Sari la conținut
Forum Roportal
slow&sperios

crestin condamnat la moarte

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In Afghanistan, un fost islamic, convertit la crestinism a fost surprins cu o biblie asupra lui.

Dupa un proces de o zi, acesta a fost condamnat la moarte, daca nu se reconverteste la islam.

Domnilor islamici, credeti ca vor fi demonstratii din partea islamistilor"adevarati" impotriva acestei decizii?

Ma refer la demonstratiile maselor, nu la declaratiile a unor lideri religiosi moderati?

Cum ramane cu islamul ca religie a pacii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In Afghanistan, un fost islamic, convertit la crestinism a fost surprins cu o biblie asupra lui.

Dupa un proces de o zi, acesta a fost condamnat la moarte, daca nu se reconverteste la islam.

Domnilor islamici, credeti ca vor fi demonstratii din partea islamistilor"adevarati" impotriva acestei decizii?

Ma refer la demonstratiile maselor, nu la declaratiile a unor lideri religiosi moderati?

Cum ramane cu islamul ca religie a pacii?

Ce legatura este intre cele doua: adica islamul ca religie a pacii si eliminarea unui element perturbator?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce legatura este intre cele doua: adica islamul ca religie a pacii si eliminarea unui element perturbator?
e clar ca nici o legatura!

doar perpetuarea perturabatiilor...

 

am spus prietenilor ca nu se intra cu tigara aprinsa la mine in casa - cine nu vrea sa tina cont de asta, inseamna ca o face ostentativ... (chiar daca este sotul meu!)

la fel este cu Biblia respectiva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e clar ca nici o legatura!

doar perpetuarea perturabatiilor...

 

am spus prietenilor ca nu se intra cu tigara aprinsa la mine in casa - cine nu vrea sa tina cont de asta, inseamna ca o face ostentativ... (chiar daca este sotul meu!)

la fel este cu Biblia respectiva

Deci daca intra cineva la tine in casa cu tigara aprinsa il elimini fizic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci daca intra cineva la tine in casa cu tigara aprinsa il elimini fizic?
il elimin fizic din casa mea

 

 

dar aici despre altceva trebuie sa fie vorba: ce cauta cu Biblia daca stia ca i se permite?

rasopuns: ca sa ii provoace

ca gasit ce a cautat!

(sau ce l-au indemnat altii sa caute, acei altii care isi urmareau cu totul alte interese...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum ramane cu islamul ca religie a pacii?

 

ramane cum am stabilit...

 

cred ca i-au dat pedeapsa cu moartea pentru prostie!

pai cum naiba sa traiesti ca musulman atata timp printre ei, la ei acasa, si sa nu stii cat de violenti sunt fata de crestinism? dupa care ce faci? te convertesti si umbli cu Biblia dupa tine? asta-i buna!

prost sa fii, da' sa-ti revii... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ramane cum am stabilit...

 

cred ca i-au dat pedeapsa cu moartea pentru prostie!

pai cum naiba sa traiesti ca musulman atata timp printre ei, la ei acasa, si sa nu stii cat de violenti sunt fata de crestinism? dupa care ce faci? te convertesti si umbli cu Biblia dupa tine? asta-i buna!

prost sa fii, da' sa-ti revii... :doh:

Prostia se plateste intotdeauna.

Si nu cred ca sint violenti fata de crestinism, ci de orice alta religie care iincearca sa se "infiltreze" printre oamenii lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prostia se plateste intotdeauna.

 

 

si Luxul (Preotilor) de catre Prostia (Credinciosilor) :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si nu cred ca sint violenti fata de crestinism, ci de orice alta religie care iincearca sa se "infiltreze" printre oamenii lor.

 

am zis "crestinism" pentru ca asta era cazul discutat.

dar, da, daca discutam in mod general, musulmanii, dupa parerea mea, se aricesc la toti necredinciosii.

din punctul asta de vedere sunt, cred, mai putin toleranti decat credinciosii altor religii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am spus prietenilor ca nu se intra cu tigara aprinsa la mine in casa - cine nu vrea sa tina cont de asta, inseamna ca o face ostentativ... (chiar daca este sotul meu!)

la fel este cu Biblia respectiva

 

comparatia e fortata.

Ala care era crestin era in casa lui. Nu poate omu sa creada ce vrea in casa lui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×