Sari la conținut
Forum Roportal
Andreea0121

Parerea voastra despre formatia pe care am ales-o

Postări Recomandate

Mie si 1400 euro mi se pare prea mult pentru calitatea trupelor (care sunt doar un pic peste nivelul manelelor).

 

Eu stiu o trupa de jazz de 4 - 5 muzicanti care duc o nunta fluierand. Canta de la jazz la prelucrari rock, disco, sambe, rumbe, tangouri, valsuri, conga, prelucrari dupa muzica populara. Si fac si spectacol. Dar de calitate.

 

Te inteleg perfect si sunt intru' totul de acord cu tine..consider ca 1000 de euro ar fi pretul perfect pentru o nunta..dar asta este piata..si unul singur nu o poate schimba. Singurele oferte de aprox. 1000 euro au fost de la 5-6 formatii dar mi-au spus de la inceput ca ei canta decat populara,manele,romante si balade si nici nu pareau super profesionisti. Astia cat de cat mai canta si altceva, manele au spus din start ca nu canta si daca ne trece prin cap asta ei renunta la contract :), plus ca au firma si imi fac contract legal + factura, apar constant pe la etno tv, favorit, antena 1 si altele, plus altele... Cred ca este destul de ok...pana la urma nu ma intereseaza ce formatie este...vreau ca ei sa aiba o contributie mare la voie buna si distractie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie si 1400 euro mi se pare prea mult pentru calitatea trupelor (care sunt doar un pic peste nivelul manelelor).

 

Eu stiu o trupa de jazz de 4 - 5 muzicanti care duc o nunta fluierand. Canta de la jazz la prelucrari rock, disco, sambe, rumbe, tangouri, valsuri, conga, prelucrari dupa muzica populara. Si fac si spectacol. Dar de calitate.

 

Da... am asistat la discutii intamplator. Tot intamplator cunosc aceasta formatie de care se discuta. Formatia Scorpion este sigur o formatie pentru petrecere. Nu canta jazz dar fiecare cu gusturile lui. Daca vrei sa asculti jazz la nunta ... foarte bine. Ai grija sa faci toti invitatii sa danseze.

Baietii astia canta aproape orice, mai putin manele. In trupa asta exista si un tanar superb, Robi care cu siguranta peste ceva vreme va umple o sala intreaga unde foarte multi dintre noi vom plati bilet sa il ascultam si sa il vedem. Nu mai discutam si de ceilalti care canta la nivel profesional muzica de petrecere dar si alte genuri.

Delafun este intr-adevar o trupa de baieti care fac atmosfera. I-am cunoscut si pe ei. Dar pe acelasi nivel ii incadrez si pe cei de la Scorpion. Daca discutam de voce, comparativ cu oricare din trupa Delafun, Robi nu are rival.

Clipurile care au fost postate cred ca sunt filmate cu un telefon mobil pentru ca sunetul este foarte slab. Formatia Scorpion are o super sonorizare si ce se aude in sala este cu totul altceva. Clipul lui Delafun este prelucrat in studiou... este altceva.

Dar, tot respectul pentru ambele formatii. Aceste doua trupe sunt dupa parerea mea cele mai bune si la moda la ora actuala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Calitatea muzicii pe aceste videouri cu Scorpion nu este buna deloc, insa vreau sa cred ca la o nunta suna mai bine, mai vioi decat pe aceste inregistrari cu telefonul mobil.

Nunta este un eveniment fericit si e important atmosfera care vine doar din muzica.

Am fost si la pocaiti la o nunta unde nu era muzica sau dans deloc doar barfe cat cuprinde!

Nu se parea ca se distreaza omul dar s-a odihnit macar si a fost servit la masa de pranz in curte ca la un pic-nic. In localuri insa nu merge fara o muzica buna sa transpire toata lumea!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Calitatea muzicii pe aceste videouri cu Scorpion nu este buna deloc, insa vreau sa cred ca la o nunta suna mai bine, mai vioi decat pe aceste inregistrari cu telefonul mobil.

