Sari la conținut
Forum Roportal
ethel

Solicitare astrograma

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca ai nevoie sa revizuiesti pentru tine in primul rand ce anume inseamna iubirea,si care e manifestarea ei.

 

Exact. Lasa disperarea, stelele si revino cu picioarele pe pamant. Fa ceea ce trebuie ca sa afli ce, cand, cum ai gresit si cum poti repara. Ceea ce culegi este ceea ce tu ai semanat ani de-a randul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai nevoie sa revizuiesti pentru tine in primul rand ce anume inseamna iubirea,si care e manifestarea ei.Si care e sensul si necesitatea sacrificiilor.

Ar trebui sa intelegi ca iubirea NU inseamna supunere,de exemplu,nici conditionare prin rasplata si pedeapsa...ca o asemenea "educatie" este nociva de fapt.

Subscriu :good:

 

Astrograma n-are nici o treabă aici, lucrurile sunt mult mai "pământene": fetiţa nu a fost educată corect, ar fi trebuit să ştie încă de pe la 3 ani că există limite şi restricţii. Nici acum nu e chiar târziu să afle, deşi dacă îşi permite atâtea la vârsta asta, îşi va permite toată viaţa. Cu cine-i va merge, bineînţeles :P

 

Fa ceea ce trebuie ca sa afli ce, cand, cum ai gresit si cum poti repara. Ceea ce culegi este ceea ce tu ai semanat ani de-a randul.

Tocmai de asta, nu cred că e persoana potrivită, capabilă să repare ceva. Dacă ar fi avut alte concepţii

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc la toti pentru raspunsurile pe care mi le-ati dat :). Va rog, considerati cazul inchis... :). O zi buna si mult succes in continuare la toti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×