Sari la conținut
Forum Roportal
Oxi.gen

cum sa-mi deschid o afacere cu oua

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ok. am zis ca accept orice asa ca nui nici o problema pentru aberaziile pe care le scrieti. nu stiu poate stau de "vorba" cu copii, adulti necopti sau chia cu persoane care intradevar au infruntat viata. nu am zis ca vreau sa invat cum se cresc gainile si cat de greu este sa cureti cacatul lor, am zis doar ca as vrea sa fac acest tip de afacere si vroiam sa stiu ce parere aveti, daca aveti vreo cunostinta despre asta sau daca aveti alta idee. poate nu m-am exprimat bine dar si voua va este foarte greu sa intelegeti asa ceva fara nici un ajutor. am o varsta la care am ajuns trecand prin bine si prin greu nu ca voi sau ca multi dintre voi care asteptati de la taticu si mamica sa va dea bani de tigari chiar daca aveti 35 de ani. am crescut si la tara si la oras am nevasta, am copii deci o familie pe care o intretin muncind si cred ca pot sa creez o activitate in care sa inplic toata familia asa ca daca vreti sa-mi raspundeti cu ceva mai concret bine daca nu puteti sa scrieti si in alte discutii ca si acolo vi se mareste numarul mesajelor postate ca doar astai obiectivul vostru nu? asa mi-ati dat de inteles... deci nu-i nici o problema pentru ceea ce scrieti doar ca vroiam sa va dati seama ca este o discutie serioasa. imi cer scuse daca am jicnit pe cineva. nu m-am adresat cuiva anumea, am generalizat si cine nu se simte vine automat exculs. depinde de constiinza voastra. deci daca aveti ceva cunostinte sau alte idei chiar va rog sa-mi scrieti. sa lasam deoparte faptul ca trebuie sa muncesti si sa construiesti cotete ca nu-i asta problema. apropo, eu lucrez in dimeniul constructiilor si cred ca nu pot face nimic cu doar 15.000 de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si cred ca nu pot face nimic cu doar 15.000 de

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... vaca da lapte si ouo. :crazy:

 

Vaca maninca ciocolata seara in timp ce se uita la TV de pe canapea si dimineata da lapte cu cacao in cutie bineinteles si la automat!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut. As vrea sa deschid o afacere cu oua (fiind un aliment cred ca o sa mearga, in sensul ca e dificil sa dau faliment) si as avea nevoie de cat mai multe informatii. in primul rand daca este greu de facut asa ceva, daca e greu de gasit cumparatori, cam cati bani miar trebui...... Am un teren de 2000 de metri si ceva bani, care sunt sigur ca nu-mi ajung dar am posibilitatea de a ma asocia cu un familiar. Ce parere aveti despre asta si credeti ca am vreo posibilitate?

 

Salut,

 

In primul rand nu-ti putem raspunde noi la astfel de intrebari. Tu trebuie sa-ti raspunzi la intrebari facand un studiu de piata, sa vezi daca exista cerere pe piata.Ti-ai intrebat vecinii si neamurile daca ar cumpara sau nu oua de la tine? Ai incercat sa discuti cu cativa patroni de magazine alimentare din zona pentru o eventuala colaborare?

 

Exista concurenta in zona ta? Daca da, cum ai putea sa-ti imbunatatesti produsele? Cate supermarketuri exista in judetul tau? samd

 

 

E treaba ta sa-ti faci planul de afaceri.

 

Cauta cei mai buni oameni din industria ta si fa ce fac si ei.

 

 

 

uite :

http://www.ziare.com/craiova/stiri-business/afacere-de-succes-cu-oua-ecologice-2713130

 

 

 

 

Apropo, educatia in afaceri este foarte importanta. Adica sunt unele lucruri care te pot ajuta foarte mult. Citeste despre vanzari si marketing. Inconjoara-te cu oameni care crezi tu ca te pot ajuta.

 

Nu arunca bani pe tampenii.

 

Nu cumpara daca poti sa inchiriezi.

 

Incearca sa negociezi. Poate reusesti sa scoti vreo reducere pentru mancarea pasarilor daca cumperi in cantitati mai mari.

 

 

Foonduri europene nu poti sa accesezi? Sau daca ai pana in 35 de ani si n-ai mai avut vreo alta afacere iti poti face SRL debutant.E gratuit sa-l infiintezi si te bucuri de anumite beneficii. Poti obtine 10000 de euro daca ai un plan de afaceri bine pus la punct.

 

 

Poate n-ai multi bani, dar daca ai curaj si iti place ce faci, poti avea succes. Sunt multi antreprenori care n-au avut multi bani la inceput de drum, dar prin munca si pasiune au pus pe picioare afaceri de milioane .

 

 

 

Mult succes!

Editat de Fnf2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×