Sari la conținut
Forum Roportal
DRΞΔMGΘD

Răstignirea lui Iisus - ca să știți și voi cum a avut loc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ca persoane religioasa am ceva de adaugat, ieri am vazut un film despre sfinti si fiecare avea in mana un cutit si o persoana legat la maini si la picioare care urma sa fie omorit de acel cineva pe care mai tirziu l-au trecut pe paginile sfintilor in carti religioase.

Oare acel cutit sau arma alba l-a facut asa de puternic pe barbatul si asa mult mai solid ca victimile care-mi pareau copiii nedezvoltati, nici pubertatea n-au ajuns inca. Femeile se roaga la ei sa le ajute in timpuri dificile ca barbatii mai putin se roaga, si uite ajutorul de cine spera, de la un criminal cu sange rece.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce era scris acolo nu e nu e nume, e brand, ca si Coca-Cola. Ioan s-a referit la rețetă, vezi câți fac azi băuturi cu gust de Cola dar nimeni nu reușește să facă ceva cu gust de Coca-Cola. Tot la fel, nimeni nu reușește să fie măcar drept, darămite sfânt ca El. Înțelegi tu măi vemans? Mai ții minte, tu ateule, când te-am batjocorit, că ai zis că așa să-mi ajute Dumnezeu? Eși tu sănătos la cap? Eu am tot felul de trucuri ca să-mi dau seama dacă e cineva ipocrit (schizofrenizat) ori ba. Stai liniștit, toți avem același tată. Numai că tu ești mai sincer ca mine. Tu l-ai acceptat pe al tău din toată inima, eu încă nu.

 

 

 

Si Pepsi e deavolu :lol2:

Editat de Aseneth
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si Pepsi e deavolu :lol2:

 

Oarecum da. Pepsi e pentru cei rătăciți, Coca-Cola e calea dreaptă. Ăia care beau pepsi, sunt comuniști, nostalgicii mamei rusii extinse, cei care urăsc Statele Unite. Majoritatea sunt trecuți de 45 de ani, ca și Vemans. Aștia umbă să cumpere ciocolata Kandia în loc de Milka, deși sunt la același preț, ca și pepsi versus coca-cola.

Editat de ONΞIRΘS
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Înțelegi tu măi vemans? Mai ții minte, tu ateule, când te-am batjocorit, că ai zis că așa să-mi ajute Dumnezeu? Ești tu sănătos la cap?

 

Mi se parea mie ca esti o clona , n-ai facut decat sa-mi confirmi , ma !

Raman constant in afirmatii : asa sa-ti ajute Dumnezeul tau dupa cum ti-e sufletul.

Asta la vista , oniricule :crazy:

Editat de VEMANS
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca persoane religioasa am ceva de adaugat, ieri am vazut un film despre sfinti si fiecare avea in mana un cutit si o persoana legat la maini si la picioare care urma sa fie omorit de acel cineva pe care mai tirziu l-au trecut pe paginile sfintilor in carti religioase.

Oare acel cutit sau arma alba l-a facut asa de puternic pe barbatul si asa mult mai solid ca victimile care-mi pareau copiii nedezvoltati, nici pubertatea n-au ajuns inca. Femeile se roaga la ei sa le ajute in timpuri dificile ca barbatii mai putin se roaga, si uite ajutorul de cine spera, de la un criminal cu sange rece.

 

E adevărat. Ce ai văzut tu erau sfinții părinți ai ortodoxiei care-și ucid copiii. Sfinții părinți catolici doar îi violează.

 

Mi se parea mie ca esti o clona , n-ai facut decat sa-mi confirmi , ma !

Raman constant in afirmatii : asa sa-ti ajute Dumnezeul tau dupa cum ti-e sufletul.

Asta la vista , oniricule :crazy:

 

Bine ca ai precizat, al meu, ca atunci n-ai precizat.

Dumnezeul meu zice că cei dintâi vor fi cei din urmă și cei din urmă cei dintâi.

Dacă tu faci ceva bine, faci din fire, adică inconștient. Ceea ce înseamnă că ești vulnerabil și coruptibil pe viitor (piele pentru piele este conditionarea suprema, preferata, a lui...).

Daca ești un om drept, atunci ateismul tău e o patologie, adică o formă de protest impotriva celor care isi zic credinciosi dar fac fărădelege. Deci ateismul tău e o formă de apărare prin negare în acest caz. O lume întreagă recurge la acest mecanism. Din cauza asta va veni apostazia profețită de Pavel, adică anularea oficială a religiei creștine, statele nu-și vor mai zice creștine ci multiculturale. Și astfel se va împlini acea profeție cu fiara care era, nu mai este și va veni. E vorba de fiara romană, și pe vremea Romei era toleranță religioasă, și așa e și bine. Niciodată nicio o religie nu a condus bine vreun stat, nici islamismul, nici catolicismul, cu atat mai putin ortodoxismul. Un stat se vede daca e crestin, prin rezultatele lui.

 

Sunt care zic azi ca e pacat ca Hitler (dawinist) nu a reusit pana la capat.

 

Iar daca toleranta religioasa va deveni si persecutie religioasa la adresa crestinilor, o sa fie ceva meritat de catre acestia, pentru ca au fost ipocriti.

Editat de ONΞIRΘS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×