Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eram intr-o seara cu vecinii la joaca pe la ora 21:00

Aveam 11 ani si stateam cu vecini de 5,7,11,12 (toti baieti)

Dintr-o data vedem o fetita cu o papusa in mana la dormitorul unde statea un vecin care era langa noi atunci

El nu avea vre-o sora,doar frate,nu avea papusi,fratele era la tara iar parintii la munca

Dupa 1-2 minute vedem fetita EVAPORANDUSE papusa cazand...

Peste 2-3 minute cand ne explicam ce a fost dintr-o data acolo s-a aprins televizorul

Era un canal cu "Purici"

Apoi,o mana incinsa vine pe mana baitului care locuia in acel loc si ii face o "ruptura-arzatura" chiar sub forma unei manute de copil de 5 ani

Nu ne-am putut explica fenomenul

Alt ceva ciudat a fost ca in acea seara,baiatului i-a fost frica sa urce,asa ca m-am oferit sa ma duc cu el!

Cand am ajuns in camera in care era fetita,cablul de la cablu era taiat(ca si cum a trecut drujba pentru ca erau resturi de cabluri peste tot pe covor) becurile erau sparte,iar papusa ardea,dar,incredibil,covorul pe care statea papusa nu ardea!

Imi poate explica cineva ce s-a intamplat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram intr-o seara cu vecinii la joaca pe la ora 21:00

Aveam 11 ani si stateam cu vecini de 5,7,11,12 (toti baieti)

Dintr-o data vedem o fetita cu o papusa in mana la dormitorul unde statea un vecin care era langa noi atunci

El nu avea vre-o sora,doar frate,nu avea papusi,fratele era la tara iar parintii la munca

Dupa 1-2 minute vedem fetita EVAPORANDUSE papusa cazand...

Peste 2-3 minute cand ne explicam ce a fost dintr-o data acolo s-a aprins televizorul

Era un canal cu "Purici"

Apoi,o mana incinsa vine pe mana baitului care locuia in acel loc si ii face o "ruptura-arzatura" chiar sub forma unei manute de copil de 5 ani

Nu ne-am putut explica fenomenul

Alt ceva ciudat a fost ca in acea seara,baiatului i-a fost frica sa urce,asa ca m-am oferit sa ma duc cu el!

Cand am ajuns in camera in care era fetita,cablul de la cablu era taiat(ca si cum a trecut drujba pentru ca erau resturi de cabluri peste tot pe covor) becurile erau sparte,iar papusa ardea,dar,incredibil,covorul pe care statea papusa nu ardea!

Imi poate explica cineva ce s-a intamplat?

 

Tie ti s-au intamplat toate astea la 11 ani?...chestia cu "ruptura arzatura", canalul cu "Purici", faptul ca ii conduceai tu pe baietii pisaciosi acasa, papusa sparta, covorul arzand magic, etc, etc....

Acum ce varsta ai?!

Si unde esti acum, acasa?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tie ti s-au intamplat toate astea la 11 ani?...chestia cu "ruptura arzatura", canalul cu "Purici", faptul ca ii conduceai tu pe baietii pisaciosi acasa, papusa sparta, covorul arzand magic, etc, etc....

Acum ce varsta ai?!

Si unde esti acum, acasa?

daca nu ai fost atent am niste observatii:

ruptura arzatura,e una dintre ele

canalul cu purici,nu stii cum se vede cand nu ai cablu?

ca ii conduceam pe baietii pisaciosi,nu IL conduceam,ci ma duceam cu el sa vad ce s-a intamplat

papusa sparta,nu era sparta,ci arzea

covorul arzand magic,am spus exact ca papusa arzea me covor dar covorul nu avea nimic

 

acum am...treaba mea...

si LOGIC ca sunt acasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

acum am...treaba mea...

si LOGIC ca sunt acasa

 

Aha.

Las', ca mai cresti tu si o sa-ti gasesti singura raspunsul la intamplarile astea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spun si eu o poveste de groaza experimentat personal.

 

Anul e cu 22 in urma cu 2 zile inainte de Thanksgiving in Phoenix, Arixona, USA.

Noaptea pe la 2 trageam masina in curtea unui hotel, langa un munte, desigur fost teritoriu indian. Calatoream cu sotul din San Diego, California si in poarta am zarit o fetita alba care a iesit dintre arbustii decorativi si traversa in fata masinii si sotul nu opreste!!! Eu am tipat dar numai eu am auzit ca el n-a vazut nimic si nici nu m-a auzit doar m-a vazut ca sint agitata, obosita de la calatoria lunga.

Credeam ca a calcat cu masina fetita imbracata in hainute care purtam si eu in copilarie sau cum erau imbracate fetele in filmul "Little house on the prairie" si abia am asteptat sa opreasca masina sa vad ce s-a intimplat. Dar spre surpriza mea ea tocmai trecea pe la coltul cladirii mai incolo de la locul "accidentului" cu 100 de yards cel putin, eu alerg dar pana ajung ea nu mai este de vazut nici unde ... si nici de atunci ... dar ma preocupa ideea oare ce s-a intimplat in acea noapte :think:

 

Am spus la receptioneri ce am patit insa ei erau deja satui de povesti imaginate imi spuneau ca pe vremuri a fost un masacru pe aici undeva si de atunci se vad tot feluri de scene ... de anumite persoane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram intr-o seara cu vecinii la joaca pe la ora 21:00

 

Dupa 1-2 minute vedem fetita EVAPORANDUSE papusa cazand...

 

 

Daca spuneai pe la ora 1 /2 noaptea sau 3 ora fatidica te credeam dar asa... :roll: Oricum nu stiu cum "ati vazut" papusa cazand din moment ce fetita s-a evaporat :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca spuneai pe la ora 1 /2 noaptea sau 3 ora fatidica te credeam dar asa... :roll: Oricum nu stiu cum "ati vazut" papusa cazand din moment ce fetita s-a evaporat :o:

 

Pai cred ca nu ai inteles, era vorba de ora 21:00, o alta denumire a cifrei 9, de la fosta denumire a spitalului Obregia.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×