Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna fetele sunt noua si sunt intr-o dilema, va rog daca se poate sa va dati o parere....sa va spun povestea,la 17 ani am cunoscut marea dragoste,marea iubire,primul baiat,am avut o relatie de 2 ani,superba,era un baiat de milioane,special,eu eram prinsa in vraja liceului si am inceput sa ma prostesc la scoala:P,cunoscusem un baiat,cel mai dorit din scoala,si dintrun pariu mam combinat cu el pe atunci crezand ca iubitul meu nu va afla,a aflat,si ma iertat o data de 2 ori de 3 ori pana sa terminat,dupa 2 ani,tin sa spun ca nu aveam relatii sexuale cu altii,doar copilarii,neam desp dupa 2 ani,....am mai pastrat legatura,dar in ultimii 2 ani nu,ptr ca sunt cu un baiat ce nu imi permite,acum am 23 de ani iar actualul 28,e gelos posesiv agresiv etc.....nu ma multumeste relatia,ma face trista in fiecare zii dar il iubesc,m-am obinuit cu el....nu sunt fericita dar nu pot face nimic:(....problema e ca de ceva timp am inceput sa vb cu fostul,cu primul meu iubit,cu marea dragoste....si imi stie problemele etc,ba chear imi spune sa il las pe actualul ca nu ma merita,buuun,ultima data cand mam vazut cu fostul am facut dragoste.asta acum 2 ani,dupa care nu am mai vorbit,iar pe mine ma intristat,acum cand am inceput sa vb iar iam spus,si mia spus ca a gresit ca nu a mai tinut legatura cu mine si isi doreste din suflet sa o pastram acum,si ca mereu voi fi o femeie speciala ptr el,imi spune ca tine la mine etc,si iam spus ca nu ma mai deranjeaza ca nu am vb dupa ce am facut atunci dragoste,ca mi se pare normal si ca nu avem de ce sa ne vorbim,si mia spus ca gresesc,ca el vrea sa pastram legatura,sa fim unul langa altul,el nici acum nu are relatie si nici nu a avut desi suntem desp de 5 ani,il deranjeaza cand vorbesc sec,spune ca sunt rece si ca nu vrea sa ma supar pe el,desi fetelor chear nu am cum sa ma supar pe un om ca el,imi spune lucruri ce imi dau de gandit,dar pe care nu stiu cum sa le interpretez,voi credeti ca dupa 5 ani de zile mai poate avea sentimete ptr mine?sau credeti ca doar ma considera o amica si atat???ma rog e important ptr mine,si scuze de lungimea textului.....va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca macar stii sa faci dragoste...;)

sunteti fantastici unii si unele,nu puteti da un sfat sau spune o parere frumos fara ironii etc....am spus pe scurt povestea mea,nu stiam ca trebuie sa spun ca in actuala relatie imi spunt interzise muuulte,nu am voie sa ies singura din casa,nu am voie sa ma machiez,sa am prietene,sa port tocuri,sa ma imbrac eu stiu cum,sa pastrez legatura cu fostii amici,rescriu amici ptr ca asa erau,daca vad un baiat cunoscut trebuie sa aplec capu ptr ca daca ma saluta e grav,nu am voie sa raspund inapoi daca sunt injurata de actualul iubit,nu am voie sa imi dau cu parerea si nu am voie sa spun ce ma doare etc....si totusi il iubesc si nu pot renunta la el,sper sa se schimbe desi mia spus ca nu are ce schimba la el,si ca e barbat si punc....nu pot sa cred cata lume rea e.....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iesi din relatia sufocanta ca ai toata viata in fata ta si nu se merita sa suferi!!!

Nu am puterea sa ies,si nu stiu cum sa o gasesc,....imi e groaznic de greu sa ies,desi sincera sa fiu chear daca unii sau unele ma veti critica,imi doresc sa ies si imi doresc sa pot relua o relatie cu fostul,cu primul dar imi e frica sa nu am din nou o relatie ca cea de acum,nu mai am incredere si nu stiu daca fostul isi doreste desi uneori asta imi da de inteles,cu toate astea il iubesc pe actualul si imi e greu....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunteti fantastici unii si unele,nu puteti da un sfat sau spune o parere frumos fara ironii etc....am spus pe scurt povestea mea,nu stiam ca trebuie sa spun ca in actuala relatie imi spunt interzise muuulte,nu am voie sa ies singura din casa,nu am voie sa ma machiez,sa am prietene,sa port tocuri,sa ma imbrac eu stiu cum,sa pastrez legatura cu fostii amici,rescriu amici ptr ca asa erau,daca vad un baiat cunoscut trebuie sa aplec capu ptr ca daca ma saluta e grav,nu am voie sa raspund inapoi daca sunt injurata de actualul iubit,nu am voie sa imi dau cu parerea si nu am voie sa spun ce ma doare etc....si totusi il iubesc si nu pot renunta la el,sper sa se schimbe desi mia spus ca nu are ce schimba la el,si ca e barbat si punc....nu pot sa cred cata lume rea e.....

