Sari la conținut
Forum Roportal
samsara

Frauda Orange

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

aaaaaaa.....adica asta 0754600204 nu-i r tau, e nr care ti-a furat banii, acu m-am luminat.

 

si daca sun si raspunde careva ce sa le zic? capra cu 3 iezi?

 

eu zic sa mergi la protectia consumatorului, sa faci plangere scrisa si apoi, cu motivele pe care le-ai povestit, sa reziliezi contractu cu ei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea inteleg termenii tehnici dar banuiesc ca e furt de identitate bancara sau asemanator.

 

 

Da, ne-au spart contul pe care il aveam on-line la Orange si au efectuat tranzactii in numele nostru. Asa de doar 50 de euro.

Clar va fi inchis contul si abonamentele si adio Orange.

Fiti si voi atenti, sa schimbati mereu parolele la conturi, sa puneti litere si cifre aiurea, care nu pot fi ghcite. Mare grija.

 

aaaaaaa.....adica asta 0754600204 nu-i r tau, e nr care ti-a furat banii, acu m-am luminat.

 

si daca sun si raspunde careva ce sa le zic? capra cu 3 iezi?

 

eu zic sa mergi la protectia consumatorului, sa faci plangere scrisa si apoi, cu motivele pe care le-ai povestit, sa reziliezi contractu cu ei.

Nu-i al meu, doar nu-l faceam public pe Ropo :crazy:

Sunt sigura ca daca e deschis, nu raspunde nimeni.

Am mai citit pe net, trebuie sa continuam cu reclamatiile la Orange, eventual si la Politie si cred ca se vor rezolva. Daca nu urmeaza si OPC>

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vecinico imi pare rau de necazul tau/ vostru. Poate ar trebui sa apelati si la protectia consumatorului

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu se va rezolva sigur vom apela si la OPC.

Mai ii sunam azi iarasi, o sa fac si o plangere in scris, sa o duc personal la sediu, sa-mi dea numar de inregistrare si etc.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie, Orange, imi par cei mai costisitori. Cand am facut cerere de incetare a contractului, operatorul insista sa scriu ce motiv aveam pt a renunta la ei. :crazy: Adica, eu, clientul, aveam obligatia sa le dau lor explicatii, pe banii mei. :crazy: I-am raspuns ca e problema mea, dar daca tot insista, motivul este costul mult prea ridicat al abonamentului si al convorbirilor. :o:

 

Daca nu se va rezolva sigur vom apela si la OPC.

Mai ii sunam azi iarasi, o sa fac si o plangere in scris, sa o duc personal la sediu, sa-mi dea numar de inregistrare si etc.

 

Foarte bine. Sa nu-i lasi. Ma gandesc ca tocmai vreun angajat de-al lor ti-o fi spart contul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, ne-au spart contul pe care il aveam on-line la Orange si au efectuat tranzactii in numele nostru. Asa de doar 50 de euro.

Clar va fi inchis contul si abonamentele si adio Orange.

Fiti si voi atenti, sa schimbati mereu parolele la conturi, sa puneti litere si cifre aiurea, care nu pot fi ghcite. Mare grija.

Ce te face sa crezi ca ti l-a spart si nu ti-a furat informatia din PC ?

Nu sta nimeni sa tasteze la intamplare, pe ghicite asa. Sunt programe care "vad" ce tastezi si retin asta. Si multe altele, nu intram acum in detalii. Si apoi, nu mai conteaza ce faci tu, de cate ori schimbi parola sau nu.

Nu-i al meu, doar nu-l faceam public pe Ropo :crazy:

Sunt sigura ca daca e deschis, nu raspunde nimeni.

 

:swoon: Pai eu credeam ca e numarul tau. Asa ca, cine era vocea aia blonda cu care vorbesc eu, de vre-o doua zile in continuu ? :crazy:

Mai, tu ne pacalesti! :tease:

 

nici cu cartela nu esti mai in siguranta. maica-mea a reincarcat si a ramas din senin fara minute. fara TOATE minutele.

 

O daa, asta este adevarat. Asa am patit si eu acum vre-o luna cu cartela pe care am lasat-o lu' mama.N-a nvorbit cu nimeni si adio credit. Si apoi inca un prieten din afara s-sa plans de asta. Eu i-am incarcat cartela din Ro, si a vorbit cu maica-sa decat vre-o 5 minute si gata. Din nu stiu cate sute de minute.

Iniial am crezut ca eu sunt de vina, dar acum realizez ca la ei e problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apeleaza la ANPC. Orange este o retea de pokemoni facuta pentru pokemoni de pokemoni. Ati auzit, mai, pokemonilor care aveti Orange ? (mare parte din Moldova) Pentru ca pokemonii au pretentii si o sug grav din cauza pretentiilor lor, d-aia Orange a avut mereu oferte mai proaste decat celelalte 2 retele. Pentru ca au pretentii. Pokemoni pretentiosi, nu tot ce e scump e bun.

Ma rog, in cazul de fata, culmea ca nu e 100% vina Orange-ului, poate e vina securitatii scazute a PC-ului tau. Dar si pokemonii portocalii sunt vinovati ca-i doare-n cot de problema ta, altfel n-ar mai fi pokemoni (rasa iresponsabila de problemele altora, chiar daca ii afecteaza si pe ei).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce te face sa crezi ca ti l-a spart si nu ti-a furat informatia din PC ?

 

Clar ca pot fi mai multe variante, insa eu cred ca-s doar niste ciuflingari de 20 de ani care se amuza, puteau fura mai mult or ei s-au multumit doar cu un bacsis.

 

Apeleaza la ANPC. Orange este o retea de pokemoni facuta pentru pokemoni de pokemoni. Ati auzit, mai, pokemonilor care aveti Orange ? (mare parte din Moldova) Pentru ca pokemonii au pretentii si o sug grav din cauza pretentiilor lor, d-aia Orange a avut mereu oferte mai proaste decat celelalte 2 retele. Pentru ca au pretentii. Pokemoni pretentiosi, nu tot ce e scump e bun.

Ma rog, in cazul de fata, culmea ca nu e 100% vina Orange-ului, poate e vina securitatii scazute a PC-ului tau. Dar si pokemonii portocalii sunt vinovati ca-i doare-n cot de problema ta, altfel n-ar mai fi pokemoni (rasa iresponsabila de problemele altora, chiar daca ii afecteaza si pe ei).

Auzi la el pokemoni :o: M-ai facut sa rad. O fi fost si vina noastra, naiba mai stie, imi va fi invatatura de minte cu chestiile astea on-line. Cu o zi inainte au incercat sa ia banii de pe card, dar acolo nu le-a mai mers, apare in Cont doar tranzactie neefectuata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×