Sari la conținut
Forum Roportal
Cristina cristinutza

Vreau un copil si sotul meu nu vrea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intrebarea mea este ... Voi faceti dragoste protejata??? sau de ce trebuie el sa fie implicat in toate alea??? altfel pentru o femeie tanara asta nu e o problema ca trebuie sa va sfatuiti si sa va apucati de lucru/munca grea de a face un copil :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DA ...

DA LA BOTEZ VI ? K SA STIE CE FACE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea mea este ... Voi faceti dragoste protejata??? sau de ce trebuie el sa fie implicat in toate alea??? altfel pentru o femeie tanara asta nu e o problema ca trebuie sa va sfatuiti si sa va apucati de lucru/munca grea de a face un copil :crazy:

Pai nu se fac treburi din astea, daca el nu vrea si ea sa-l faca intentionat, adica nu stiu nu mi-ar placea.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea mea este ... Voi faceti dragoste protejata??? sau de ce trebuie el sa fie implicat in toate alea??? altfel pentru o femeie tanara asta nu e o problema ca trebuie sa va sfatuiti si sa va apucati de lucru/munca grea de a face un copil :crazy:

 

E un pic aiurea sa faca un copil pe care taticul nu il doreste. Pentru viitor asa... zic si eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
au de ce trebuie el sa fie implicat in toate alea???

 

Pentru ca daca nu se implica in alea, sau macar in aia, nu iese bebele. Pe de alta parte, un copil nedorit va stii ca este nedorit, instinctiv, indiferent cat de bine s-ar purta parintii cu el dupa nastere. Presupun ca initiatoarea vrea un copil normal, nu un viitor pacient la psihistrie.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E un pic aiurea sa faca un copil pe care taticul nu il doreste. Pentru viitor asa... zic si eu.

 

Mie nu mi se pare aiurea.

La "tatic" poate renunta oricand , la copilul pe care si-l doreste ,niciodata. Oricum este "mai placut" sa-l faci cu un sot decat o inseminare artificiala cu "material" de la un donator necunoscut :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare un pic aiurea si faptul ca parerea asta vine din partea unui barbat, dar in fine, ce stiu eu... mie mi se parea normal sa fie intrebat si barbatul, nu sa se trezeasca tatic peste noapte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa-l vrea amandoi, ca sa poata copilul sa creasca inconjurat de dragoste (presupunand ca parintii stiu sa i-o ofere in mod corect). Altfel, ar putea aparea conflicte mai tarziu, ori intre parinti, ori intre unul dintre parinti si copil, pe tema asta. Nu e prea placut, copil fiind, sa auzi de la mama sau de la tata "mai bine nu te faceam".

Parerea mea e ca femeia pierde teren, daca umbla cu susanele de-astea, gen sa ramana insarcinata blat si sa il anunte pe fraier abia cand e prea tarziu.

Sper sa nu vina Laur cu propunerea de proiect de lege a colegului nostru licentiat in drept.

 

Eu nu inteleg disperarea asta la 27 de ani, ce ma fac, ce ma fac, n-am copil. E total fara sens. Nici nu vreau sa stiu ce copil ar putea creste o astfel de mama disperata.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare un pic aiurea si faptul ca parerea asta vine din partea unui barbat, dar in fine, ce stiu eu... mie mi se parea normal sa fie intrebat si barbatul, nu sa se trezeasca tatic peste noapte.

 

Si mie. Dar daca disperarea ca sa folosesc catalogarea Amarenei este atat de mare atunci trebuie "rupta pisica". Poate ca ea isi doreste mai mult un copil decat un sot , in acest sens a fost postarea mea anterioara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×