ciudat pentru ca nu stii cum sa te comporti. Ti-e frica sa nu gresesti pentru ca nu stii ce oameni prefera persoana de care te-ai indragostit si tocmai asta te face sa o dai in bara cu tot felul de reactii ciudate si comportamente schimbatoare. Iti pierzi controlul. Poate e indragostit si nu are control, nu stie de unde sa te ia. Greseste pentru ca isi doreste prea mult sa nu o faca. Zic si io, poate fi o scuza.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca exagerezi :D

 

A, nu, ca nu la el se referea...

Amuzant e ca i-am spus numai uneia, da' am uitat careia, totusi... parca ...

Nu ca-s psihopat i-am spus (asta era surpriza).laugh.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori, la inceput, cand te indragostesti, pari ciudat pentru ca nu stii cum sa te comporti. Ti-e frica sa nu gresesti pentru ca nu stii ce oameni prefera persoana de care te-ai indragostit si tocmai asta te face sa o dai in bara cu tot felul de reactii ciudate si comportamente schimbatoare. Iti pierzi controlul. Poate e indragostit si nu are control, nu stie de unde sa te ia. Greseste pentru ca isi doreste prea mult sa nu o faca. Zic si io, poate fi o scuza.

nu stiu ce sa ai cred

adevarul e ca pe mine ma cam sperie ideea de realtie si probabil am devenit paranoica

in orice caz, am decis sa nu-i raspund la ultimele mesaje, dar daca o sa ma mai caute pe viitor, probabil o sa-i raspund. S-a purtat frumos, cu unele mici exceptii si cam refuz sa cred ca este un mincinos psihopat care urmareste doar sa se joace cu mine din dumnezeu stie ce motiv.. chiar nu imi pot imagina care ar fi scopul

 

A, nu, ca nu la el se referea...

Amuzant e ca i-am spus numai uneia, da' am uitat careia, totusi... parca ...

Nu ca-s psihopat i-am spus (asta era surpriza).laugh.gif

aa.. ok :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si acum, sa precizez o chestie, omul mi-a spus inca de la inceput ca este instabil emotional cu acte, numai ca eu nu prea am procesat chestia asta ...

 

Daca tu esti sanatoasa sa fie si el, zic eu de aici, ca am vazut destule in viata asta.

O singura data am avut un prieten "bolnav", boala mostenita de la tatal ceva complicat cu care ajungea in pat devreme in viata. Maica sa mi-a spus dar am uitat numele ceva cu maduva spinarii ... Am fost la ziua lui de nastere la insistentele rudelor cu care ma aveam bine, sa nu fie singur, ca fostii colegi de facultate erau in relatie sau casatoriti.

Avea job nu era inca asa de bolnav dar urma peste vreo 15 ani dezastrul ... de neocolit.

Eu am ascultat la detalii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema e urmatoarea... e nebun? sa fug pana pot? nu ma place? sau care o fi problema?

 

Cam e asa cum ai banuit. De placut te place, insa este irelevant asta, pe langa ceea ce manifesta el.

Are haos emotional. Pare extrem de nevrozat. Ce acte spune ca are? Dg de psihoza, nevroza, etc?!?

Vad ca sufera si de "scenarita".

 

Voi ce credeti, exista vreo sansa ca lucrurile sa mearga bine..sau sa imi vad eu de ale mele..fara el? :D

Nu.

Tu vei reusi sa-l terapiezi, iar momentele in care ti se va parea ca functioneaza corect, vor fi aleatorii, iar recaderile lui in haosul pe care il manifesta, te vor debusola mereu. Iti pierzi inutil timpul.

 

Run Forest, run!

 

Vrei sa spui ca este un mincinos? Ma cam indoiesc de asta.

 

Cred ca a vrut sa spuna ca e mai bolnavior decat iti imaginezi tu.

Dar, pentru ca si asa nu crezi ce zice OT, poti sa testezi mai departe.

Ia sa vedem, cat timp si cat nervi iti vei consuma cu amicul ala "bun de prezentat parintilor"?!?

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la TV un program REAL din Urgenta spitalelor ... era un barbat, sot si tata care de pe un moment pe altu devenea ca un copil de 5-6 ani si se juca cu un robot in sala de asteptare si facea rele ca un baietel rau ... sotia era disperata, avea niste seizures si probleme pe creier. Deodata revenea si cerea scuze si iar cadea in alta dimensiune ...

Medicamentele sint doar temporare in aceste cazuri, conducea si masina inspre spital ... si tocmai a devenit copil la volan de' a bagat spaima in familie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×