Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O diagrama de nastere, numita si astrograma, este o harta a cerului la momentul nasterii dvs in locul unde v-ati nascut. Folositi sistemul nostru gratuit pentru a va calcula astrograma, pentru a intelege ce inseamna datele obtinute si cum ar putea ele sa va influenteze viata. Pentru o precizie cat mai mare, trebuie sa introduceti data nasterii, zi, luna, an, ora, minut, dar si locul in care ati venit pe lume. Sistemul va calcula apoi roata grafica si va va da o interpretare detaliata a datelor dvs personale

http://www.roportal....op/astrograma/.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O diagrama de nastere, numita si astrograma, este o harta a cerului la momentul nasterii dvs in locul unde v-ati nascut. Folositi sistemul nostru gratuit pentru a va calcula astrograma, pentru a intelege ce inseamna datele obtinute si cum ar putea ele sa va influenteze viata. Pentru o precizie cat mai mare, trebuie sa introduceti data nasterii, zi, luna, an, ora, minut, dar si locul in care ati venit pe lume. Sistemul va calcula apoi roata grafica si va va da o interpretare detaliata a datelor dvs personale

 

http://www.roportal....op/astrograma/.

 

A urmarit cineva daca aceasta astrograma ofera date corecte despre evolutia noastra in viata? Si eu am primit una insa nu se potriveste in totalitate, desi trebuie sa recunosc ca multe lucruri sunt corecte. Oricum, si pentru distractie, cred ca initiativa este foarte buna pentru ca sunt multi interesati de acest subiect.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma refream la linkul din prima postare, duce catre un articol ortodox despre erezii contemporane, printre care e si atrologia :) . E posibil ca topicul sa fie o gluma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut si io, na.

Interesante informatii.

Pluto in domiciliu si in casa 12? Painful...

Da putea sa fie mai rau, putea sa fie retrograd....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pluto in domiciliu si in casa 12? Painful...

Da putea sa fie mai rau, putea sa fie retrograd....

Am citit ceva despre asta si e cam adevarat, mi se potriveste. As fi vrut niste detalii, ca ceea ce am gasit e cam general.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum vad ca e un topic vechi :lol: . Ciudat link totusi. On, nu am facut niciodata, pt ca nu am suficiente detalii (ora, minut). Si nici nu prea ma convinge ideea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 1/6/2013 la 11:45 PM, Davi_ a spus:

O diagrama de nastere, numita si astrograma, este o harta a cerului la momentul nasterii dvs in locul unde v-ati nascut. Folositi sistemul nostru gratuit pentru a va calcula astrograma, pentru a intelege ce inseamna datele obtinute si cum ar putea ele sa va influenteze viata. Pentru o precizie cat mai mare, trebuie sa introduceti data nasterii, zi, luna, an, ora, minut, dar si locul in care ati venit pe lume. Sistemul va calcula apoi roata grafica si va va da o interpretare detaliata a datelor dvs personale

http://www.roportal....op/astrograma/.

Au preluat fanaticii ortodocsi si site-ul cu astrograma gratuita.

Sa le fie de bine.

Editat de SenAnlatKaradeniz
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×