Sari la conținut
Forum Roportal
Pigna

Vreau cat mai multe raspunsuri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu pot invata cu galagie. E numai o problema de-a mea sau va intalniti si unii din voi cu asa ceva? Uneori ma gandesc ca sunt o tocilara :roll: Pot schimba ceva in legatura cu asta sau sa raman la gandul ca "da, esti o tocilara"? :ermm:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot invata cu galagie. E numai o problema de-a mea sau va intalniti si unii din voi cu asa ceva? Uneori ma gandesc ca sunt o tocilara :roll: Pot schimba ceva in legatura cu asta sau sa raman la gandul ca "da, esti o tocilara"? :ermm:

 

Ce spui tu n-are nici o legatura cu tocilareala. Unii nu pot invata decat daca au liniste, altii numai daca aud muzica in fundal, altii numai daca au ordine in incapere, altii doar daca au baut doua cafele inainte. Invata cum vrei tu, numai invata si nu te mai gandi la ce zic altii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot invata cu galagie. E numai o problema de-a mea sau va intalniti si unii din voi cu asa ceva? Uneori ma gandesc ca sunt o tocilara :roll: Pot schimba ceva in legatura cu asta sau sa raman la gandul ca "da, esti o tocilara"? :ermm:

 

nu te mai compara cu altii. esti perfect normala.

 

fix aceeasi "problema" o am si eu. cand invatam si acu, cand lucrez cu acte, mi-e absolut imposibil sa o fac in galagie. cel putin bazaitul de la radio sau tv nu le pot indura de nici o culoare.

 

asa ca, daca tu chiar inveti,creeaza-ti ambientul necesar si vezi ce scrie in carti.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre ce fel de galagie e vorba?

 

Uite de exemplu muzica auzita de la vecinii din acelasi bloc; cant si eu ce aud (daca stiu), fredonez ca-mi place, ca nu-mi place, imi ramane in minte. Un alt exemplu: in pauza inainte de o lucrare, galagie mare, miscare...Oricat as incerca sa ma concentrez la ceea ce citesc nu pot retine nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre ce fel de galagie e vorba?

 

Uite de exemplu muzica auzita de la vecinii din acelasi bloc; cant si eu ce aud (daca stiu), fredonez ca-mi place, ca nu-mi place, imi ramane in minte. Un alt exemplu: in pauza inainte de o lucrare, galagie mare, miscare...Oricat as incerca sa ma concentrez la ceea ce citesc nu pot retine nimic.

 

E normal... Eu neavand incotro am invatat in timp ce lucrau niste muncitori prin vecini... Nu m-a deranjat zgomotul... Insa daca in acest timp cineva ar fi vorbit, da, m-ar fi deranjat.

Cel mai bine ar fi sa inveti inainte de pauza dinaintea lucrarii, in liniste, la tine acasa. In acea pauza poti cel putin repeta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×