Sari la conținut
Forum Roportal
DRΞΔMGΘD

Răstignirea lui Iisus - ca să știți și voi cum a avut loc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

e. Cat despre Hans, ala e insusi Mesia, oricine il contrazice e Anticrist, nu ma pun eu cu el.

Ai citit asa de mult si doar atat ai retinut? Ca sa vezi, e ca la filme, fiecare cand vede matrix pricepe pana la un anumit nivel, la care a evoluat constiinta lui.

 

Te temi sa te iei cu hans,dar daca ai cunoaste jumatate din ce cunoaste el poate ai avea o linie oarecare.

Dar deocamdata plutesti.

De unde scoti tu ideea ca anticristul va lua toti banii nostrii?Nu reuseste ala (neanticristul de ell)sa puna mina pe banii nostrii.a fost greu pina i am vazut strinsi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te temi sa te iei cu hans,dar daca ai cunoaste jumatate din ce cunoaste el poate ai avea o linie oarecare.

Dar deocamdata plutesti.

De unde scoti tu ideea ca anticristul va lua toti banii nostrii?Nu reuseste ala (neanticristul de ell)sa puna mina pe banii nostrii.a fost greu pina i am vazut strinsi.

 

si tu si hans reprezentati pentru mine acelasi lucru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te temi sa te iei cu hans,dar daca ai cunoaste jumatate din ce cunoaste el poate ai avea o linie oarecare.

Dar deocamdata plutesti.

De unde scoti tu ideea ca anticristul va lua toti banii nostrii?Nu reuseste ala (neanticristul de ell)sa puna mina pe banii nostrii.a fost greu pina i am vazut strinsi.

 

 

Pai zici ca tu esti anticristul, deci tu tu vei lua toti banii evreilor.

 

Tatal lui Vemans e stapanul lumii

Tu o sa ai toti banii evreilor ( adica fara numar fara numar fara numar)

Hans e Mesia.

 

 

Astept astfel de detalii picante si despre ceilalti forumisti. Sa vedem in ce hal au decazut dupa ce si-au batut joc.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai zici ca tu esti anticristul, deci tu tu vei lua toti banii evreilor.

 

Tatal lui Vemans e stapanul lumii

Tu o sa ai toti banii evreilor ( adica fara numar fara numar fara numar)

Hans e Mesia.

 

 

Astept astfel de detalii picante si despre ceilalti forumisti. Sa vedem in ce hal au decazut dupa ce si-au batut joc.

 

Eu o sa i dau si la Mesia (hans)niste bani ca stii luptele din culise nu le cunosc cei de afara.

ce-o sa fiac doamne cu atiti a bani?

O sa ti fac si tie o renta parte.

Multumesc mult pentru apreciere

Esti primas care observa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Că Universul s-a facut singur din nimic s-a descoperit, și că tot singur s-a organizat, si lumea crede, dar ca Isus a facut vinul din apa (deci nu din nimic) nu crede lumea. Deci crede ca exista efect fara cauza (dar se știe ca nu există reacțiune fără acțiune). Lumea mai crede si ca literele unui cuvant sau ale unei fraze aruncate in sus de un numar de ori suficient de mare sigur vor cadea jos in ordinea in care au sensul unui cuvant sau fraze ori opere literare (realitatea e că acel număr e așa de mare, încât depășește vârsta universului și exclude existența din pură șansă a ceva/cuiva). Idem cu un cod de programare, fie el uman, fie el ADN sau ARN. Toate se fac singure, are grija de asta Providenta care l-a condus si pe Hitle dar in final...l-a trădat. Ulciorul nu merge de multe ori la apă...Robul nu stă pururea în casă...

Editat de ONΞIRΘS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate se fac singure, are grija de asta Providenta

 

Pai daca Providenta le face pe toate, ce sens mai are topicul asta?

Just blame God and drink a coke.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:P

 

Nimic nu mai e natural.

 

Şi al treilea şi-a vărsat cupa în râuri şi izvoarele de apă, iar acestea au devenit a sânge. 5 Atunci, l-am auzit pe îngerul apelor spunând:

"Drept eşti tu, cel care eşti şi care erai, Cel Sfânt,

pentru că ai făcut această judecată.

6Căci ei au vărsat sângele sfinţilor şi al profeţilor

iar tu le-ai dat să bea sânge:

și sunt vrednici".

 

84% din pește contaminat cu mercur

http://news.point.md/ro/stiinta/vestea-teribila-pentru-consumatorii-de-carne-de-pete

 

Ia uite ce zic și documentarele de mai jos,

 

Earthlings

http://www.filmedocumentare.com/earthlings-dependenti-de-animale/

 

Food, inc.

http://documentare.digitalarena.ro/food-inc-2009/

 

Home 2009

http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU&wide=1

 

Suedezii vor taxe pe consumul de carne pentru că riscă omenirea să rămână fără păduri

 

http://www.actualitati.net/extern/507360 consumul de carne

 

Olandezii (o parte a amoriților din Geneza 16) au venit cu soluția, care clonata din celule stem

 

http://www.actualitati.net/extern/507360 (primul hamburgher clonat)

 

așa că urmează împlinirea profeției finale...

Editat de ONΞIRΘS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept. Vreau sa vad si eu cum se implinesc "zicerile" lui Ioan :

 

„12. Ochii Lui erau ca para focului; capul il avea incununat cu multe cununi imparatesti si purta un nume scris pe care nimeni nu-l stie, decat numai El singur.

 

13. Era imbracat cu o haina inmuiata in sange. Numele Lui este: „Cuvantul lui Dumnezeu.”

 

(…)

 

16. Pe haina si pe coapsa avea scris numele acesta: „Imparatul imparatilor si Domnul domnilor.”

 

Ma lamuresti cum de stia Ioan numele Lui daca nimeni nu-l stia ?

 

Ce era scris acolo nu e nume, e brand, ca si Coca-Cola. Ioan s-a referit la rețetă, vezi câți fac azi băuturi cu gust de Cola dar nimeni nu reușește să facă ceva cu gust de Coca-Cola. Tot la fel, nimeni nu reușește să fie măcar drept, darămite sfânt ca El. Înțelegi tu măi vemans? Mai ții minte, tu ateule, când te-am batjocorit, că ai zis că așa să-mi ajute Dumnezeu? Ești tu sănătos la cap? Eu am tot felul de trucuri ca să-mi dau seama dacă e cineva ipocrit (schizofrenizat) ori ba (topicul ăsta în acest scop e deschis, să-i văd pe cei emoționali, ipocriți, de pe forum). Stai liniștit, toți avem același tată. Numai că tu ești mai sincer ca mine. Tu l-ai acceptat pe al tău din toată inima, eu încă nu.

 

Cât despre profeția finală, oamenii o vor duce la îndeplinire. Vezi documentarele alea. La scoala e drept, pe vremea noastra nu ne-au invatat sa facem analogii, sinteze.

Editat de ONΞIRΘS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×