Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Duty Free Shop

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daaa, unde sunt shopurile de altadata. :roll:

Ce mai circulau tot fel de povesti despre brichetele Bic, care la noi lumea le punea supapa,le pastra si le reincarca. Si altii spuneau ca in "afara", dupa ce se termina, le arunca la gunoi.

Si toata lumea contrariata, nu se poate dom'le e gogonata asta! :nea:

Si ete ca nu e! :crazy:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultima oara cand am iesit din Romania pe granita terestra la Nadlac erau Shop-urile aproape goale ca era rezervat totul unori mafioti care goleau efectiv magazinul ... unu a intrat fara pasaport in zona neutra cu masina care nici nu mergea decat impins si incarca marfa, eu nu aveam voie sa cumpar nimic. Am auzit ca s-au inchis in Romania insa pe vremuri erau un contact cu vestul, precum nu se putea ajunge in west nici marfa din virtina nu era de atins ... de oricine.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu vreo 3 ani in urma, cand fumam, aveam o cunostinta care imi aducea tigari din magazne din astea, tigari fine si bune, la 1 leu pachetul. cumparam multe, le vindeam cu mult mai mult si faceam si eu extra-money. acu bate vantu prin toate vamile.

 

in schimb, pe bacu dintre franta si anglia este un asemenea magazin, cu preturi de vis. vin oamenii anume pentru dulciuri, cafea, tigari, bauturi, cosmetice, toate de cea mai buna calitate, la preturi foarte mici. cu putini bani, isi incarcau oamenii tot portbagaju masinii.

 

mi-am amintit de asta de la ciocolata troblerone. cu cateva lire, luai un bax de cioco. de milka nici nu mai zic....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×