 

nu se va schimba in vecii vecilor, dar tie iti va impune sa dansezi dupa cum canta el. chiar daca nu l-ai mai iubi si ai vrea sa-l trimiti la pimbare, scapi greu de asa specimen.

esti subordonata lui, psihic si emotiv si efectiv n-ai putea crede cat de bine ti-ar fifara el.

 

cat despre celalalt tip....eu zic ca deocamdata sa-l lasi sa se manifeste si sa te bucuri de ce iti ofera. atat cat se poate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu se va schimba in vecii vecilor, dar tie iti va impune sa dansezi dupa cum canta el. chiar daca nu l-ai mai iubi si ai vrea sa-l trimiti la pimbare, scapi greu de asa specimen.

esti subordonata lui, psihic si emotiv si efectiv n-ai putea crede cat de bine ti-ar fifara el.

 

cat despre celalalt tip....eu zic ca deocamdata sa-l lasi sa se manifeste si sa te bucuri de ce iti ofera. atat cat se poate.

Asa e,sunt mereu cu gandu ca imi va fi greu fara el,si nu vreau sa sufar,desi mereu ma intristeaza cu ceva si nu ii prea pasa,imi e greu sa il las...il iubesc,asa cred,uneori nici de asta nu mai sunt sigura,dar sunt prinsa acolo si nu pot iesi imi e frica de ce se va intampla apoi,de durere de cat voi suferii...

nu vreau sa ma implic in acelas timp cu fostul ptr ca nu vreau sa ma doara mai tare

iam facut alalta ieri o faza urata fostului,vorbeam cu el si mia spus ca nu poate intelege de ce mai sunt cu actualul,si iam spus ca mam hotarat sa imi caut un baiat care sa ma ajute sa ma pot desprinde mai usor de actuala relatie,si el mia spus:''vezi ca pana acum eu am fost celalalt'' bine in gluma iar eu iam spus ca el a fost odata celalalt dar acum am nevoie de un barbat de care sa ma indragostesc....si sa suparat dar ia trecut.....nu vreau sa sper aiurea nici la el,desi nu stiu dc imi spune atatea cuvinte frumoase si imi spune ca nu vrea sa rupa legatura cu mine,ca e important sa pastram legatura ptr el,sa ne avem unul pe altu la bine si la greu.....ma rog e complicat si cu el....

 

De ce nu poti renunta la el? Pentru ca-l iubesti.

De ce il iubesti?...

Il iubesc pentru ca ....nu stiu:(....pentru ca atunci cand e bine e chear foarte bine,ca desi el da ordine si eu le execut,de fiecare data cand am o problema care nu e legata de el ma ajuta,ca uneori ma face sa ma simt cea mai frumoasa femeie din lume,ca sunt aproape 3 ani,2 ani jumate asa....ca mam obisnuit cu el....desi ce face el cu mine nu compenseaza.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunteti fantastici unii si unele,nu puteti da un sfat sau spune o parere frumos fara ironii etc....am spus pe scurt povestea mea,nu stiam ca trebuie sa spun ca in actuala relatie imi spunt interzise muuulte,nu am voie sa ies singura din casa,nu am voie sa ma machiez,sa am prietene,sa port tocuri,sa ma imbrac eu stiu cum,sa pastrez legatura cu fostii amici,rescriu amici ptr ca asa erau,daca vad un baiat cunoscut trebuie sa aplec capu ptr ca daca ma saluta e grav,nu am voie sa raspund inapoi daca sunt injurata de actualul iubit,nu am voie sa imi dau cu parerea si nu am voie sa spun ce ma doare etc....si totusi il iubesc si nu pot renunta la el,sper sa se schimbe desi mia spus ca nu are ce schimba la el,si ca e barbat si punc....nu pot sa cred cata lume rea e.....

 

eu stiam ca sunt fantastica nu trebuia sa mai accentuezi...acum eu ce trebuie sa scriu ca nu pot sa cred cata lume proasta e?...n-am sa scriu asta tocmai pentru ca sunt fantastica...;)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu stiam ca sunt fantastica nu trebuia sa mai accentuezi...acum eu ce trebuie sa scriu ca nu pot sa cred cata lume proasta e?...n-am sa scriu asta tocmai pentru ca sunt fantastica...;)

ma bucur ca ai o parerea atat de buna despre tine,ajuta psihic,bravo sincere felicitari....e important sa ai o parere buna despre persoana ta...

nu sunt genu careia ii place sa ce certe etc,am pus o intrebare accept orice fel de comentarii,doar ca sunt curioasa daca ati fi in aceeasi postura cele care criticati cum ati reactiona....e usor sa vorbesti asa,foarte usor...oricum multumesc pentru raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×