Sari la conținut
Forum Roportal
WhiskeyDeGroaza

Cimitir Bantuit

Postări Recomandate

Eram intr-o seara acasa

Ma suna un prieten si imi spune sa merg la cimitir sa ne distram pe "existenta fantomelor care nu exista"(asa a spus el)

Am ajuns la 23:48 acolo

Am stat ceva,ne-am alergat si s-a facut 23:58

Atunci dintr-o data a coborat o ceata,se facuse cu vreo 5-10 grade mai frig,sea auzeau crengi rupte,bataturi in capacele de la sicrie,pietrele funerale se miscau,si se auzeau niste urlete groase si scurte

La 00:00 dintr-o data s-au stins toate lumanarile,vantul batea de 10 ori mai puternic,copacii se miscau de la jumatatea trunchiului,pamantul se misca pe morminte

Atunci am vrut sa fugim dar,dintr-o data protile s-au inchis

Stateam ca sarmalele crezand ca daca stam stransi si la un loc nimeni nu ne va "lua"

Atunci,luminile din jurul cimitirului s-au stins,lanternele nu mai aveau baterie,Telefoanele si Ceasurile se miscau debusolat (acum era 00:00 peste o secunda era 14:25)

Am inceput sa vedem niste umbre pe pamant

Candelele si lumanarile s-au aprins,am vazut niste umbre in aer galbene si albe,putin stralucitoare,exact atunci ele s-au ''topit'' si totul a devenit la normal

Imi poate explica cineva asta?

:evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil. Mi s-a facut pielea maciuca de gaina pe cap.

Si ai scapat?!

daca sunt aici,logic ca am scapat

 

E limpede ca n-a scapat....intreaga.

 

 

Ca daca scapa, nu venea sa bantuie pe aici cu povesti de groaza de la grupa mica.

1.daca nu as fii scapat,nu as fii aici

2.nu sunt fata...

3.dute si impuscate ! :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca sunt aici,logic ca am scapat

Da, corec. Nu ma gandisem la varianta asta.

 

Auzi, cand eram si eu ca tine, adica in urma cu vreo 120 de ani, povesteam si eu chestii din astea, dar eram afara, cu prietenii, era o seara calduroasa de vara, mai bagam si cate o gluma printre povestile de groaza, mai priveam stelele... adica era mult mai misto decat sa stau sa bontanesc in butoane, cu ochii intr-un ecran.

Mai copii, mai, daca ati sti voi ce copilarie frumoasa v-a furat internetul...

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, corec. Nu ma gandisem la varianta asta.

 

Auzi, cand eram si eu ca tine, adica in urma cu vreo 120 de ani, povesteam si eu chestii din astea, dar eram afara, cu prietenii, era o seara calduroasa de vara, mai bagam si cate o gluma printre povestile de groaza, mai priveam stelele... adica era mult mai misto decat sa stau sa bontanesc in butoane, cu ochii intr-un ecran.

Mai copii, mai, daca ati sti voi ce copilarie frumoasa v-a furat internetul...

eu as vrea sa copilaresc asa,dar,unde stau eu,printre tzigani si caini turbati,nu ai ce sa faci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu as vrea sa copilaresc asa,dar,unde stau eu,printre tzigani si caini turbati,nu ai ce sa faci

 

de ce esti sigur ca nu ii intalnesti si aici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×