Nunta este un eveniment fericit si e important atmosfera care vine doar din muzica.

Am fost si la pocaiti la o nunta unde nu era muzica sau dans deloc doar barfe cat cuprinde!

Nu se parea ca se distreaza omul dar s-a odihnit macar si a fost servit la masa de pranz in curte ca la un pic-nic. In localuri insa nu merge fara o muzica buna sa transpire toata lumea!!!

 

 

Dar si la pocaiti sunt cantareti care canta si au muzica de calitate.Cat despre transpiratie,eu nu ma simt confortabil transpirata fiind! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie si 1400 euro mi se pare prea mult pentru calitatea trupelor (care sunt doar un pic peste nivelul manelelor).

 

Eu stiu o trupa de jazz de 4 - 5 muzicanti care duc o nunta fluierand. Canta de la jazz la prelucrari rock, disco, sambe, rumbe, tangouri, valsuri, conga, prelucrari dupa muzica populara. Si fac si spectacol. Dar de calitate.

 

 

O trupa de jazz/rock e perfecta pentru orice nunta, pentru ca are un repertoriu foarte bogat. Sunt trupe de acest fel care canta si muzica populara la cerere.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare isi alege o formatie sau un dj in functie de buget asta e clar. Banuiesc ca i-ai mai vazut inainte sa inchei contractul si esti multumit de prezenta lor personala si scenica. Orkm succes!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor.
Eu am nunta in septembrie anul acesta si vreau sa va recomand si voua trupa care imi va canta si anume, Popas Band. Eu ii stiu de multa vreme si i-am si vazut cantand la 2 nunti (la prietenele mele). Sunt foarte ok, plus ca iti ofera tot ce ai nevoie legat de muzica (adica au si dj, vin cu tot ce tine de sonorizare, lumini etc) si te mai ajuta si cu sfaturi legate de organizarea nuntii. Fac un show super tare, au doi solisti (un tip si o tipa). sunt din Bucuresti, insa se deplaseaza acolo unde este evenimentul.
Va dau si cateva informatii legate de ei.
https://www.facebook.com/popasmusic?fref=ts
http://www.popasmusic.com/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cunoscut ambele trupe. De la Fun este o trupa buna. Este o trupa care canta destul de bine chiar daca in trupa lor numai unul este bun... . Diferenta este ca Formatia Scorpion chiar canta si face si animatie. Toti au rostul lor in trupa si canta orice gen. Am avut de ales intre cele doua trupe si nu a fost vorba de bani. Scorpion mi-a luat 2500 EURO (nu stiu de ce zici 1400. Poate nu era in sezon). Au fost foarte buni si au facut animatie si show. Din punctul meu de vedere Scorpion chiar canta bine. Pentru muzica usoara si de petrecere cred ca nu au rival in tara. Ascultati melodiile lor (dar nu neaparat cele postate aici) si veti vedea ce poate canta. Cel mai bine ar fi sa ii suni si sa ii auzi live. Din punctul meu de vedere si al celor care au fost la nunta mea pot sa le dau nota 10+.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in totalitate de acord cu Ionutzool.

Cunosc si eu trupa Scorpion si sunt maxim multumit de ce poate face o trupa la o simpla nunta, pe bani destul de putini. La calitatea trupei Scorpion nu se ridica decat vedetele mari care cer foarte multi bani. Incercati sa contactati trupe cu nume si vedeti cat costa.

Ce face Scorpion la o nunta?? Atmosfera de vis si muzica de calitate. Au fost si la nunta mea si au facut toti banii.

Ii puteti auziti aici.

https://www.youtube.com/watch?v=JlsluIqc8gU

https://www.youtube.com/watch?v=roljh_DLlxo

https://www.youtube.com/watch?v=_UcMzZUoQm4

Editat de iulianpopaeverest

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×