Sari la conținut
Forum Roportal
ancutzyk

Test hcg facut prea devreme?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am facut testul in ziua 25 de la venirea menstruatiei. Rezultatul este <0,5. Cam de 2 saptamani am greturi dupa ora pranzului pana seara si ameteli. De 3 zile am dureri de mijloc si burta pe care le simt in fiecare luna cu o zi inainte sa-mi vina ( nu le-am simtit niciodata cu atatea zile inaintea venirii si nici atatea zile). Dureri de sani am avut acum 2 zile si au trecut. Am ciclul regulat iar durerile de sani incep cu aproximativ 10 zile inainte sa-mi vina (dureri foarte mari). Normal ar trebui sa-mi vina pe 11 ianuarie. Se poate ca testul sa fi iesit negativ pentru ca e facut prea devreme?

Multumesc frumos, Anca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut testul in ziua 25 de la venirea menstruatiei.

Normal ar trebui sa-mi vina pe 11 ianuarie. Se poate ca testul sa fi iesit negativ pentru ca e facut prea devreme?

Multumesc frumos, Anca

 

Nu mai aveai rabdare sa-l faci dupa 11 ianuarie, in caz ca nu aparea menstruatia?

 

Ai dreptate, e prea devreme. Repeta-l, dupa 40 saptamani.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai aveai rabdare sa-l faci dupa 11 ianuarie, in caz ca nu aparea menstruatia?

 

Ai dreptate, e prea devreme. Repeta-l, dupa 40 saptamani.

 

Nu cred ca e nevoie sa fim sarcastici... M-am dus la doctor pentru ca-mi era rau, iar doctorul mi-a recomandat si aceasta analiza. Nu sunt un copil prost caruia trebuie sa i se zica sa repete testul in 40 de saptamani. Daca aveai doar asta sa-mi raspunzi mai bine te abtineai!

 

Multumesc Vladyna. Doctorul mi-a dat sa fac si aceste teste ale ficatului si ale vezicii biliare si au iesit ok,

Intr-adevar imi doresc un copil, dar simptomele premenstruale par a fi cam "nehotarate". Este prima oara cand sunt cu totul anapoda aceste simptome. In fiecare luna am foarte clare "etapele" sindromului premenstrual, de aceea nu stiu ce sa cred.

Voi astepta... Multumesc frumos

 

Multumesc Vladyna. Doctorul mi-a dat sa fac si aceste teste ale ficatului si ale vezicii biliare si au iesit ok,

Intr-adevar imi doresc un copil, dar simptomele premenstruale par a fi cam "nehotarate". Este prima oara cand sunt cu totul anapoda aceste simptome. In fiecare luna am foarte clare "etapele" sindromului premenstrual, de aceea nu stiu ce sa cred.

Voi astepta... Multumesc frumos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-a ajutat cu ceva faptul ca te-ai grabit cu testul?

Medicul ginecolog, nu stie sa dea o interpretare?

 

Daca vrei copil si mai astepti inca 1-2 saptamani, ca lucrurile sa fie clare, e o mare problema pentru tine?

In cazul in care este pozitiv testul, decizi atunci ce vei face mai departe...nu era mai cu sens asa?!

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-a ajutat cu ceva faptul ca te-ai grabit cu testul?

Medicul ginecolog, nu stie sa dea o interpretare?

 

Daca vrei copil si mai astepti inca 1-2 saptamani, ca lucrurile sa fie clare, e o mare problema pentru tine?

In cazul in care este pozitiv testul, decizi atunci ce vei face mai departe...nu era mai cu sens asa?!

 

Nu inteleg exact de ce scrii in continuare la intrebarea mea. Nu ai raspuns pentru intrebarea mea, nu mai scrie.

Nu am pus aceasta intrebare ca sa mi se faca morala ci ca sa aflu niste raspunsuri. Si da, cand iti doresti un copil conteaza fiecare zi pana la urmatoarea menstra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetele.... ne calmam si noi?

Clock, gata.

 

Ancutzyk, sa dea Dumnezeu sa fie asa cum iti doresti.

Poate trebuia sa fii putin mai rabdatoare cu testul. Sa astepti un timp relevant, asta ca sa nu te mai expui emotiilor inutile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetele.... ne calmam si noi?

Clock, gata.

 

Ancutzyk, sa dea Dumnezeu sa fie asa cum iti doresti.

Poate trebuia sa fii putin mai rabdatoare cu testul. Sa astepti un timp relevant, asta ca sa nu te mai expui emotiilor inutile.

 

Scuze, netul da erori...

Voiam sa mai spun doar ca m-am dus la medicul generalist pentru ca aveam greturi si el mi-a recomandat sa fac testul.

 

Si daca tot l-am facut eram curioasa daca nu cumva a fost facut prea devreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×