Sari la conținut
Forum Roportal
Mystep

Presiuni din partea lui

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cat despre restul... am eu ac si de cojocul lor daca mai indraznesc. :* Se pare ca oriunde-i legea junglei. Inclusiv in nimicuri.

 

Clar. Ai prins ideea.

Ia-le jugulara ( sau carotida). Tuturor.

Cu scalpelul,...face taieturi rafinate.

 

La urma urmei, e legea junglei...trebuie sa te aperi si tu cumva.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clar. Ai prins ideea.

Ia-le jugulara ( sau carotida). Tuturor.

Cu scalpelul,...face taieturi rafinate.

 

La urma urmei, e legea junglei...trebuie sa te aperi si tu cumva.

 

:crazy: uuuuuuuuuu..te pricepi!! vb din experienta? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara comentarii, m-am indreptat spre geanata...am luat o tigara si am fumat-o.

 

Sa inteleg ca amicii vostri te lasa sa fumezi la ei in casa, chit ca ei s-au lasat de fumat ?

Nu inteleg de ce ti-a spus partenerul tau sa nu mai fumezi la ei in casa.

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ii cumperi un cartus de tigari, ii pui in brate o carte cu drepturile omului si-l incui intr-o camera,cand va termina cartea va sti cum sa se poarte cu tine si va fi si satul de tigari....:cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca amicii vostri te lasa sa fumezi la ei in casa, chit ca ei s-au lasat de fumat ?

Nu inteleg de ce ti-a spus partenerul tau sa nu mai fumezi la ei in casa.

 

pentru atunci cand pleaca un fumator de la ei din casa, incep discutiile intre amici(un el si o ea) ... ca se afuma pereti...etc.Imi povestea iubitul meu! Pentru a nu fi si noi, subiect de scanadal

 

Sa inteleg ca amicii vostri te lasa sa fumezi la ei in casa, chit ca ei s-au lasat de fumat ?

Nu inteleg de ce ti-a spus partenerul tau sa nu mai fumezi la ei in casa.

 

pentru atunci cand pleaca un fumator de la ei din casa, incep discutiile intre amici(un el si o ea) ... ca se afuma pereti...etc.Imi povestea iubitul meu! Pentru a nu fi si noi, subiect de scanadal

 

ii cumperi un cartus de tigari, ii pui in brate o carte cu drepturile omului si-l incui intr-o camera,cand va termina cartea va sti cum sa se poarte cu tine si va fi si satul de tigari....:cheer:

 

:ok: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu mai fuma la ala in casa, fumezi la usa sau pe balcon, eu asa fac cand ma duc la nefumatori - ii intreb si ma conformez cu dorintele lor. Cu iubitul nu te sfatuiesc nimic, ca functionati pe baza de care-i mai al dracu. Asa ca... dansati :dance2:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Politicos este sa intrebi daca ai voie sa fumezi - indiferent unde te afli si daca celelalte persoane sunt fumatoare sau nu - sunt locuri in care nu se fumeaza ; intradevar in Romania inca se accepta fumatul in locurile publice dar pe afara nu ai voie sa fumezi. Am trecut prin hoteluri care aveau locul de fumat amenajat la 5 m :doh: de intrarea in hotel ( binenteles, in hotel era interzis fumatul chiar si la bar).

 

Iar faptul ca fumezi doar ca sa-i faci in ciuda prietenului ... :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Politicos este sa intrebi daca ai voie sa fumezi - indiferent unde te afli si daca celelalte persoane sunt fumatoare sau nu - sunt locuri in care nu se fumeaza ; intradevar in Romania inca se accepta fumatul in locurile publice dar pe afara nu ai voie sa fumezi. Am trecut prin hoteluri care aveau locul de fumat amenajat la 5 m :doh: de intrarea in hotel ( binenteles, in hotel era interzis fumatul chiar si la bar).

 

Iar faptul ca fumezi doar ca sa-i faci in ciuda prietenului ... :-

 

Cand eram la amici, fumam in bucatarie, la fereastra deschisa. Nu am abuzat niciodata, sa ma instalez in fotoliul din sufrageria lor. Nu ne cunoastem de ieri si nu sunt lipsita de bun simt. Durerea mea nu este locatia unde pot sau nu fuma ci stresul produs de iubit si amici. Iubitul fumeaza daca mergem intr-un local si consuma o bere bere/doua..

 

Ma supara lipsa de respect si atitdinea lor(inclusiv a iubitului) vis a vis de mine. De ce nu ii deranjeaza aburii de alcool care plutesc in sufragerie dupa 2-3-4 ore de consum intens sau iz-ul de transpiratie, miros de sosete si - sa ma ierte sfantul- de dinti mancati de carii a altor amici care sunt mereu prezenti in casa lor? De ce aceia nu sunt un subiect de discutie , pe fata...asa cum o fac cu mine?

Editat de Mystep
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

....

 

Ma supara lipsa de respect si atitdinea lor(inclusiv a iubitului) vis a vis de mine. De ce nu ii deranjeaza aburii de alcool care plutesc in sufragerie dupa 2-3-4 ore de consum intens sau iz-ul de transpiratie, miros de sosete si - sa ma ierte sfantul- de dinti mancati de carii a altor amici care sunt mereu prezenti in casa lor? De ce aceia nu sunt un subiect de discutie , pe fata...asa cum o fac cu mine?

 

 

La partea cu fumatul in bucatarie nu mai raspund, daca asa ati convenit, e ok.

 

Dar de unde stii ca nu ii critica si pe pritenii care beau in casa lor, sau pe cei neingrijiti, dupa ce acestia pleaca?

Faptul ca tie iti spun direct s-ar putea sa fie de fapt o apreciere din partea lor, sa considere ca le esti placuta, ca le place prezenta ta dar nu si faptul ca fumezi.

Si am inteles ca poti sa nu fumezi cat stai la ei. Atunci nu mai fuma cand te duci acolo si daca mai amintesc de fumat spune-le ca nu fumezi ca sa nu ii deranjezi pe ei. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La partea cu fumatul in bucatarie nu mai raspund, daca asa ati convenit, e ok.

 

Dar de unde stii ca nu ii critica si pe pritenii care beau in casa lor, sau pe cei neingrijiti, dupa ce acestia pleaca?

Faptul ca tie iti spun direct s-ar putea sa fie de fapt o apreciere din partea lor, sa considere ca le esti placuta, ca le place prezenta ta dar nu si faptul ca fumezi.

Si am inteles ca poti sa nu fumezi cat stai la ei. Atunci nu mai fuma cand te duci acolo si daca mai amintesc de fumat spune-le ca nu fumezi ca sa nu ii deranjezi pe ei. 8)

Atata timp cat ma critica pe mine in prezenta lor...iar pe ei in prezenta mea... nu mai comentez.

 

Cert este un lucru... buba nu sunt ei ci iubitul meu..care ar putea interveni si spune atat: "Fiecacre om face cum crede de cuviinta, trupul lui.. plamanii lui. Nu suntem aici sa facem educatie nimanui ci sa ne simtim bine!" Dar el pare montat.. si temator, le tine isonul si ma mai toaca si in particular.... spre "binele" meu! 8)

Editat de Mystep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×